Opakuje šeptem poslední řečené slovo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.15 17:13
Opakuje šeptem poslední řečené slovo

Dobry den, omlouvam se ze pisu bez diakritiky, snad bude dotaz srozumitelny. Jde o to, ze ctyr a pul lety syn zacal (nevim kdy presne to odstartovalo) opakovat septem posledni recene slovo.

Priklad: Rekne normalne nahlas: „Musim si zajit pro pastelky.“ - a vzapeti septem: „pro pastelky“ - dela to, i kdyz s nim mluvime my - zopakuje nase posledni slovo a pak mluvi normalne dal. Nedela to za kazdou vetou a vzdycky, nekdy to udela treba za 3 vetami po sobe a pak nic. Vsimla jsem si, ze to dela spis kdyz se bavime v klidu, kdyz ma toho „hodne na praci“, mluvi normalne. Mluvi velmi pekne a ma na svuj vek obrovskou slovni zasobu, o logopedicky problem se udajne nejedna (konzultovala jsem se znamou logopedkou), ale CO to tedy je? Mate s tim nekdo zkusenost? Mam to prechazet a cekat, az to samo vymizi? Taky casto opakuje casti vet, hlavne kdyz mi chce neco rychle rict, treba : Maminko prosim te mohla bys… maminko prosim te mohla bys… maminko prosim te mohla bys mi dat oplatek?

Mate s tim zkusenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 11.09.15 17:18

Dcera 5 let to dela taky. Neresim to. Beru to tak, ze si to potrebuje v hlave jeste prebrat a srovnat. Neopakuje teda svoje slova, ale moje nekdy ano.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 11.09.15 17:19

Jinak proc pises jako anonym? To je hodno stydeni??

Run
Generální žvanilka 20548 příspěvků 11.09.15 17:23

Mě to příjde normální :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.15 17:27
@Kfětoslava píše:
Jinak proc pises jako anonym? To je hodno stydeni??

Omlouvam se, pokud anonym vadi. Mam pro to sve duvody, chodi tu moje znama, se kterou se stykam - ma tendenci syna pozorovat a pak mi radit, co mam a nemam delat a hleda na nem veci, ktere nekdy nejsou nejsou. A vim, ze kdyby si to precetla, zacala by mi doporucovat minimalne psychiatra a syn by zas nebyl podle ni normalni.

HanickaK
Kecalka 238 příspěvků 11.09.15 17:45

Dobrý den, netušila jsem že ještě někdo takový…
Jsem na tom stejně. V dětství jsem to netušila, v pubertě mě na to občas někdo upozornil a i nyní si toho občas všimnu, že po sobě opakuju. Netuším proč, nikdo to neřešil.

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 11.09.15 17:47

Odborne se to jmenuje „palilalia“ - tikove opakovani slov, slabik nebo frazi. patri to mezi nervove tiky, tomu odpovida i to, ze to dela jen nekdy. vetsinou to pry behem par mesicu prejde. nekdy to muze byt zpusobeno stresem nekdy jen tim, ze se dite na neco hodne soustredi - utriduje si myslenky, ujistuje se, ze to rekl spravne.

PS: nejsem odbornik, ale hledala jsem to pro znamou v anglictine - je toho o tom na netu anglicky vic.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.15 18:22
@Ali-Ali píše:
Odborne se to jmenuje „palilalia“ - tikove opakovani slov, slabik nebo frazi. patri to mezi nervove tiky, tomu odpovida i to, ze to dela jen nekdy. vetsinou to pry behem par mesicu prejde. nekdy to muze byt zpusobeno stresem nekdy jen tim, ze se dite na neco hodne soustredi - utriduje si myslenky, ujistuje se, ze to rekl spravne.PS: nejsem odbornik, ale hledala jsem to pro znamou v anglictine - je toho o tom na netu anglicky vic.

Jezis…to me vydesilo… Tikova porucha? Neuvedomuju si zadnou stresovou situaci, vsechno je porad ve stejnych kolejich, doma i ve skolce v pohode… Je teda mesic po operaci nosni mandle a nevim, jestli to delal uz predtim, nevybavim si to - to je asi jedina stresovejsi situace v posledni dobe. Mi to prijde ze se spis soustredi na to, co chce rict - prave proto ze to dela vesmes jen, kdyz jsme v klidu. Achjo. :-( Nakonec s nim fakt skoncim u psychiatra. :-(

Bábrdl
Generální žvanilka 21190 příspěvků 11.09.15 18:33
@Anonymní píše:
Nakonec s nim fakt skoncim u psychiatra. :-(

A co? :nevim: Je to prostě doktor.
Navíc tohle je spíš pro neurologa.

nonina
Závislačka 4033 příspěvků 11.09.15 19:20

Tiková porucha může být buď motorická, nebo vokální. Vypadá to, že tvůj syn „trpí“ tou vokální. Není to nic, co by mu ubližovalo. U dětí je to zcela běžné a do roka by to mělo samo odeznít. Pokud ne, tak to lze řešit s pedopsychiatrem.

Uklidnit se doporučuju a něco si o tikových poruchách přečist na netu.

Píšu to tak proto, že máme právě osobní zkušenost.

Moje dcerka je postižena DA a STMR a teď v létě se jí k tomu přidal motorický obličejový tik, který vypadá opravdu nehezky (otevře a skřiví pusinku, zavře u toho očka a navíc jazyk jde na opačnou stranu - a děje se to i u jídla)a taky není celodenní. Vím, že jde o Tikovou poruchu (máme k vůli tomu za sebou EEG, které vyloučilo epilepsii a přeléčení ATB k vůli možnosti nedoléčení streptokokové infekce - zjištěno z krve vysoké ASLO) a nejsem z toho nadšená, jelikož neuroložka mi vysvětlila o co jde a psychiatrická kontrola nás čeká v pondělí, ale já jsem rozhodnutá, počkat ten rok, než bych dcerku zatěžovala léky jako Triapridal. Pokud to do roku neodezní, nebo by se to zhoršilo, tak medikaci příjmu, jinak ne.

Tak uzakladatelko, klid, přečti si nějaké informace na internetu a popřemýšlej, zda to Tvému synovi ubližuje. Držím palce, uvidíš, že to odezní samovolně - pokud bys chtěla řešit, musíš přes pediatra, který ti napíše žádanku.

Ennisa
Stálice 69 příspěvků 11.09.15 19:26

Také to může být obsedantně kompulzivní porucha, ale pokud je to jediná zvláštní věc, kterou dělá, tak je to nepravděpodobné. Zbytečně bych to neřešila. Můj spolužák to v první třídě dělal taky, v 7 nebo 8 letech ho to samo přešlo. ;)

Martina84
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 11.09.15 19:37

Radu nemám, jen jsem si vybavila, že to dělá nejmladší syn v seriálu Průměrňákovi.

Tereza1986
Kelišová 6747 příspěvků 11.09.15 20:59
@Martina84 píše:
Radu nemám, jen jsem si vybavila, že to dělá nejmladší syn v seriálu Průměrňákovi.

Přesně tak, hned mě to taky napadlo.

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 11.09.15 21:22
@Anonymní píše:
Jezis…to me vydesilo… Tikova porucha? Neuvedomuju si zadnou stresovou situaci, vsechno je porad ve stejnych kolejich, doma i ve skolce v pohode… Je teda mesic po operaci nosni mandle a nevim, jestli to delal uz predtim, nevybavim si to - to je asi jedina stresovejsi situace v posledni dobe. Mi to prijde ze se spis soustredi na to, co chce rict - prave proto ze to dela vesmes jen, kdyz jsme v klidu. Achjo. :-( Nakonec s nim fakt skoncim u psychiatra. :-(

nesil, ja te nechtela vydesit, ja myslela, ze te to uklidni :D

u vetsiny deti to fakt proste za nejakou dobu zmizi. a zrovna tohle opakovani je takove neskodne. tik do oka je min prijemny, ale stejne neskodny.

Ronnie
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 11.09.15 22:48

Náš synátor to v podobném věku dělal taky, nějak mě vůbec nenapadlo se nad tím pozastavovat, přišlo mi to jako nějaká vývojová fáze řeči. Po pár měsících to přešlo samo, teď je to úplně normální krásně mluvící šikovný prvňáček. Myslím, že můžeš být v klidu. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >