Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
Ahoj, ráda bych se zeptala, zda-li tu někdo nemá zkušenosti s otěhotněním po konizaci děložního čípku. A jak dlouho to trvalo než jste otěhotněli? Nebo se stále snažíte? Děkuji
ahoj, ja jsem mela konizaci 8/2009 a otehotnela jsem 01/2010. bylo to hned na druhy mesic od zacati snazeni se. Myslim ze konizace na schopnost otehotneni nema zadny vlyv. Spis pak na otevirani se pri porodu.
Já jsem po konizaci 2000, 2002 a 2006. O otěhotnění jsme se nijak nesnažili, otěhotněla jsem v roce 2008 po dvouměsíční známosti, takže na úplně první možný pokus
. Podruhé jsem otěhotněla v druhém cyklu bez antikoncepce, to byl spontánní potrat v 7tt., potom jsem otěhotněla hned v prvním cyklu po šestinedělí. Takže u mě rozhodně konizace na otěhotnění neměla vliv, nebo pokud ano, tak leda pozitivní
.
Konizace na otěhotnění nemá žádný vliv, zato na zvýšené riziko předčasného porodu ano, obzvlášť ve vyšším stádiu těhu, kdy je mimi už těžké a začíná klesat - může za to zkrácený čípek, to si ale už ohlídá tvůj gynekolog. ![]()