Opakovaná falešná březost u feny

3328
1.7.13 20:47

Opakovaná falešná březost u feny

Ahoj.
Mám problém s naší psí slečnou, tak bych chtěla poprosit o radu a názor zkušené chovatelky.
Teď už podruhé za sebou se u ní po hárání projevila falešná březost. Minule se snažila opečovávat plyšáky, to jsem ji zatrhla, teď zaměřila pozornost na našeho malýho, v tom jí taky bráním. Prostě chová se jako magor :roll:.
Samozřejmě jí bráním v tom, dělat si z pelechu hnízdo, místo vody dostává slabý čaj, aby pila jen nutné množství tekutin, sebrala jsem jí všechny hračky atd.
Jde mi hlavně o to, že všude čtu, že opakovaná falešná březost může způsobit záněty dělohy, mléčných žláz, cysty na vaječnících atd., tak hledám možné způsoby, jak tomu předejít, nebo alespoň zmírnit průvodní příznaky, protože vím, že to není nemoc.
Jaký je váš názor, případně zkušenosti s kastrací v těchto případech? Prý to jde taky upravit nějakou antikoncepční pilulkou?
Díky za rady a příspěvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1998
1.7.13 21:08

Nase fena to mela tak 4 roky, zadna lecba nebyla trvala, vzdy jen pri te brezosti dostala leky a pomahalo to, ale pri dalsim harani zase faleska, vse vyresila kastrace, fena je porad stejna, nijak ji to nepoznamenalo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
1.7.13 21:20

@Mauzik2
Nepřibrala na váze? Co jsem slyšela okolo, tak prý po kastraci tloustnou, ale spíš bych řekla, že to je spíš krmením a nedostatkem pohybu, než kastrací :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
1.7.13 21:26

Když jsem měla fenku, tak taky mívala falešné březosti. Na veterině jí vždy něco píchli a byl klid. Byla to bígloška papírová, chtěli jsme jí i několikrát připustit, ale ona potvora čistokrevný nechtěla, nastavovala se jen voříškům. Pak měla fal. březost půl roku, zastavit to ničím nešlo, dokonce jí i teklo mlíko a dost. Nakonec nám byla doporučená kastrace a byl klid. Štěňata neměla, ale co se dalo dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
1.7.13 21:33
@Jaruše píše:
Ahoj.
Mám problém s naší psí slečnou, tak bych chtěla poprosit o radu a názor zkušené chovatelky.
Teď už podruhé za sebou se u ní po hárání projevila falešná březost. Minule se snažila opečovávat plyšáky, to jsem ji zatrhla, teď zaměřila pozornost na našeho malýho, v tom jí taky bráním. Prostě chová se jako magor :roll:.
Samozřejmě jí bráním v tom, dělat si z pelechu hnízdo, místo vody dostává slabý čaj, aby pila jen nutné množství tekutin, sebrala jsem jí všechny hračky atd.
Jde mi hlavně o to, že všude čtu, že opakovaná falešná březost může způsobit záněty dělohy, mléčných žláz, cysty na vaječnících atd., tak hledám možné způsoby, jak tomu předejít, nebo alespoň zmírnit průvodní příznaky, protože vím, že to není nemoc.
Jaký je váš názor, případně zkušenosti s kastrací v těchto případech? Prý to jde taky upravit nějakou antikoncepční pilulkou?
Díky za rady a příspěvky.

nechat ji vykastrovat - nenabere kdyz bude mit dostatek pohybu a nebudes ji precpavat lidskym jidlem, vynech jí vsechny mlecny vyrobky a hracky uklid :kytka: ono za cas prejde ale dle me se zase vrati takze reseni je pak kastrace - taky ji mame vykastrovanou a nenabrala ani se nijak nezmenila povahove a je klid :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
12327
1.7.13 21:57

Naše fena po každým háraní měla falešku, tak sem hned sebrala granule a nasadila hodně pohyb a do týdne byl klid…
Teď sme jí nasadili celkově dietu ptž nám holčička jen kynula a má už víc než by měla mít a ejhle má po hárání víc jak měsíc a poprvé bez falešky :dance:. Ale jinak asi nechat štěňátka pokud chcete a pak asi vykastrovat…nás to asi časem čeká, ale vůbec se nám do toho nechce přijde nám to sobecký, ale kvůli zdraví do toho budeme muset asi jít :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2256
1.7.13 22:09

Kastrace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
1.7.13 22:10

Díky za názory. Připouštět ji nenecháme, nepatříme mezi množitele, takže nejlepší řešení bude asi opravdu ta kastrace. Ještě počkáme, jak dopadne příští hárání a pokud se to bude opakovat, tak ji, s těžkým srdcem, necháme vyšmiknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
2.7.13 09:43

@Jaruše ne,naopak pekne zhubla (byla burtik) a je v ty nejlepsi kondici..je ale pravda, ze ted dela agility, takze ma vic pohybu nez driv..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat