Odkopává se - jak oblíknout?

1368
23.10.09 12:21

Odkopává se - jak oblíknout?

Prosím o radu zkušenější maminky. Syn (3 roky) se v noci odkopává, spí vlastně jen v pyžamu. Ponožky nebo teplé pyžamo nemám ráda a tak jsem si říkala, že by mu to asi taky vadilo…nevím :-( občas je třeba vyvětrat, prostě nechci spát v přetopené místnosti jen proto, aby mu nebyla zima, myslím,že to není dobré ani na průdušky . Máme cca 19-21 stupňů.
Uvažovala jsem o froté nebo nějakém plyšovém pyžamu, co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
23.10.09 12:33

co flanelové pyžamko? Flanel je teplý dost. A k nohavicím kdyžtak přišít ponožky, ty slezou v noci i mě. A větrat před spaním, ale v průběhu noci už ne.

A kdyby se teplota v místnosti snížila, odkopával by se stále? V ložnici se doporučuje teplota kolem 18 stupňů.

A nebo mu kupte na spaní dětský spacák :wink: Já jsem dětský dekový spacák měla, protože v létě jsme občas spali s tátou na terase. Ale měla jsem ho i v posteli a super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.10.09 12:47

Naši kluci spí v pytlích dokud se nenaučí spát pod dekou. Pytle mám flanelové, nevycpané, přes ně ještě přikrývám, ale když se odkope, není hned jak led.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
23.10.09 12:47

klukům větrám fest před spaním, mají normální pyžamo a ponožky-ty jim nevadí. Klidně bych šla i do flanelového. Někdy v zimě nechávám na noc nátělník. A hlavně-kdykoli jdu v noci na WC-minimálně jednoiu za noc-tak je přikrývám a zas chvilku vydrží v teple.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
23.10.09 12:58
Lasicka píše:
Naši kluci spí v pytlích dokud se nenaučí spát pod dekou. Pytle mám flanelové, nevycpané, přes ně ještě přikrývám, ale když se odkope, není hned jak led.

ahojky, mám otázku :) jaké pytle kluci mají a jak je do nich oblékáš? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.10.09 13:37

Pytle mi šila máma. Od pasu nahoru to má střih jako nátělník, od pasu dolů pytel, prostředkem předního dílu vede zip. Je z dvojité látky, myslím že je to flanel. Pod to dávám normálně pyžamo s dlouhým rukávem a přikrývám dekou. Pytel je dost velký, že v něm může i chodit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
23.10.09 16:22

Hehe - moje nejstarší spala jeden čas v kombinéze, byla nachcípaná a udržet pod dekou nemožno. Pytel jsem také ráda používala, ale ve věku kolem 3 let už ne, tak velký jsem neměla. V zimě dávám teplejší (i flanelová - přijdou mi příjemná) pyžama, dost dlouhá, aby šel zastrkat kabátek do kalhot a hned si ho nevytáhly a nespaly s holými zády.

Jinak mám zkušenost, že když je opravdu zima (jezdíme na stanové tábory - k ránu leckdy 5-10 stupňů), tak se neodkopou, ale to už musí být opravdu zima).

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
23.10.09 16:33

Nikdy jsem neřešila a holky se uměly už kolem roku samy přikrýt. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
23.10.09 17:56

Právě jsem přišla na to, že když má ponožky, nechce na sobě vůbec nic, bez ponožek chvíli přikrytý vydrží :-( ale většinou ho noční přikrytí probere nebo intuitivně rovnou kopne… už jsem z toho měla i monokl, když jsem se nad něj sklonila, abych přikryla a dostala jsem kopanec rovnou do oka :? :lol:

Teplejší pyžamo snad…vyzkouším :-) z pytlů mám strach, kdyby chtěl v noci vylézt, že by spadl............ale možná vyzkouším, ještě loni ho měl, teď už přeci jen sám vstává............

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.10.09 18:48

Berenike: náš starší chodil v pytli ráno i ze schodů a to mu bylo něco přes 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucka.Nes
1.10.10 13:35

Zrovna hledam na netu pyzama z flanelu,nas malej je taky porad odkopanej a je jak led.Ted ma navic rýmu,tak uz mi došla trpělivost.

• Nahlásit
  • Citovat
Lucka123
2.10.10 20:49

ahoj ja sem se naučila že mame postýlku se sprušlama tak sem na každém rohu peřinky udělala suk a přivazuju jej ke sprušlím takže se neodkope

• Nahlásit
  • Citovat
Lucka.Nes
4.10.10 12:15

Ahoj,ten náš už spí sám v pokojíku ve velký posteli se zábranou,tak ho tam nemám jak přivázat :-) aby vydržel pod peřinou.Spací pytel-v něm spal naposledy jako pul roční a at mu dám peřinu,nebo deku,v polospánku si sedne a někdy najdu peřinu vyhozenou na zemi.Ráno je studenej,ale zřejmě mu to nevadí.Spíš mě jo :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Lucka123
5.10.10 10:14

aha tak si sežen tu těžkou tlustou péřovku to bude mit těžší na odkop.

• Nahlásit
  • Citovat
Lucka.Nes
6.10.10 12:43

Už se mi šijí 2 flanelový pýža,tak uvidíme,jestli budou mít záhřevný efekt :-) Ale ted když šel po o spát,chtěl abych ho přikryla.Kež by mu to vydrželo.Ja spím odkrytá jen když jsou fakt hici,jinak bych asi zmrzla…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama