Očkování proti TBC - nežádoucí účinky

25.2.16 09:05

Očkování proti TBC nežádoucí účinky

Ahoj maminky které jste očkovaly proti TBC. Doteď jsem byla přesvědčená o tom, že naši maličkou necháme naočkovat, ale co jsem slyšela názory a četla o nežádoucích účincích vakcíny a že i naočkovabý člověk tu TBC může dostat, tak spíše převládá, že očkovat nebudeme. A má otázka zní, zda vaše zlatíčka měla po očkování nějaké reakce? :( chci totiž tak zhruba zjistit pravděpodobnost výskytu reakcí po tomto očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
25.2.16 09:10

Nad tim ockovanim premyslim uz nejakou dobu taky. zatim jsem nikam nedospela a vyckavam.

ale takove diskuze jsou k nicemu. jestli ti tu napise 5 lidi, z toho 3 tak a 2 onak, tak to je stejne vzorek na prd. asi to chce najit nejakeho doktora, kteremu duverujes a probrat to. nejlip to probrat s nekolika (detska, ockovaci centrum). Ja jsem treba v ockovacim centru narazila na velmi rozumnou doktroku, ktera paradoxne byla proti nekterym ockovanim (nejednalo se o TBC).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
25.2.16 09:13

Já první dceru očkovala, bylo to před 4 lety. Žádná reakce. Druhé dceři jsou 2 a zatim očkovaná nebyla.Dobu nebyly vakcíny a teď to zrovna konzultovala kamarádka s našim dětským lékařem a ten jí řekl, že vakcíny jsou teď polské a že by se do toho zatim nehrnul :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.16 09:14

@Ali-Ali s Dr to chci probrat taky (zítra), ale zajímají mě i zkušenosti maminek, které nechaly očkovat. Aspoň zhruba víš jak.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.16 09:15

@JanullaHru O tom jsem četla no.. Ty jiné vakcíny šly právě do zemí s vysokým výskytem tbc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.16 09:17
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7512
25.2.16 09:23

Syn (4roky) je očkovaný a byl bez reakce, jen ta běžná - vylupování stroupku. Ale dcera očkovaná není, protože nám taky řekla mudr., že ty vakcíny co jsou teď stojí za prd. Takže zatím jí nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
25.2.16 09:26

Dcera ockovana je-bez reakce, druhe ted dam rozhodne taky ockovat. S TBC jsem se setkala uz mnohokrat behem sve prace takze za me je ockovani jasna vec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10911
25.2.16 09:27

První holčička byla ockovana, strašně špatně se ji to hojilo, skoro půl roku. V podpaždí má z toho bohužel dvě boule na uzlinách. Chodim s ní na sono, na pozorování. Žádný lékař mi k tomu nic neřekl, prostě jen hm má to tam, ale neroste to tak dobrý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
25.2.16 09:44

Dcera i syn jsou ockovani, dcera úplně v pohode, sice jim to hnisalo, ale žádná tragédie ( dávali jsme na zimu ). Syn ma z toho viditelnou uzlinu na krku, ale on je jinak uzlinkove dítě, tak má víc viditelných uzlin po těle. Jinak bez teplot a jiných nežádoucích účinku. Říká se, že můžou TBC chytit, ale pak je prý průběh mírnější :think:. ono je víc kmenů, než na které se očkuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
25.2.16 09:54

@shadowofangels Nás na očko posílali, ale odmítla jsem toto. Jsem zastáncem očkování, ale toho opravdu nezbytného. TBC se dnes opravdu jen tak nenakazí člověk, takže to klidně počká třeba do školy, nemusí se dítě očkovat hned vším možným. Imunita musí se vyvinout a pak je lepší ji ještě imunizovat o to očko, když se nestihne vyvinout, hrozí, že se přepálí a ani očko tolik nefunguje, ale ani imunita. Já osobně za svůj život byla očkovaná 3× na tbc, stěhování ze státu do státu, jako nemluvně, i přeočkování(dříve se to tak dělalo na mnoha místech). Po posledním zásahu jsem se už fakt necítila dobře, očko mě,,přepálilo´´ velká únava, přecitlivělost…až dokojím, chci se vyčistit od těžkých kovů právě z těchto očkování. I s malou tak dělám, že po očko dostane homeopatika na vyčištění..Pokud nehodláte cesto mimo EU, nežijete mezi rizikovými skupinami ( soc. slabší, špinavé prostředí, určité menšiny) tak opravdu není důvod chvátat..
Edit. Hodně jsme cestovali po východě těsně než jsem otěhotněla a ptala jsem se doktorky, jestli to v sobě nemám třeba inkubačně, říkala, že to ma max. 3 týdny na projevení se, a dneska kde kdo jezdí do Rumunska i na Ukrajinu na kola na hory, atd. takže to by byla společnost tbc prolezlá pokud by to bylo tak riskantní, ale není tomu tak..a navíc by to ten nakažený musel přímo prskat do obličeje, protože tbc se přenáší kapénkami..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
25.2.16 10:07

@Viktorie @myskalucka
holky a řekl vám někdo že ty uzliny jsou z očkování?
Syn nyní 3,5let byl očkovaný už v porodnici - tehda povinně. A v podstatě od jednoho roku má bulku na krku ( prý uzlinu zvětšenou ). Myslíte že to je z toho očkování? Dr. s v kontextu s tím nikdy nezmínila právě že by to mohlo být po očkování..Jsem z toho trošku na nervy, co to vlastně je, aby to nebyl nějaký nádor, ale brala mu krev a prý není, ale že nás pošle ještě na utz a tak. Prý to samo ani nezmizí. Já nevím jeslti mu to časem nebude vadit - hrča na krku. Když je nemocný, tam se o hodně zvětší, když je oka, tak je menší, ale stále viditelná..Mě vůbec nenapadlo že to muže být po očku.. :( :,(
u dcery už očko povinné nebylo, takže dcera očkovaná není a ani na tohle očkovat nebudem. zatím..
zrovna příští týden jdeme z tou bulkou znova k dr, tak se ji zmíním o te spojitosti s očkem..
a dají se ty uzliny nějak " léčit " aby zmizeli? nebo to tam bude mít prostě pořád.? :( neřekli vám něco k tomu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
25.2.16 10:26

U nas bez reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.16 10:44

Vcera muj pritel prisel z prace (fabriky),ze tam maji TBC a je to prokazany.. co ted s 6.mesicnim synem, ktery ockovany neni? Takze budu volat pediatricce at mi poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.16 10:47

@Markéta N.V. zavolej a kdyžtak napiš co ti říkala.. :think: je to dilema s tím očkováním :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama