Odběr pupečníkové krve - která firma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 05.09.18 20:03
Odběr pupečníkové krve - která firma?

Ahoj holky, zvažuju, že bych nechala při porodu odebrat pupečníkovou krev (vím, že je to hudba budoucnosti, ale jsem přesvědčená, že jednou bude léčba vlastními kmenovými buňkami běžně možná) a z firem uvažuji mezi pražskou Cordbloodcenter a brněnským Národním centrem tkání a buněk. Obě mi přijdou profesionální, u té brněnské mi je milejší, že má smlouvu s více pražskými porodnicemi, než ta pražská firma, a jejich přístup je vstřícnější, co se týče agendy kolem smlouvy, platby atd. Jakou máte zkušenost vy s těmito firmami? Případně u jaké jiné firmy jste si nechaly krev zamrazit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 05.09.18 20:40

My jí máme u CBC. U porodu byli značně zpruzelý, ale to byli ze všeho. Od tý doby už jen platíme, 1× za rok přijde faktura :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 49141 příspěvků 05.09.18 21:33
@beeerush píše:
My jí máme u CBC. U porodu byli značně zpruzelý, ale to byli ze všeho. Od tý doby už jen platíme, 1× za rok přijde faktura :)

KOlik?

Lama Lama
Hvězda diskuse 49141 příspěvků 05.09.18 21:34
@Pucalkovic Amina píše:
Ahoj holky, zvažuju, že bych nechala při porodu odebrat pupečníkovou krev (vím, že je to hudba budoucnosti, ale jsem přesvědčená, že jednou bude léčba vlastními kmenovými buňkami běžně možná) a z firem uvažuji mezi pražskou Cordbloodcenter a brněnským Národním centrem tkání a buněk. Obě mi přijdou profesionální, u té brněnské mi je milejší, že má smlouvu s více pražskými porodnicemi, než ta pražská firma, a jejich přístup je vstřícnější, co se týče agendy kolem smlouvy, platby atd. Jakou máte zkušenost vy s těmito firmami? Případně u jaké jiné firmy jste si nechaly krev zamrazit?

což o to, ona už už možná je, jen to množství - aby to fungovalo, vychází to tak na dítě 7-8 kilo, takže pro naše dítě tak do půl roka. :think: |OT moc jako hudba budoucnosti nezní.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 05.09.18 22:22

@beeerush díky za názor

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 05.09.18 22:23

@Lama Lama A prosím tě, ty jsi doktorka? Já jsem myslela, že stačí pár buněk z tkáně pupečníku, připraví se štěp, vlastně něco jako když se transplantuje, tam se taky používají různě veliké štěpy (od malých po velké).

Lama Lama
Hvězda diskuse 49141 příspěvků 06.09.18 06:35
@Pucalkovic Amina píše:
@Lama Lama A prosím tě, ty jsi doktorka? Já jsem myslela, že stačí pár buněk z tkáně pupečníku, připraví se štěp, vlastně něco jako když se transplantuje, tam se taky používají různě veliké štěpy (od malých po velké).

jo, jsem.
vysvětlil vám někdo z té firtmy, jaká je jejich předtava, jak to funguje, jak to bude vypadat, co se s tím bude dělat, jak se to použij - konkrétné nemoci.
nebo jakou máš ty představu o tom , jak ta transplantace vypadá?
Jak se to používá?
Co si mám představit pod pojmem malý štěp, velký štěp?

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 06.09.18 08:23

@Lama Lama Já právě doktorka nejsem, proto jsem se ptala, jestli jsi, že odborný názor se hodí :-) Nám řekli, že je to zatím ve fázi používání pouze při experimentálních studiích, např. aktuálně v Bratislavě na dětskou mozkovou obrnu, kdy si člověk tedy vyžádá vydání těch buněk, oni je pošlou do Bratislavy na kliniku a dítě se tam zkouší experimentálně léčit těmi svými buňkami. Samozřejmě za předpokladu, že vyberou zrovna tebe do té studie. Můj subjektivní názor je, že jednou se tím bude dát léčit škála autoimunitních nemocí, od Crohnovy choroby po lupus. A já osobně to beru jako něco, čím můžu třeba přispět ke zdraví dítěte v budoucnosti. Štěp - to je můj laický názor (nejsem lékař), třeba když se transplantuje kůže, tak záleží, jak velké je poškození. Když malé, stačí malý štěp, když velké, tak větší, ne?
Myslíš, že je to blbost si tu krev a buňky zamrazovat?

misenkaanna
Nováček 2 příspěvky 07.09.18 13:32

Ahoj,
já řešila před 8měsíci stejný problém. Dokonce jsem řešila, jestli vůbec do odběru jít, protože když rozhodíš sítě, tak zjistíš, že ti řada gynekologů řekne…ale kdo ví jak to s tou pupečníkovou krví bude a kupte si radši pořádný kočárek:( Tak jsem začala šťourat a hledat i zahraniční články, abych vůbec měla dost informací. Samozřejmě jsem kontaktovala i obě společnosti, které mi odběr nabídly. Nakonec jsem se pro odběr rozhodla a jsem moc šťastná, protože jsme dali naší Anežce ten nejlepší dárek. Zvítězil u nás Cord Blood Center :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: a to z jednoho prostého důvodu.Nabídla mi možnost zázemí velké rodinné banky fungující v několika zemích Evropy, nabídla mi program podpory v případě transplantace v zahraničí (pokryjí u schválených diagnóz náklady na léčbu), spoupracuje s Bankou pupečníkové krve ČR (dárcovskými odběry, což je pro mě známka důvěryhodnosti)a hlavně jako jediná už transplantáty vydala! Dokonce má tato společnost vlastní klinický výzkum léčby dětské mozkové obrny v Bratislavě a ještě kdesi, to už si nepamatuji a dokonce má několik pacientů odtransplantovaných na vlastní náklady v USA.To u nás rozhodlo, že této společnosti jde o výsledky a o smysluplnost uskladnění. Pro naši Anežku je to pojistka, kterou, doufám, nebude nikdy potřebovat:)

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 07.09.18 13:43

@misenkaanna Mě u toho Cord Blood odrazuje, že se musíš registrovat dopředu, aby poslali sadu tam, kde budeš rodit. Kdežto tam brněnská banka má sady ve všech těch porodnicích, se kterými mají smlouvu, a prostě kam dojedeš zrovna porodit, tak tam ti to rovnou odeberou bez jakékoliv předchozí registrace. Moje porodnice totiž pár dnů po mém termínu bude mít uzávěru sálů a nemám tak jistotu, že budu rodit zrovna v ní. Takže asi hlavně proto zvolím tu brněnskou. Každopádně děkuju za názor, já si taky myslím, že tím investuju do budoucna do případné záchrany života svých dětí.

misenkaanna
Nováček 2 příspěvky 07.09.18 13:57

to určitě, pro děti to nejlepší:) Ale Cord Blood má sady ve všech porodnicích, objednává jen tkáně, takže když rodiš v jejich porodnicích v Praze, tak Ti odběr udělají kdekoli:) Navíc má známá měla straně malý odběr, zkolaboval ji totiž pupečník a i po zpracování odstoupila od smlouvy a vrátili ji dokonce i zálohu na odběr…vše hladce bez problému. Ale myslím, že důležité je, že odběr Vaše miminko bude mít a ne až tak kde:)))

Mango_Lassi
Extra třída :D 13912 příspěvků 07.09.18 14:00

Myslím, že ve chvíli, kdy bude možné něco těmi buňkami léčit, tak se najdou i metody, jak ty buňky odebrat a namnožit u dospělého člověka.

Mango_Lassi
Extra třída :D 13912 příspěvků 07.09.18 14:01

Edit

Příspěvek upraven 07.09.18 v 14:16

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 07.09.18 14:12

@Mango_Lassi A vás potkala nějaká nemoc, na kterou jste ji chtěli využít a nemohli jste? Nebo z čeho soudíš, že vám k ničemu nebyla? Může k něčemu být třeba za 30, 40 let. Podle mě u dospělého člověka nemůžeš ty buňky odebrat, protože už jsou staré, vystavené vlivům (viry, bakterie…).

Lama Lama
Hvězda diskuse 49141 příspěvků 07.09.18 14:23

Já bych rozhodně chtěla slyšet konkrétné informace - jakké přesně konkrétní diagnoszy použily. Jaké jsou výsledky - je to skutečně metoda, která má jsné výsledky ( vyléčená versus nevyléčená leukemie, autoimunitní choroba…) jako je u tranplantace pupčeníkové krve allogenně nebo je to jen jakási podpora, pomoc, která může jakýmsi mechanismem pomoct a léčba nemá zatím žádné statistické výsledky, zda vůbec nebo jak moc funguje?

U jakých konkrétních diagnoz byla už použita? U jakých konkrétních diagnoz se předpokládá její využí a v jakém váhovém rozpětí příjemce bude její využití.

Vy si to předtavujete jak kdyby měli nalejt do hridníku pupečníkovou krev a tam vyroste nové srdce…
Ale tak to není. Transplantace se podává jako normální transfuze, infuze, kde tu krve nalejou do krve pacienta, bunky se dostanou do celého těla a tkání a tam se případně usadí a diferencují do poškození tkáně, obnoví jí.
Ale je třeba dostatečné množství. Ale to množství v pupečníku je vhodné tak pro 7mi kilové dítě, tak desetina až dvacetina toho, co použijí pro dospěláka.
Pro dítě - moc si právě nedovedu představit diagnozu, kde použijou vlastní bunky, protože 99= nemocí je v tom věku podmíněné geneticky. To by dítě musela nějakým nedopatřením ozářit jaderný reaktor nebo nevim co, aby to bylo použitelné. Proto by mi zajímali konkrétní diagnozy.
Dětská mozková obrna - OK- tam to je tak, že to dítě vyléčí nebo se to zkouší, neví , možná to lehce pomůže? Protože i tam to bude omezený věkem, není to tak, že by do mocku stříkli na postižené místo pupečník a tam se to obnovilo. Zase to půjde do celého těla, pro padesátikilové dítě se na místo určení dostane pár buněk. Myslíš, že do cca roka tvého dítěte vynaleznou nějakou převratnou metodu?

Hele upřímě, jestli nevíte co s penězi, nebudou vám chybět, proč ne. Ale jinak myslím, že do zdraví dítěte se to dá investovat mnohem lépe. At už do bezpečí. Kolik dětí ročně se utopí Takže to mi přijde smysluplnější zajistit instruktora na sebezáchranu ve vodě, ve dvou letech intenzivně učit plavat.
A nebo pupečník darovat. I tam je využitelnost 2% ( a to je potencionálních příjemců desetitisíce ročně), ale je tam.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >