Orbitrek - jak začít?

7277
24.2.09 00:03

ORBITREK - jak začít???

Maminy,
potřebuji poradit se cvičením na orbitreku. Jsem 6 týdnů po porodu, kojím a chtěla bych začít cvičit. Orbitrek jsem zvolila proto, že mi ho švagrová půjčí. :lol: Ale nevím jak začít. Jako jaké dávky. Takže by mě zajímalo, jak často mám cvičit (ráda bych každý den) a jak dlouho. Popřípadě na jakých dávkách začít a jak je postupně zvyšovat. Před pár lety bych vám napsala, že jsem v dobré kondici (hrála jsem závodně volejbal a cvičila aerobik), ale dnes jsem spíš kupa sádla se zamrzlou kondičkou. Takže mi prosím poraďtě tak, abych nebyla totálně zhuntovaná, ale dala si trochu do těla.:wink: Jinak měřím 180 cm a vážím rovný metrák. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.2.09 06:30

šamotko jelikož jsi po porodu, začni zvolna. Ono se to nezdá, ale já jsem u toho funěla jak lokomotiva a to jsem zdaleka neměla nejvyšší zátěž u cvičení :-D
Já jsem začínala na 15min na slabé zátěži každý den a postupně jsem zvyšovala. Zkus a uvidíš, jak ti to bude vyhovovat. Hlavně se před tím protáhni a taky potom, nebo ráno nevstaneš…takové ty klasické protahovačky asi znáš, naklonění od pasu nahoru do boku, ruce vytáhnout do strany a totéž na druhou stranu, na nohy propínání, jinak to bude hodně bolet!!! A hlavně doporučuji pevnou obuv, já jsem velryba a nohy dost trpěly…

hodně štěstí při cvičení ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
585
24.2.09 09:54

Jak píše Zuzka, já jsem byla ráda, když jsem na tom prvních pár dní vydržela 5 minut, takže myslím, že zcela objektivně ti tu nikdo neporadí, prostě začni a zvyšuj si sama, jak se budeš cítit.

Ono v televizi že stačí 20 minut denně to je sice fakt, ale než se k těm 20 minutám propracuješ, tak to sakra bolí :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
24.2.09 10:11

šamotko jdu do toho s tebou :wink: sem po porodu 8 týdnů a orbitreck tady na mě výhružně kouká :lol:
Já tam vlezla asi 3 týdny po porodu - byla jsem tam 4 minuty a funěla jak drak :roll: Nakonec jsem to nechala po šestinedělí - chystám se každý večer a zatím nic :evil:
15 minut na poprvý by pro mě byla smrt, myslám že budu začínat na těch 5…jenom se rozhýbat a postupně nabírat kondičku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
24.2.09 22:51

Holky,
dík za rady. Já totiž neměla vůbec představu. Začnu tedy 2krát denně 5 minut a postupně budu zvyšovat. Jo a dobrou obuv mám ještě z dob svého sportování. Snad ty kila nějak přemůžu.
PAPU , vzhůru do toho ať jsou ty špeky pryč. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
907
26.2.09 21:01

Ahoj Šamotka-Zrovna som prednedávnom pozerala jeden program a tam radili,cvičiť ráno,alebo doobeda,pretože poobede vraj telo produkuje nejaké hormony ktoré spolu s cvičením spôsobia,že pribereš(zvláštne,že?) a tuky sa začínajú spalovať až po 20 minutách,takže kratšie cvičenie vraj nemá žiadny efekt.A na strojoch,ako je napríklad orbitek,stacionárny a ďalšie podobné, treba cvičiť na nízkej záťaží,pretože pri vysokej záťaži sa tvorí viac svalov,čiže výsledok je,že priberieš,hlavne na objeme.Neviem,či je to všetko pravda,ale dokazovali to na pokusoch s ľuďmi a tam to fungovalo,ako povedali.
Tak snáď som Ti poradila dobre,papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie H.
7.1.12 18:48

orbitrek

Dobrý den,
chtěla bych se poradit.Uvažuji o koupi orbitreku,ale kamarátka mi řekla, že ty levný jsou na nic,že kvalitní jsou až od 8000kč nahoru.Tak jakou máte zkušenost vy?
Předem děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
2550
7.1.12 18:52
Marie H. píše:
Dobrý den,
chtěla bych se poradit.Uvažuji o koupi orbitreku,ale kamarátka mi řekla, že ty levný jsou na nic,že kvalitní jsou až od 8000kč nahoru.Tak jakou máte zkušenost vy?
Předem děkuji za odpověď

No tak já původně chtěla „obyčejný orbitrek“, ale vložil se do toho manža a máme od KELLERA asi za 8000, a musím říct, že jsem max. spokojená. Tchyně má klas.orbitrek za 2000 a to se nedá srovnat. Takže ač jsem původně docela nadávala, že „vyhodil oknem 6000“ teď ho chválím a moje tchyně chodí cvičit k nám :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7499
7.1.12 19:09

Já mám ten obyč a chtěla bych lepší :( Jako použít se dá,ale když jednou někde zkusíš něco lepšího,tak je to fakt jako trabant vedle BMW.Víc huči,míň stabilní,…no dneska už bych kupovala jinak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5200
7.1.12 19:14

ahojte

tak ja taky premyslim o treku,o lepsim..mela jsem tenza 2000,–a to je kepl,vse uz je tam opravenen a porad se neco podelava..jinak jsem na nem valila tak hodku denne.Zhubla jsem 15kg za pul roku,coz je optimalni,jedla jsem tedy zdrave.muzu jen doporucit…

spalovat zacnes az po 20min,nema smysl na nem byt 5min.to akorat zjistis,ze neco delas…ja ted od 29.12 zumbim,pac na trek jeste nemam penizky,ale budou.cvicim vzdy temer hodinu a kazdy den.sice je pry vhodne stridat i opocinek,ale pro me bylo vhodnejsi takto,denne,stal se z toho stereotyp aproste jsem musela cvicit.

tkaze za me,denne,aspon hodku,bez zateze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6195
8.1.12 07:15
cimbík píše:
Marie H. píše:
Dobrý den,
Předem děkuji za odpověď
No tak já původně chtěla „obyčejný orbitrek“, ale vložil se do toho manža a máme od KELLERA asi za 8000, a musím říct, že jsem max. spokojená. Tchyně má klas.orbitrek za 2000 a to se nedá srovnat. Takže ač jsem původně docela nadávala, že „vyhodil oknem 6000“ teď ho chválím a moje tchyně chodí cvičit k nám :mrgreen:

Mohla bys dát obrázek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8125
8.1.12 08:05

ahoj holky vidím ,že cvičíte už po ránu debatou.Hele můžu se přidat,nemáte někdo zkušenost s vacushape?????Já ted začala ale to je na půl hodiny,tak myslíte,že to má cenu????Chodím třikrát do týdna a dva dny mám doma stepr a tak stepruju ale též půl dinky,myslíte,že to má nějaký vert????????A samo změna jídelníčku.Pečivo vůbec,malé porce a 5krát denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8125
8.1.12 08:13

http://www.fitham.cz/…107-doprodej

hele tu máš jeden)))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Engelik
20.1.12 21:52

Dobrý den,
zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi levným orbitrekem a drahým. Uvažuji, že si ho koupím.
Děkuji Angela

• Nahlásit
  • Citovat
1556
20.1.12 23:44

Šnatka,jestli chodíš na vacushape, tak je fajn se předem zahřát. např. ve fitku na orbitreku, rotopedu, pásu. Aspoň 15minut. No a pak na vacushape. Bude to mít lepší účinek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama