Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
Zdravím Vás, upřímně řečeno jsem vlastně vůbec nevěděla, že při operaci slepého střeva mi byl odebrán též vaječník. Tudíž jsem také jedna z těch, které mají jen jeden funkční vaječník. Ovšem tuto záležitost jsem se dozvěděla teprve nedavno od svého gynekologa. Je mi 25, takže mimi jsem zatím neplánovala. Ale s manželem jsme se dohodly, že jelikož plánujem mimi tak za dva roky tak, že to začnem zkoušet. Asi mi nebudete věřit, ale otěhotněla jsem hned po prvním nechráněném styku… Takže si myslím, že to není žádný problém. Myslím, že budoucí maminky by měly být hlavně v psychické pohodě a příliš se na to těhotenství neupínat, ale naopak si spíše užívat život a ono to pak přijde samo… My sme to teda tak udělali, čekáme mimi, sice né uplně plánované ale máme radost…
Snad tě podpořím, mám kamarádku, které funguje jeden vaječník a už má dva kluky, jednoho přes antikoncepci a jednoho přes kondom, tak snad se zadaří ![]()
Po prvním synovi mi byl odebrán vaječník kvůli cystě a teď budeme mít třetího neplánovaného darebu, tak asi tak.
![]()
Kamarádka měla při druhém těhu mimoděložní a přišla o jeden vaječník. Po několika měsících, kdy se jí nedařilo, se rozhodla, že si pořídí štěně, protože už to vzdávala. A najednou to tam bylo //. Vím, že se to lehko řekně, ale hůř udělá, ale jde to i s jedním. Hlavu vzhůru. Držím palečky.
Ahojky, mam dotaz zda tu jste nebo byla nektera v takove situaci… Mam 1 dite (
3lety kluk) pocate přirozenou cestou, ale po dlouhodobem snazeni, nyní jsme se pokouseli o druhé decko, po delsim snazeni jsme pristoupily k programu IVF - po 2 IUI a 1× IVF se nezadarilo, zadarilo se az po KET 17.2., ale bohužel vajicko se uhnízdilo v pravem vejcovodu, takze jsem 18.3. o cely pravy vejcovod prisla! Zadne vajíčka zamrazena nemam, IVF další asi nestiham 39 mi bude v kvetnu a nejsem u VZP, která jedina hradi do 40let a hlavn nevim zda bych do IVF ještě sla, preci jen to alespoň pro me byla velka psychicka zatez…Muj dotaz tedy zni lze otěhotnět přirozenou cestou bez praveho vejcovodu? Podarilo se to nektere z VAS? Dekuji za názory…