onemocnění ledvin a vys.TK při těhotenství

389
27.7.05 10:00

onemocnění ledvin a vys.TK při těhotenství

Zdravím všechny,
právě dneska jsem se zaregistrovala nově na tuto www stránku.
Zkládám si teď novou diskuzi, protože potřebuju pomoct a poradit.
Příští rok se chceme začí snažit vyrobit :) miminko. Jenže mám problém. Mám totiž nemocné ledviny. Diagnosa zní: IGA nefropatie a s tím spojený vysoký tlak, na který beru dost prášků. (málem jsem totiž přišla pryč). Můj doktor(nefrolog) mi těhotenství přímo nezakázal jen mi řekl,že je tu možnost, že bych event. nemusela donosit. Problém je v tom, že mi nedokáže nic říct dopředu a na všechno se musím hloupě ptát. NO a když se zeptát, tak jen pokrčí rameny a řekne, že nemůže vědět dopředu, jak co bude probíhat.
To je mi jasný, že nemůže…, mě by totiž stačilo být trošku víc informována nebo malé uchlácholení.

Proto prosím všechny, které si prodělaly těhoteství (nebo mají někoho v blízkém okolí) s vysokým tlakem, s onemocněním ledvin apod., jestli by mne nemohly informovat o průběhu těhoteství aj.

Předem díky moc a omlouvám se za tak dlouhou zprávu. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3823
27.7.05 10:39

od sunn

Ahoj, dozvěděla jsem se, že pro těhotenství jsou ledviny moc důležité.
Pro posílení mi byl doporučen pít celík zlatobýl, svízel siřištový, vřes a možno doplnit břízou. Také moxování bodů dole na páteři a mačkat reflexní body na dráze ledvin, myslím že to byl bod 3 a 7. Jinak Ti pomoct nemuzu, nemam s tim zkusenosti a ani nejsem těhulka.
Přeji hodně úspěchů, zdraví a brzo mimi v bříšku.
sunn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
27.7.05 11:34

Ahoj..

díky… co to známená moxovat? Stlačovat? A kde jsou body 3 a 7?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
27.7.05 13:26

Ahoj, ja byla tehu 2× s chronickym onemocnenim ledvin - po nekolika zanetech ledvin. 1. tehu se dcera narodila v 27tt ale ne kvuli ledvinam ale kvuli vaginalnimu zanetu. 2. tehu probehlo v poho, porod 39tt. Tlak mi obcas vyskoci, to je asi i tep, pri vysetreni az na 160/min, zadny leky na to neberu pry je to psichyckeho razu takze obcas mi zacne busit srdce udela se mi hrozne zle obcas do toho motacka hlavy, cerno pred ocima, spatne se mi dycha no proste… mam to tak cca 2×/mes. ale v tehu ani znamka :D Obe dcery sou naprosto zdrave. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
27.7.05 14:55

Ahojky,

jedna moje kamarádka má jen jednu ledvinu a otěhotněla. Dnes je skoro na rozsypání. Termín porodu má na začátku srpna.

Mikina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
27.7.05 21:35

Ahoj Lenčo,

Já o ledvinách vím své.Mám vrozenou vadu/hydronefrozu/ pravé ledviny a ve 14letech jsem byla na operaci.Pak dobrý,vče v normálu.V roce 2001 jsme se začali snažit o mimi a já jsem si o tom chtěla taky promluvit s nefrologem co a jak v mé situaci.Nefrolog mi řekl,že to v mém případě asi nebude procházka rúžovým :,-(em,ale jednoznačně mi nic nezakázal.Poslal mě ještě na urologii na vyšetření a tam mi urolog/fuj nemůžu mu přijít na jméno/ řekl,že těhotenství nepřipadá v úvahu.V té chvíli se mi zbořil celý svět…
Nevzdala jsem to jen tak a objednala se ještě k jinému urologovi a chtěla znát jeho názor.Ten mi řekl,že nevidí důvod,proč to nezkusit a mě zas svitla naděje.Takže co doktor,to jiný názor.
Jenže mimi nám nějak nešlo a přidaly se do toho ještě jiné problémy/gynekolog./,takže jsme byli odesláni do CAR.
Vše dopadlo na jedničku a první pokus :P
Těhotenství úplně bezproblémové,jen mi při každé kontrole dělali bakteriální rozbor moče,v těhu jsme k tomu náchylnější.Ještě jsem byla na genetice a chtěla hlavně taky zkonrolovat mimískovo ledviny a vše OK.Jinak na to moc ráda vzpomínám a užívala jsem si to na 100pro.Porod taky v naprostý pohodě-tedy přenášela jsem 10dnů a vyvolávali mi ho.Byl rychlý a krásný…
Máme teď krásnou a zdravou holčičku Nicolku a jsme moc šťastni.Za měsíc jí bude rok a rozhodně jí chceme pořídit i sourozence,ikdyž ne hned.
S vysokým tlakem tedy zkušenost nemám,já jsem spíš na ten nižší-mrtvola :D
Leni,určitě se domluv se svým lékařem a uvidíš,že to vše dobře dopadne.
Moc Ti s Niki držíme palečky.
Ahoj Naďa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
28.7.05 06:42

Ahoj Nadi,
díky moc za podporu. Možná, že si z toho dělám dopředu velkou hlavu, ale chtěla bych vědět co nejvíc abych byla připravená. Nedávno jsem četla příspěvek od jedné holčiny, který doktor těhotenství taky vyloženě nezakázal ale ani vehementně nedoporučoval. Praštili do toho teda s manželem a doktor se musel postarat, aby to její těhotenství bylo co nejvíc v pořádku. Od toho tady doktoři přece jsou… Je mi jasný, že nefrolog by byl nejradši, abych třeba dítě ani neměla, jen když budou ty jeho sledovaný ledviny co nejvíc v pořádku. Hlavně je to i chlap, takže netuší tolik co to je porodit nebo neporodit dítě. Bude se muset holt postarat a najít mi i nějaký prášky a bez těch jeho výmluv, že neví co mi pak dá, že toho moc není :? .
Můžu se zeptat, proč tě poslal k urologovi. Co jsi tam prodělala za vyšetření? Myslela jsem, že nefrolog a gyn. bude stačit.
Měj se. Zdravím tebe i toho tvýho broučka. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
28.7.05 10:34

Ahoj Leni.

Na urologii mě nefrolog poslal ne rentgen ledvin.Měla jsem ho dělaný před těhotenstvím hooodně dávno.Nic to není,jen mi do žíly pustili nějakou kontrakční látku,pak jsem nějakou chvíli čekala až to doputuje do ledvin a pak mi dělali rentgen.Podle toho pak ten „dědek“urolog konstatoval,že v žádným případě.
Určitě je dobré slyšet na to více názorů a nebát se to risknout,ale samozřejmě s ohledem na zdravotní stav!!!
Léky jsem v těhu na ledviny žádné neužívala,jen asi do 5m preventivně extrakt z Kanadských brusinek Max.K sehnání v lékárně,výborně to udržuje a čistí ledviny.Jinak jsem žádné urolog.potíže v těhu neměla.
Pokud se chceš ještě na něco zeptat,klidně písni,nebo i pošli SZ.
Přejeme Ti s NIki krásný den a měj se hezky.
Naďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
10.8.05 17:45

Ahoj holky,
nic moc poradit nemůžu, ale ten vysoký krevní tlak by mě taky zajímal. Jsem těhu 21tt a právě kvůli němu na rizikovce. I když to s námi není vůbec tak špatný. Jen vlastně nevím, proč je tak nebezpečný, jak se většinou uvádí. Doktor říkal jen, že pak budem muset hlídat taky ledviny, že to na ně má vliv.
Ráda bych Tě alespoň povzbudila, vážně hodně záleží na psychice. Ani já ani můj Andílek problémy nemáme a zdárně rosteme a vyvíjíme se ke své i tatínkově velké radosti. Držím palečky, ať Ti taky všechno dobře vyjde a máš krásný zdravý miminko. :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.8.05 07:06

Ahoj Mami,
doktor má pravdu. Tlak je hodně nebezpečnej a chce to hlídat. Kdyby mi na vysoký tlak tenkrát doktorka přišla, tak si dávám v těhotenství pozor jen na vysoký tlak a nemám k tomu ještě poškozený ledviny. Občas mě pobolívala hlava, byla jsem častěji a rychlejc unavená, pálily mě oči. Připadalo mi, že jsem jen unavená -ošklivým počasím, odmonitoru atd. No a po roce jsem prý málem přišla pryč. Do teďka nevím, jak je možné, že mi na ten tlak nikde nepřišli, když si chodím pravidelně pro antikoncepci. Je možné, že jsem ho měla ráno vždycky nižší. Nejvíc jsem naštvaná na obvodní doktorku - po operaci nohy jsem měla maličko vyšší tlak delší dobu, tak jsem na to dostala Prestarium, po půl roce, kdy se mi ten tlak stabilizoval, tak mi to vy:,–(ila,že už to brát nemusím. No a pak jsem s vysokým tlakem zřejmě chodila asi tak rok. Až mi na to přišli až v lázních a bylo to už takový, že jsem jela rovnou do nemocnice. Dostala jsem vynadáno, že jsem to Prestarium přestala brát. (a to si myslíte, že co řekne doktor(bvodní)to musí být pravda). A divili se, když mi doktorka dělala půl roku před odjezdem do lázní vyšetření, že už tam musely být vysoký hodnoty, že si toho nevšimla. No nevšimla a mě by tenkrát těžko napadlo, že nějakej kreatinin se musí pohybovat v tom a tom rozmezí. Měla jsem ohrožený oči, srdce a ledviny, který mi špatný zůstaly.
Takže to je asi tak všechno k tomu, aby bylo jasno, že vysoký tlak je opravdu strašně nebezpečný :(

Jinak ti přeju hrozně moc zdravíčka pro tebe a mimčo. Když budete hlídaný, tak Vám s trošku zvýšeným tlakem nic nehrozí, takže se nemusíš bát. Krásný den, L.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.9.13 13:47

Ahoj Lendiiik,
koukám, že příspěvek v diskusi na který reaguju je už hodně starší. Mám stejný problém, který jsi popisovala v roce 2005. IGA nefropatie mi byla diagnostikována teprve před pár dny. Moc toho o této nemoci nevím. Zajímalo by mě, jak to probíhá u tebe a jak dopadly snahy o těhotenství. Byla bych moc ráda za jakékoliv informace. Moc děkuju, I.

• Nahlásit
  • Citovat
389
30.9.13 20:54

Máš zprávu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
3.3.15 10:08

Ahoj :) mě na tohle onemocnění přišly v těhu ale už je to rok apořád mi slibují léčbu jsou pry nějaké léky ve studiích které by mi mohly ale nemusí pomoct jsou pry šetrné na vaječníky protože já bych ještě našemu prckovi ráda pořídila sourozence… tak by mě zajímalo jake bylo Vaše těhotenství s tímhle onemocnění zhoršily se Vám hodně ledviny? Máme tohle riskovat? Děkuji moc za odpověď ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
3.3.15 16:27

Ahoj Andrej, v těhotenství se mi trochu výsledky zhoršily a to proto, že jsem kvůli dítěti musela užívat léky, které nebyly zas až tolik účinné. Většinou to zhoršení bylo až ke konci těhotenství a dokonce jsem mohla u obou dětí asi 9 měsíců a podruhé půl roku kojit.
Pak už se hodnoty doktorovi nelíbily, tak jsem se musela vrátit zpět k léčbě u které by nebylo dobré kojit. Ledviny se mi zhoršily až teď a to tři roky po porodu, za dva měsíce jedu na kontrolu a uvidí se podle výsledků co bude dál. :(
Samozřejmě těhotenství s tímhle onemocněním je vždycky tak trochu risk, protože jsou hodně potřeba ledviny. Pokud jsi ale hlídaná a doktor těhotenství povolí, tak byste to měli zvládnout.
:palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
3.3.15 17:23

:) děkuji aspoň za tohle ja hledám všude možně nějaké uklidnění že to půjde já strašně děti miluju a vždy jsem toužila aspon po 3 ale když to bude problém bude mi to strašně líto :( aspon Matyskovi bych chtěla pořídit parťáka ať není sám :-p

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama