Odsáté mateřské mléko poraďte

15.4.17 03:43

Odsate mateřské mléko poraďte

Ahoj, potřebovala bych poradit, moje malá je jí týden, neumí sat z prsa, mám vpacene bradavky takže jedine s klobouckem ale jde o to ze jí trvá než se prisaje a pak saje třeba 10 minut a usne a po 10 min už je zase vzhůru kdežto když odstrikam a dám jí vypít třeba 50 ml tak spí dvě a půl hodiny, myslíte že odsavanim a krmenim z láhve nemůžu přijít o mléko? Může mi někdo říct jak často mám odstrikavat?:) když jdu krmit tak mám odstrikat 10 min z obou prsou? A co dělat s prebytkem asi vylít ze? :think: už mám v mrazáku snad litr ???? a pokud to někdo má podobne napiste mi jaký máte režim děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

15.4.17 04:21

@TerezaLade Mě se bohužel nechytla ani jedna dcera. U první jsem to zkoušela půl roku, ale stejně musela vždy po kojení odsát, aby měla dost a hlavně, abych se vůbec rozkojila a nepřišla o mléko. Teď u druhé od cca měsíce jenom odsávám. Přebytky jsem zamrazila a postupně je dávám. Už mi moje mlíčko přestává stačit. Ze začátku jsem odsávala tolikrát, kolikrát malá pila. Ted odsávám 7× a malá pije 6× denně. Dnes je jí 5 měsíců a pomalu začnu už přikrmovat. Ideální je pokaždé nejdřív nakojit, pak odsát a dokrmit, ale taky je to nejnáročnejší. Když vydržíte, třeba se dcerka chytí na prso, až zesílí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11653
15.4.17 05:03

Ja odsavala teda jen asi 14 dni a pak se rozkojila, ale mam znamou, co vyhradne odsvala a ten cca pulrok dala plne na MM, takze urcite to mozne je. Odsavala bych aspon kazde 3 hodiny, i v noci, pokud chces udrzet laktaci…proste jako kdybys kojila, minimalne prvnich 8 tydnu, nez se laktace nejak ustali…pak myslim ze se da v noci zvolnit (mne teda rikaly sestry hned, ze nemusim v noci az tak casto, ale ja proste mela strach, abych vytvorila dostatecnou poptavku). Prebytek zmrazit…ja pak svoje darovala, ale jsem v zahranici, nevim, jestli to v Cechach nekdo dela…
A odsavat do „vyprazdneni“ prsou, aspon ze zacatku…neni to lehka cesta, tak pak zvaz, jestli ti to za to bude stat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
15.4.17 06:21

Zkusila jste nejakou fakt dobrou laktacni poradkyni???taky jsem mela pry drobné bradavky a kojit jen pres kloboucky..no, zahodili jsme je hned po návratu z porodnice a od te doby kojim, druhého syna uz uplne bez problému od zacatku.. :srdce:
Mrkněte na stránku www.mamila.sk :kytka:
Jinak MM je perfektní i do koupele (miminka, vám..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 07:02

Dekuji, Natalka je totiž predcasne narozena a prý ještě nemá tolik síly aby se napila ode mě z prsa, tak uvidíme třeba až trošku vyroste..teď má 2150g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
15.4.17 07:05

Rozumím, ale fakt vám doporucuju tu laktacni poradkyni co nejdřív, ono cim driv tim lip, pokud používáte lahvičky, bohužel se muze stát, ze uplne zapomene jak pit z prsa, zkuste si prostudovat ty stránky mamily… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
15.4.17 07:08
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 07:11

Teď řeším otázku, zda je lepší najet tedy na flašku s odsatym mm a koupit si el. odsavacku (mám jen ruční zatim) nebo jestli si koupit dětskou váhu a zkusit ji ještě mordovat s tím prsem když vidím ze.ji to zmaha a vím že strašně vysiluje kdežto s lahve se napucne a spí dvě hodiny :( myslím že pro ni aby měla režim i pro mě by bylo nejlepší ji naučit na tu flašku ale bojím se ze když nebudu přikládat ze se mi ztratí mléko co myslíte dá se ztratit mlíko při pravidelným odsavani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
15.4.17 07:17

To je různe, někdo zvládne odsavat i celkem dlouho, nicmene je to opravdu hodne náročné a pracne..fakt doporucuju kvalitni laktacni poradkyni, ukáže vám, jak miminko správne kojit ke spokojenosti vas obou, dulezite je hlavne stimulovat tok mléka, to znamená kojit kuze na kuzi, hodne miminko nosit a kojit v noci, kdy se rozespale miminko ma tendenci lépe přisat..dobra poradkyne prijede k vám domu, vsechno ukáže, podpoří a ušetří penize za vsechny odsavacky, lahve a váhy.. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
15.4.17 07:21

A kvalitni laktacni poradkyni neseženete vetsinou v porodnici… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2494
15.4.17 07:33

@TerezaLade mam plochou bradavku a taky jsem pro vyhodit kloboucek pdsavat jen kdyz mimi spi a jinak to nechat na male… me se ani na odsavacku nespustilo mliko, tak jsem to mela vyresene… jinak bych kojila par dni co dve hodiny i v noci a z obou prsou najedno kojeni.. podivat se na spravne techniky kojeni na netu s videii… urcite se rozkojite a malou musite budit pri kojeni.. je to tezke obdobi ale pak nabere silu a bude to brnkacka :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
15.4.17 07:49

Jo, vidíte..ano, prave ty kloboucky způsobují, ze se tak namaha..bez nich to jde lépe, kazdopadne je potreba naučit se i s plossi nebo menší bradavkou kojit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28856
15.4.17 08:02

Já bych přebytky zatím nevylívala, v mrazáku můžeš mít MM minimálně tři měsíce, některé zdroje hovoří až půl roku, nikdy nevíš, kdy budeš potřebovat kam odejít a jestli se Ti to náhodou nebude hodit. Později už se mléka netvoří tolik, akorát tak na kojení a něco odsát může být problém i u ženy, která dobře kojí.
Neměla jsem předčasně narozené miminko ani s tak nízkou váhou, ale jedna dcera se mi nepřisála na porodním sále, pila výhradně přes kloboučky a potom jsme kojení museli přerušit k vůli těžké žloutence, dostávala moje odsáté a převařené mléko z lahve, přesto jsem začala asi tři týdny po jejím narození normálně kojit a kojila jsem dva a čtvrt roku. Chtělo to ale trpělivost, přikládat, přikládat, přikládat.

Upřímně se přiznám, že já bych trvale krmit odsátým nevydržela, i když jsem měla půjčenou kvalitní elektronickou odsávačku. Je to práce navíc, odsát to mléko a připravit, navíc to prodlužovalo dobu nočního krmení a nutnosti být vzhůru, já jsem při tom porodu ztratila více krve, byla jsem unavená, potřebovala jsem spát. Taky to nebylo první dítě, bylo potřeba zaopatřit ještě starší. Není nad normální kojení.
Já bych zkoušela přikládat co nejčastěji a vyzkoušela různé polohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
15.4.17 08:06

Ja odsavala rok a je to fakt otrocina, hlavne vzdy navysovani mleka. Urcite bych porad zkousela prikladat, a kojit a treba pak vzdy dokrmit a az bude silit, tak dokrmy omezit, pripadne se domluvit s lsktacni, to ja neudelala a je mi to obcas lito do ted. Dcera byla strasne lina. kolem 2 mesicu uz jsme pily skoro jen z prsu, prisla nemoc a v prubehu nwmoci, zacala odmitat prso a zustaly jsme jen na flasce. Odsavala jsem do roka. Odsate mleko muzete mit 24h v lednici a zbytky mrazit na ctvrt roku. Vzdy do malych sklenicek. Urcite se budou hodit, az bude vwtsi spotreba. Odsavala jsem vzdy po prilozeni dcery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394
15.4.17 10:01

@TerezaLade Doporučuju kvalitní LP a snažit se kloboučky odbourat. Vpáčené bradavky mám opravdu hodně, u prvního jsem kloboučky vyfasovala hned v porodnici, že to bez nich nepůjde. Problém jako vy, taky jsem začala odsávat a je to opravdu otročina. Vydržela jsem do 1,5 roku syna, ale bylo to tak, že jsem v některých dobách odsávala třeba 12× denně. A světe div se - s dostatečnou podporou se k těm samým bradavkám mladší přisál naprosto bez potíží a občas si přijde říct ještě teď ve čtyřech letech.
Jo a ty přebytky rozhodně nevylívat. Taky jsme jistou dobu měli mrazák jen na MM :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama