Odsávání a přechod na um ve 2. měsíci

104
9.7.15 11:29

odsávání a přechod na um, ve 2 měsíci

Zdravím všechny. Už od porodnice bojujeme s kojením a už to začínám s tím MM pomalu vzdávat. Malá, přes 5 týdnů, se prostě nepřisaje. Odsávám každé 3h ruční ods., krmíme calmou Medela, přikládám a nic, jen řev a když začne žužlat učurnu bolestí (bradavky zničila i odsávačka). V noci další řev než se MM ohřeje. Už asi týden nebrečím já a začínám se smiřovat. V těhu mě ani nenapadlo, že bych nekojila a teď už ani nevim, jestli ještě chci. Ještě chvíli vydržím odsávat, ale dlouho už asi nee. Jak začít pomalu přecházet na UM, kdy jej poprvé podat. Máte také zažito?! Děkuji za vaše rady (zkušenosti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
9.7.15 11:33

@Leha82
kojeni jsem vzdala presne po 5 tydnech pri masivnim zanetu prsu (chirurgicky resen). tech prvnich 5 tydnu totalniho psycha nezapomenu a dodnes lituju, ze jsem se na to nevykaslala driv.

hodne holek ti asi napise, at to nezvdavas, ze se to po sestinedeli zlepsi. ja bych zas rekla, ze takovy boj je zbytecny a hlavne kazi szivani se s ditetem a naruseje cely vztah. kojeni je fajn, ale kdyz to nejde, tak je lepsi UM nez kazdodenni brek matky i ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3697
9.7.15 11:37

:hug: myslím, žes udělala maximum.. normálně kup nutrilon nebo sunar, či bebu a zkus co vám bude vyhovovat. Jak jsem psala ve vedlejší diskuzi, pokud jis, jakž takž spíš, vytahnes prso a jedeš je to nádhera a tak to má být. Pokud je za tím stres, prevazovani, bolest, tak si jedine kazis první měsíce s dítětem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
9.7.15 11:45

Vzdala jsem kojení přibližně ve stejnou dobu jako ty, ze stejného důvodu.. Nějakou dobu jsem se pokoušela ještě kojit a zároveň přikrmovat.. Dnes už bych to tak blbě nedělala. Frkla bych UM rovnou..
UM můžeš začít klidně hned a klidně celou dávkou… Mě se moc ulevilo a už bych nedopustila to trápení obou na začátku. Teď čekám druhé a pokud kojení nepůjde samo hned, takna nějaké rozkojování z vysoka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3697
9.7.15 11:48

@Lejaa přesně u druhého jsem dokrmovala od začátku, aspoň odpadly šoky z hubnutí dítěte… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
9.7.15 13:21

@Leha82
Ahoj, já jsem nekojila vůbec. Tedy zkoušela jsem to 1. den, pak jsem to vzdala, nezvládám fungovat s vysokým prolaktinem, skončila bych na 99% s depkou. Ale píšu to proto, abych tě podpořila, protože mám naprosto zdravého a moc šikovného 13měsíčního synka. Za první rok života měl jen 2× rýmu a šestou nemoc, jinak naprosto zdravý, bez potravinových alergií apod. Osobně nevěřím studiím, podle kterých mají kojené děti lepší imunitu, já ve svém okolí zatím vidím spíš pravý opak - všechny kojené děli známých a sousedů už měly např. antibiotika. Asi se v těch statistikách soudruzi trošku sekli :lol: Takže pokud potřebuješ přejít na UM, tak vzhůru do toho a nenech se stresovat okolím nebo slogany o nezastupitelné roli kojení apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
9.7.15 13:36

@Leha82 odsávala jsem půl roku. Nevím, co mě pořád hnalo, abych to dělala. A upřímně můžu říct, že jsem si malý vůbec neužila. Pořád jsem měla v hlavě nastaveno jen mlíko, mlíko, mlíko.

• Citovat
  • Upravit
8056
9.7.15 13:46

@Leha82 vůbec se nestresuj a v klidu přejdi na UM, to co popisuje mám taky za sebou a lituju, že jsem s kojením nesekla už v prvních týdnech, měla bradavky do krve a prořvala jsem celé dny, že nekojím :zed: malý řval potom taky, navíc to mléko asi nebylo tak vyživné protože měl pořád hlad, hned jak jsem mu dala plnou dávku UM (davala jsem Hipp) tak byl klid, konečně jsem si to začala užívat. Tak se na to vykašli přejdi na UM a uvidíš jaká to bude pohoda s miminkem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 15:15

Připojuji se k těm, které píší, že důležité je klidné, spokojené miminko a hlavně maminka, která je v pohodě a nestresuje se. Takže, pokud ti kojení přináší jen bolest a stresy, tak HNED kup umělou výživu a dej ji malé. Mám dvě děti a kojení byl stejný boj jaký popisuješ - já na nervy, vyčerpaná, vzteklá, protivná na všechny kolem sebe a miminko jen uplakané. Co jsem nasadila Nutrilon, byl konečně nádherný klid a hlavně v noci mi mimčo krásně spinkalo. Určitě se na to vykašli a bez výčitek přejdi na UM (co nejdříve :) )..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.15 20:59

Ahojky Jsem toho názoru, že spokojená maminka rovná se spokojené miminko… Taktéž jsem bojovala 2.měsíce a nyní už tejden nekojím, protože si prsa dělali co chtěli, žádný častý přikládání nefungovalo. Čím častějc tím mín. Takže šmitec. Normálně přejdi na sunar. Věřím, že tě přepadnou výčitky, ale není třeba. Mně sice furt přepadávají ale to proto, že ji sunar nevyhovuje a bolí ji bříško. Ale věřím, že se to srovná a bude mnohem spokojenější a nehladová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
10.7.15 16:40

Moc děkuji za vaše názory :kytka: V mém okolí teď snad kojí každá matka, tak jsem potřebovala „slyšet“, že nejsem jediná, kdo s tím má nebo měl nějaké trable a dal UM. Je to docela záhul na psychiku ta dnešní kojopropagace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama