Opruzeniny - do masa?

Anonymní
25.5.21 12:49

Opruzeniny-do masa?

Ahoj holky, už si nevím rady. Měsíční miminko -prijde mi že má jakoby až do masa takové prakslinky u zadečku přikládám fotecku, protože nevím jak bych to popisovala. Používáme sudocrema a nic. Vlhcene ubrousky máme pampers pure a podotykam už snad 14 dnů to nedreme jen to u zadecku „vytukavame“. Teď už mu dva dny vždy zadeček potukam i černým čajem (vycetla sem) a nejlepší se to ale ani nehorší :nevim:. Plenky máme pampers premium care 1.. nevíte co by to mohlo způsobovat? Děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7332
25.5.21 12:51

Kup mu na to imazol, nejlepší co může být. Sudocream je jen preventivní, není tam hojivá látka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
25.5.21 12:52

Za mě určitě změnit pleny a hodně větrat, místo nějakých parfém. ubrousků používej jen perlan a čistou vodu. Mazala bych dět. měsíčkovou mastí od Weledy :palec: (moje nejoblíbenější)

Příspěvek upraven 25.05.21 v 12:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7332
25.5.21 12:52

A umyvej pouze vodou a perlanem. Žádný ubrousky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7332
25.5.21 12:54

@Zwetta na co k doktorce s opruzeninou? Ta jí řekne ať si koupí imazol…na to stejně nic lepšího není. Vetrat, řapíkem potírat, a imazolem potírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
25.5.21 12:54

Zajít na kožní pro léčivou mastičku, nepoužívat vlhčený ubrousky a možná změnit plenky? Já musela kupovat ty úplně nejlevnější, jak jsou pampers napuštěný čímsi aby dlouho vydržely a nesmrděly, tak z toho měla opruzenej zadek hned :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
25.5.21 12:56
@mackA159 píše:
@Zwetta na co k doktorce s opruzeninou? Ta jí řekne ať si koupí imazol…na to stejně nic lepšího není. Vetrat, řapíkem potírat, a imazolem potírat.

už jsem příspěvek upravila, nj, byla jsi rychlejší :P
Ale hezky to nevypadá, možná by byla klidnější po návštěvě a osobní poradě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
25.5.21 12:57

Vybod pampers, to je snad to nejhorší, co můžeš dítěti na zadek dát. Kup nějakou masticku se zinkem a hodně vetrej. Dej pod něj podložku a nech ho co nejvíc nahatyho. Syn to míval taky, nepomohlo nic, musela jsem přejít na látkové pleny. Po dvou dnech v látce měl zadek cistej. Jednorazovky dostal znovu až po roce cca a už problém nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4048
25.5.21 12:57

Zmenit pleny, za mě určitě ne ubrousky, ale oplachovat vodou. Mazala jsem vždy weledou s mesickem, imazol nam dr. radila na „mokré“ opruzeniny. Některé děti jsou k tomu náchylnější, holt casto vetrat prdku, často prebalovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42502
25.5.21 12:59

Zavolala bych dr. Pokud je naše odpružená, používáme perlan a nebo namočený papírový kapesník. Bepanthen baby používáme pořád. Bepanthen sensitiv v ráně štípe, ten u nás úspěch neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4048
25.5.21 13:01
@Ginuš píše:
Zavolala bych dr. Pokud je naše odpružená, používáme perlan a nebo namočený papírový kapesník. Bepanthen baby používáme pořád. Bepanthen sensitiv v ráně štípe, ten u nás úspěch neměl.

To je fakt, mela jsem bepanthen sensitive vzorky, namazala staršího pod nosem a rád nebyl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
25.5.21 13:01

Okamžitě imazol, jiné pleny, nepoužívat vlhčené ubrousky atd.. Má to tedy šílený.. Co nejvíc větrat, často prebalovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42502
25.5.21 13:04
@Oli.Lyon píše:
To je fakt, mela jsem bepanthen sensitive vzorky, namazala staršího pod nosem a rád nebyl…

No 😂 😂 😂 taky jsem to vyzkoušela pod nosem a teda docela mazec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7332
25.5.21 13:04
@martina.se píše:
Okamžitě imazol, jiné pleny, nepoužívat vlhčené ubrousky atd.. Má to tedy šílený.. Co nejvíc větrat, často prebalovat

Vidíš to, moje dcera to mela daleko horší, větší kusy až snad na maso. Mě to ještě nepřijde tak šílený… :think: ten imazol zabere nejdřív tak za 2-3dny. A doporučuju k tomu i ten odvar z řapíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7028
25.5.21 13:05

Ještě si kup v lékárně řepík lékařský udělej odvar a můžeš po koupání namočit zinku a potřít a nechat zaschnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat