Oteklé ruce přes noc 31. tt

597
24.2.12 07:51

Otekle ruce pres noc 31 tt

Ahoj prosim o radu, v dosud jsem v tehotenstvi nemela zadne otoky.
Dneska rano jsem se vzbudila a prsty mam jak velryba, myslim si , že i 2× větší, snubak , který jsem ještě včera večer měla volný dneska s ním ani nepohnu a trošku mi ty prsty i brní..
Co to může být? předtím jsem se s tím nesetkala vubec děkuji moco za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3061
24.2.12 07:55

Otoky jsou prý v těhotenství normální (já to až tolik nezažila), ale kdyby to byl takovýto dramatický nárůst a zvrat, zašla bych pro jistotu k doktorovi - ať o tom ví, změří mi tlak apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
24.2.12 08:03

Radši ihned k doktorovi, mohla by to být preeklampsie, velmi nebezpečná, já ji měla u obou dětí u druhého do půl hodiny císař… Jdi k doktorovi, vezmi sebou hlavně moč, ta je velmi důležitá. Ale držím palec aby to bylo OK :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
24.2.12 08:11
monika32 píše:
Radši ihned k doktorovi, mohla by to být preeklampsie, velmi nebezpečná, já ji měla u obou dětí u druhého do půl hodiny císař… Jdi k doktorovi, vezmi sebou hlavně moč, ta je velmi důležitá. Ale držím palec aby to bylo OK :hug:

na kontrole jsem byla prave včera.. a říkala mi tlak výborný a moč taky v pořadku.. jen ty otoky se mi udelaly až ted..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
24.2.12 08:15

No ona se udělá z ničeho nic, já měla pár dní ředtím taky kontrolu a OK a pak mě píchalo v břiše, já měla ošklivé otoky hodně brzo a moč byla špatná, nepodceňovala bych to, rychlý nástup otoků by mohl, ale nemusí být problém, ale jde o zdraví vás obou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
24.2.12 08:39

Ve 38. tt jsem se ráno vzbudila a měla jsem dost nateklé ruce a chodidla, sotva jsem chodila, radši jsem jela k Dr. a vše bylo ok … mě to totiž ještě dost svědilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
24.2.12 08:44

Souhlasím s Monikou32, může to být preeklampsie. Zjeví se z nočeho nic. Kamarádka se taky ráno probudila oteklá ve 34tt a musela hned do nemocnice a na císaře, aby se nestalo nic mimču ani jí. Je velice nebezpečná.
Nemusí to být nic, ale pro jistotu bych volala nebo zašla k dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
24.2.12 08:53
pajjakk píše:
Souhlasím s Monikou32, může to být preeklampsie. Zjeví se z nočeho nic. Kamarádka se taky ráno probudila oteklá ve 34tt a musela hned do nemocnice a na císaře, aby se nestalo nic mimču ani jí. Je velice nebezpečná.

Holky, které máte zkušenosti patři k tomu i motani hlavy?? uplne citim jak se mi mota hlava a busi srdce :(
otok rukou už trošku povolil..
muj doktor dneska neordinuje tak nevim jestli jet do nemocnice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
24.2.12 08:59
Helll píše:
pajjakk píše:
Holky, které máte zkušenosti patři k tomu i motani hlavy?? uplne citim jak se mi mota hlava a busi srdce :(
otok rukou už trošku povolil..
muj doktor dneska neordinuje tak nevim jestli jet do nemocnice?

To můžou být i nervy, klid maminko, hlavně klid, nemusí ty otoky znamenat nic, hlavně se nenervuj, vezmi moč, zajdi si určitě do nemocnice… K té preeklampsii může být i toto, je tam vysoký tlak a může způsobit motání hlavy a rozostřené vidění, ale kočko to způsobujou i nervy, tak vážně klid. Preeklampsie i kdyby to byla a dojdeš si k doktorovi, tak to bude OK uvidíš :hug: Zajdi si do nemocnice, pro klid v duši.. Uvidíš s takovýma obtížema tě vezmou rádi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
24.2.12 09:01

Já byla v nemocnici asi ve 34tt protože se mi ty otoky zvětšili a nic to nebylo, ale já se preeklampsie bála, tak jsem raději jela a pak ve 39tt když se mi přidalo motání hlavy a bolení pod žebry a trochu v podbřišku, tak jsem se objednala ke své doktorce a v nemocnici mě primář seřval, jak je možné, že jsem nepřišla, když mi začalo být zle. proto raději 100krát zbytečně než 1 ale pozdě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
24.2.12 09:01

Opět souhlasím s Monikou. Může být vše v nejlepším pořádku, ale pro klid bych zašla do nemocnice. Jistota je jistota. Držím palce, ať jsou to „jen“ otoky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
24.2.12 09:03

Jinak s prvním dítětem jsem měla jen mírnou preeklapsii, takže mě jen nechali v nemocnici a pozorovali a hlídali, kdyby něco a pak vyvolávali porod. Takže se neboj, že bys musela hned pod kudlu. Nikdo tě nechce vystrašit, ale v těhotenství to fakt platí, raději zbytečně než pozdě… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
24.2.12 09:05

Může to být preeklampsie, určo vem moč a jed. Jinak to také může být karpální tunel - to je jeden z příznakům preeklampsie. takže jed a uvidíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karolínka12
24.2.12 09:20

to mám taky, ale daleko dříve, už tak od 24tt; ještě mě v těch rukou brní; nohy mi také otékají, to spíš ale navečer; ty ruce jsou podle mě z toho, že už je mimčo velké a „tlačí“ Ti na nervy

Helll píše:
Ahoj prosim o radu, v dosud jsem v tehotenstvi nemela zadne otoky.
Dneska rano jsem se vzbudila a prsty mam jak velryba, myslim si , že i 2× větší, snubak , který jsem ještě včera večer měla volný dneska s ním ani nepohnu a trošku mi ty prsty i brní..
Co to může být? předtím jsem se s tím nesetkala vubec děkuji moco za rady
  • Nahlásit
  • Citovat
4826
24.2.12 09:26

Určitě jed,raděj zbytečně než pozdě.mě takhle sprdla sestra,že mě taky mohli přivézt zaintubovanou…
Hodně štěstí a neboj se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama