Oddlužení manžela a vratka daní

Napsat příspěvek
Velikost písma:
25.1.14 19:39

@Maartina7
kdyby to tak bylo, tak toho svýho bych odložila okamžitě, bez váhání a snad i zadarmo, jen kdyby s ním nebyly takové problémy :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
534
25.1.14 19:45

@Maartina7 :)
@S.Ivanka
Pokud mu roční zúčtování daně bude dělat jejich mzdovka, vrátili by mu to ve výplatě. Ovšem pokud by si daňové přiznání udělal sám, tak by případný přeplatek vrátil přímo FÚ. Pokud by si dělal DP sám, musí to říct té mzdové účetní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3503
25.1.14 19:57

@Charmeuse Ovšem i tak půjde o příjem poplatníka, t. j. manžela. Slevu na dani uplatňuje on. Manželka ji sama na sebe uplatnit nemůže. A manžel určitě ví, že má povinnost nezatajovat žádný ze svých příjmů a na žádost insolvenčního soudu, insolvenčního správce nebo věřitelského výboru musí předložit svá daňová přiznání za období trvání plánu oddlužení.
Navíc předkládá k 15. lednu a k 15. červenci přehled svých příjmů za uplynulých 6 kalendářních měsíců.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
25.1.14 20:06
@Jitka1976 píše:
A co předmanželská smlouva…tam ty dluhy „před“ nejdou ošetřit…???

Smlouvou lze ošetřit cokoliv. Akorát, že smlouvou jsou vázáni její signatáři a nikdo další.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
25.1.14 20:12
@eumedon píše:
Smlouvou lze ošetřit cokoliv. Akorát, že smlouvou jsou vázáni její signatáři a nikdo další.

Jak to myslíš…???

  • Citovat
  • Upravit
19793
25.1.14 20:14
@Jitka1976 píše:
Jak to myslíš…???

Tak, jak to píšu: Smlouva mezi manželi zavazuje ty manžele. Věřitelé žádného z manželů jí vázáni nejsou. Leda by ji taky podepsali na důkaz souhlasu se smlouvou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30309
25.1.14 20:16

@Jitka1976
Myslim, ze jakakoliv smlouva plati pro strany zucastnene pouze potud, dokud je poplatna zakonu. Ten je nadrazen.
Muzes si proste uzavrit cokoli s kymkoli za jakychkoliv podminek. Pokud ale smlouvu jedna strana napadne a ukaze se, ze nebyla smlouva v dane dobe sepsana smlouva de iure, je NEPLATNA. Bud v casti-anebo v celem obsahu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
25.1.14 20:18
@farska píše:
@Jitka1976
Myslim, ze jakakoliv smlouva plati pro strany zucastnene pouze potud, dokud je poplatna zakonu. Ten je nadrazen.

Ano. Ustanovení smlouvy, které je v rozporu se zákonem, je neplatné.
Poškozuje-li smlouva oprávněné zájmy někoho dalšího (například poškozuje-li věřitele jednoho ze signatářů), je neplatná. Přinejmenším se poškozený věřitel může úspěšně domáhat určení její neplatnosti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
25.1.14 20:20

8o 8o 8o Takže ochrana není žádná…???

  • Citovat
  • Upravit
19793
25.1.14 20:21
@Jitka1976 píše:
8o 8o 8o Takže ochrana není žádná…???

Však jsi to napsala: Dobře si prolustrovat, koho si bereš. Ale to platilo odjakživa.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
25.1.14 20:23
@eumedon píše:
Však jsi to napsala: Dobře si prolustrovat, koho si bereš. Ale to platilo odjakživa.

Jsem svobodná…a evidentně svobodná zůstanu… 8o :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
534
25.1.14 20:26

@Jitka1976
No, já asi taky. Čím víc jsem starší, tím větší respekt z manželství mám. Ale to sem nepatří a zakladatelce tím bohužel nepomůžeme. Na jejím místě bych rychle upalovala do nějaké bezplatné právní poradny, abych alespoň věděla na čem jsem a zda se dá ještě něco „zachránit“.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.14 20:48

No to je pak ale otázka, jestli to vůbec dávat do daní, aby se věřitelům zase zbytečně moc nezaplatilo. Je pravda, že se to neutají, když je dává pak za půl roku výpis mezd. A proč dávat lichvářům zbytečně něco navíc? Teda předpokládám, že není povinnost uplatňovat manželku jako slevu na dani, ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3503
25.1.14 21:27

@konvalinka83 Jistěže má. Zaplatí své dluhy v plné výši? Myslím, že nezaplatí. Trocha pokory by neškodila. :roll: Za své dluhy může sám, kdyby přemýšlel, nedělal jeden dluh za druhým a prodlení včas řešil, nebyl by tam, kde je. :pocitac: Náš klient je v pozici věřitele s dlužníkem v insolvenci a opravdu není spokojený, že mu neuhradí nejen celý dluh, ale ani soudní poplatky. Kdo je na vině? Věřitel anebo dlužník?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3065
26.1.14 12:58
@elpiska píše:
@konvalinka83 Jistěže má. Zaplatí své dluhy v plné výši? Myslím, že nezaplatí. Trocha pokory by neškodila. :roll: Za své dluhy může sám, kdyby přemýšlel, nedělal jeden dluh za druhým a prodlení včas řešil, nebyl by tam, kde je. :pocitac: Náš klient je v pozici věřitele s dlužníkem v insolvenci a opravdu není spokojený, že mu neuhradí nejen celý dluh, ale ani soudní poplatky. Kdo je na vině? Věřitel anebo dlužník?

ono je to dvojsečné - kdo je spokojen či nespokojen, u nás platí a platilo - každému jedinci vnutit co nejvíce půjček a úvěrů a už se tak moc nezajímat o to zda to dokáže vůbec někdy zaplatit. Pak si ten dotyčný v záchvatech hrůzy před nesplácením začne brát další a další půjčky aby zaplatil ty prvotní dluhy. Po pár měsících přijde vystřílizvění a první upomínky a zhruba po půl roce už deprese z neplacení nemá.
Kdyby si všechny banky pořádně prověřovali jak na tom klient opravdu je…tak by nebylo tolik lidí zadlužených nad svoje reálné možnosti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty

Ikona - Zbyněk Vorel

Zbyněk Vorel