Osobní bankrot - co obnáší?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1060
17.7.09 08:46

Osobní bankrot - co obnáší?

Dobré ranko.
Prosím o radu, teda spíše o vysvětlení.
Moje máma má v plánu vyhlásit os.bankrot - co to obnáši? Jde to tak snadno jak mi tvrdí?

Takže, její situace - před 6 lety si s novým manželem vzali hypotéku na dům, pár let splácely v pohodě, pak chtěli novou televizi - vzali si ji na splátky, pak pračku - taky na splátky, a tak to šlo dál a dál. Takže dopadli tak, že mají cca 20 půjček, z toho platí asi tak polovinu.
Banky a firmy už jim posílají oznámení, že mají zapl.celou půjčenou částku, jinak jim pošlou exekuci nebo to dají k soudu.
O prodeji domu nechtějí ani slyšet, teda máti jo, ale Petr nee.
Takže jak s téhle situace ven? Co je nejlepší udělat?
Předem děkuji těm co napíší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25077
17.7.09 08:57

včera o tom psali v mf dnes

tady odkaz na net

http://klikni.idnes.cz/clanky.asp?…%20bankrot

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
17.7.09 09:45

http://osobni-bankrot.info/

jsou tam i fomuláře k podání. Tak snadné to není. žádostí, které jsou schválené je asi 1/5. Důvodem je většinou nesprávně vyplněná žádost. Podává se to ke krajskému soudu a ten rozhoduje a neporadí.
Existují, ale společnosti, které mají bezplatné poradenství, jako např. http://www.financnitisen.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2602
17.7.09 10:17

Ahoj,
no, nemam zkusenosti tady od nas, ale kamarad byl nucen vyhlasit osobni bankrot v Australii. Z logiky veci mi vyplyva, ze pokud se vyhlasi bankrot, tak clovek nema NIC, cim by pohledavky uhradil. :nevim: Pokud maji vasi barak a dalsi veci, tak si myslim, ze je budou muset nejdriv prodat…asi.
Spis by meli kontaktovat nejakyho financniho poradce, aby jim pomohl to nejak resit.

Jeste k tomu bankrotu, ten kamarad si ted naprosto neskrtne…je v registru dluzniku, ktery je pristupny vsem…nezaridi si ucet, nepronajme si byt apod…hodne bych to zvazila…

Ale je mozny, ze rikam kraviny a u nas to jde lehce a je to vlaste pohoda. :nevim: ani by me to neprekvapilo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
17.7.09 10:24

Ja si taky myslim, ze budou muset vsechno prodat. Ono to ma dvoji logiku.
taky myslim nelze vyhlasit osobni bankrot, kdyz clovek nevydelava tolik, aby mohl alespon castecne splacet.

Rozhodne doporucuji prodat barak sami a necekat na exekuci, to si pak prodaj exekutori mezi sebou za minimalni cenu. Drazba je sice verejna, ale nikdo se o ni nedozvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
17.7.09 10:45

jo presne tak - je to nelogicke, napujcuji si na dum a na veci, ty si pak necham a vyhlasim osobni bankrot?
Nejprve budou muset veci prodat vcetne domu, prodejni cenou smaznou nesplacenou hypoteku nebo aspon jeji cast.

Osobni bankrot jim ale nemusi vubec schvalit. Pak budou zit nekolik let, minimalne 5 a vice ze zivotniho minima, vsechno ostatni se jim bude automaticky strhavat na splatky.

Vcera to bylo pekne napsane v MF Dnes, doporucuji si precist. Hanka

• Citovat
  • Nahlásit
1060
17.7.09 11:00

Holky děkuji za odpovědi.
Já to tušila, že to nebude jen tak jednoduché.
No jo, prodat barák, to je to co jim asi dva roky pořád opakuji. Dávala jsem jí i kontakt na paní z realitky, která je fakt šikovná. Jenže máma by do toho šla, ale Petr (její manžel) to odmítá, že do bytu nejde, že radši si hodí smyšku kolem krku. Ten jeho přístup nechápu. Nabrat půjčky to jo, ale postarat se o splácení a rodinu to ne. Ach jo. Nejhorší na tom je, že mají 8 letou dceru, a ta je fakt chudák. Sice se jí snažím pomáhat (nakupuji oblečení, pomůcky do školy,atd.),ale to nejde věčně. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2602
17.7.09 11:07

No pak jedine matcinymu priteli poradit, aby si nasel nekolik dalsich praci, kdyz takhle svoji rodinu uzivit nedokaze a muze zustat v baraku..je mi moc lito tvoji sestry… :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2114
17.7.09 11:11

Jednoduchý to není. Prodeji domu se stejně nakonec asi nevyhnou pokud na ně vyhlásí exekuci. Aby vůbec o oddlužení mohly požádat musejí splňovat, mít trvalý měsíční příjem ( ideálně mít pracovní poměr na dobu neurčitou ), nesmí být trestaní za trestní čin úvěrového podvodu, musí být občan ČR. Způsoby oddlužení: 1. zpeněžení majetkové podstaty ( takže to by jim právě vzali dům atd. ). 2. plněním splátkového kalendáře - soud ho stanovuje na 5let, po tuto dobu zůstává dlužníkovi minimálně životní minimum a po této lhůtě, kdy bylo uhrazeno 30% dluhu je dlužník oddlužen a již nic nedluží. Nevýhodou je že tento dlužník bude zapsán v insolventním rejstříku.
Ale myslím si že oddlužení způsobem 2. není možné pokud mají majetek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
17.7.09 11:36

Ahoj. Nedavno jsem se na OSOBNI BANKROT hodne informovala, mela jsem ho v planu taky, ale nakonec jsme zjistili, ze by se mi to vuuubec nevyplatilo.

Nepises, kolik celkem maji dluhu. Ale pokud se tady resi barak, tak asi hodne. Jen muzu rict, ze se to v zadnym pripade nevyplati u castek pod 100 000, vyplati se to spis az od 300 tisic vejs. Mesicne se totiz jenom za to, ze ten bankrot schvalili, plati poplatek cca 1300, ale ta castka je individualni, ale min nez 1000 to neni.

Jak pise Sany, je vice zpusobu. Mne ale bylo receno, ze si dluznik MUZE vybrat. Jestli bude splacet strhavanim penez z uctu, nebo exekuci majetku. Tudiz si myslim, ze by barak mohli zachranit.

Ale je taky velka pravdepodobnost, ze jim to vubec nepovoli.

Ja se byla primo informovat u pravnicky, kdyztak at to zkusi taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
17.7.09 12:24

Danyleo dluhů mají asi 1,3mil. za dům a půl mil. ostatní půjčky.

Jjanekk další práci, tak to asi nehrozí, on zvládne tak po práci posekat trávu kolem baráku a tím to končí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2602
17.7.09 12:29

Janisku - ja to s tou praci myslela spis ironicky.. :oops: . Jenom by me zajimalo, jak si to predstavuje on. Ma nejaky reseni? Mi to prijde strasne nezodpovedne, kdyby byl sam, tak nereknu, ale ma sakra rodinu, ne? Jsem se teda rozhorlila a to ho ani neznam…sakrys. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
17.7.09 12:56
jjanekk píše:
Janisku - ja to s tou praci myslela spis ironicky.. :oops: . Jenom by me zajimalo, jak si to predstavuje on. Ma nejaky reseni? Mi to prijde strasne nezodpovedne, kdyby byl sam, tak nereknu, ale ma sakra rodinu, ne? Jsem se teda rozhorlila a to ho ani neznam…sakrys. :)

on spíš čeká na zázrak a nebo že se to vyřeší samo, všechno nechává na mámě.
Já ho jen vidím a už se mi zvedá tlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2602
17.7.09 13:25

No tak pokud to nechava na mamce, tak at mamka jedna. Jestli se mu to nebude libit, tak bude muset vymyslet nejaky jiny reseni.
Ale fakt si myslim, ze by slo se poradit s tim poradcem a nejak to vsechno prefinancovat..takhle plati uroky spouste firem a neni to asi zrovinka vyhodne, kdyzby se to dalo do jednoho, tak by to melo byt lepsi..zkus to mamce navrhnout, tu schuzku. Ten bankrot bych brala jako hodne krajni reseni…hlavne, at to stihne driv, nez na ne bude ta exekuce uvalena.
Drzim pesti,
j

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12AB34
10.1.13 10:51

podmínky

Podmínky oddlužení jsou shrnuty např. na:
http://www.brnobankrot.cz/podminky-/

• Citovat
  • Nahlásit