Otevřené partnerství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  29.04.18 08:32
otevřené partnerství

Prosím o zachování anonymity. Mám partnera, kterého mám ráda. Nikdy jsem neměla předsudky ohledně nevěry, ale když jsem se s ním na tomhle chtěla domluvit, tedy že bychom si každý zachovali svoje tajemství a prostě si řekli, že nebudeme pátrat po tom, jestli ten druhý někoho má bokem nebo ne a určíme si určitá pravidla, tedy třeba, že přes to, že je večeře doma s dětmi a dají se do postelí, nejede vlak a pak jestli já nebo on jdeme „ven“ a nebo s kamarádem na víno prostě nebudeme řešit. Nikdy to nedošlo dál než k rozhovoru, který zamítl s tím, že on může a já ne :mrgreen: Na to jsem mu řekla, že takhle to opravdu nefunguje, že buď to musí být oboustranné nebo pokud se takto nedohodneme, tak budeme ctít obecná pravidla pro partnerství a budeme si věrní. (Ten důvod k tomu je na snadě, pokud počítám s tím, že nemusím být jedinou sexuální partnerkou, jsou tu cesty jak si dávat pozor, vyřadit rizikové praktiky atd.)
A teď stávající situace. Dlouhodobě má partner takové seky jako že v nové bundě má kondomy a když jí dávám prát, tak je vyndám z kapsy - řekne mi na to, že si je bral na naší dovolenou, která byla měsíc před tím než se bunda kupovala, v notebooku má schované kondomy a viagru (tedy o té viagře vím, má ji od kamaráda a nikdy ji nepoužil). Semtam mi tvrdí, že jde do posilovny a přijde a má suché věci, teď poslední dobou je má občas namočené ve vodě - což prpstě poznáte, že…
Já vím, co se děje a to není problém, který mám, paradoxně mě strašně sre, že je to takový zkrvený sobec, který myslí jen an to, že on si někde šoupne a oficiálně máme vztah, ve kterém se toto nesmí. Fázi žárlení mám za sebou. Neumím si představit, že bych už nikdy nikoho nepotkala, s kým třeba zažiju to počáteční jiskření a zcela otevřeně chápu i jeho, že po tom touží. Jsem přesvědčená, že jsme na světě jen jednou a věrnost, pokud není oboustranně vyžadována, mi přijde jako zbytečné břemeno, ale pokud má partner nabídku na otevřený vztah a chová se takto, tak…jsem možná víc zklamaná než kdybych trvala na věrnosti a on věrný nebyl. Je to prostě sobec.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  29.04.18 08:33

Nemám otázku, spíš je to téma k volné diskuzi…

Anonymní  29.04.18 08:37
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity. Mám partnera, kterého mám ráda. Nikdy jsem neměla předsudky ohledně nevěry, ale když jsem se s ním na tomhle chtěla domluvit, tedy že bychom si každý zachovali svoje tajemství a prostě si řekli, že nebudeme pátrat po tom, jestli ten druhý někoho má bokem nebo ne a určíme si určitá pravidla, tedy třeba, že přes to, že je večeře doma s dětmi a dají se do postelí, nejede vlak a pak jestli já nebo on jdeme „ven“ a nebo s kamarádem na víno prostě nebudeme řešit. Nikdy to nedošlo dál než k rozhovoru, který zamítl s tím, že on může a já ne :mrgreen: Na to jsem mu řekla, že takhle to opravdu nefunguje, že buď to musí být oboustranné nebo pokud se takto nedohodneme, tak budeme ctít obecná pravidla pro partnerství a budeme si věrní. (Ten důvod k tomu je na snadě, pokud počítám s tím, že nemusím být jedinou sexuální partnerkou, jsou tu cesty jak si dávat pozor, vyřadit rizikové praktiky atd.)
A teď stávající situace. Dlouhodobě má partner takové seky jako že v nové bundě má kondomy a když jí dávám prát, tak je vyndám z kapsy - řekne mi na to, že si je bral na naší dovolenou, která byla měsíc před tím než se bunda kupovala, v notebooku má schované kondomy a viagru (tedy o té viagře vím, má ji od kamaráda a nikdy ji nepoužil). Semtam mi tvrdí, že jde do posilovny a přijde a má suché věci, teď poslední dobou je má občas namočené ve vodě - což prpstě poznáte, že…
Já vím, co se děje a to není problém, který mám, paradoxně mě strašně sre, že je to takový zkrvený sobec, který myslí jen an to, že on si někde šoupne a oficiálně máme vztah, ve kterém se toto nesmí. Fázi žárlení mám za sebou. Neumím si představit, že bych už nikdy nikoho nepotkala, s kým třeba zažiju to počáteční jiskření a zcela otevřeně chápu i jeho, že po tom touží. Jsem přesvědčená, že jsme na světě jen jednou a věrnost, pokud není oboustranně vyžadována, mi přijde jako zbytečné břemeno, ale pokud má partner nabídku na otevřený vztah a chová se takto, tak…jsem možná víc zklamaná než kdybych trvala na věrnosti a on věrný nebyl. Je to prostě sobec.

tak si s nim otevřeně promluv a nastavte si jasná pravidla, mluvte o všem, i o sexu s jinými, musíte si to vyjasnit, protože on to bere jinak, není na to dle mého dost zralý a troufnu si tvrdit, dělat to ty, budou scény, takto to nefunguje, když si to nevyjasníte, skončíte, protože otevřený vztah je o něčem jiném..

Uživatel je onlinearada
Echt Kelišová 8364 příspěvků 29.04.18 08:39

No, jsem starší generace, takže můj názor je, že by si měli být partneři věrni(oba),obzvlášť když mají spolu děti. Nesnesla bych aby se mi partner pelešil kdo ví s kým a kdo ví co mi dotáhl. Už jen to pomyšlení, že ho máchal jinde se mi ekluje.

Nekoukej!
Kelišová 6052 příspěvků 29.04.18 08:39

A muzu se zeptat proc jste spolu? Kvuli detem?

Nekoukej!
Kelišová 6052 příspěvků 29.04.18 08:41

@arada jj taky se mi to ekluje ac se to zrejme deje

Anonymní  29.04.18 08:45

Já v otevřeném vztahu byla a funguje to oprabvdu jinak, nežárlíš na druhého, nemáš hloupé výmluvy, paradoxne si druhého vážíš, i když pro někoho, kdo je zvyklý na monogamní vztah je to divné slyšet :) chápu, já poznala muže, dost volnomyšlenkář, ale zodpovědný a nikdy nelhal a já v té době na VŠ a neměla jsem chut na vážný vztah, chtěla sjme studovat, vyjasnili si to a vše klapalo, ochrana na prvním místě! zezačátku jsme se bála, protože důvěřuj, ale trvalo to 4 roky a bylo to super, dodnes jsme přátelé, já jela na dovolenou s kamarádkou, někoho potkala a..vrátila se a nebavili jsme se o tom nikdy, kdo koho potkal či tak, prostě jsme vedeli, téma sex s jinými padlo na začátku ohledně ochrany, jednou jedinkrát jsme zažárlila, když se mi zdálo, že potkal nekoho, o koho stál víc, nepotkal, ale vztah na tom pak pohořel, ono twnto vztah nemá dle mého nikdy dlouhého trvání, já pak potkala mého muže, zamilovala se a bylo, ale znám i páry, který jsou tak to roky, ale dle mého, to mají jako životní styl, znám jednu paní, co má takovýto vztah a paralerně už 3.rok druhý, oba otevřené, ale ona i oni mají jistotu, že se nechtějí posunout, nechtějí spolu bydlet, děti a tak, ona už je přes 40, bezdětná, cestuje, vyhovuje jí to, u vás nevím..je třeba počítat, že jeden z vás se může u bokovky zamilovat a skončit to a máte děti! takže musíte si to vyjasnit v sobě, co od toho čekáte, máte vyhořelý vztah, neklape to v sexu? či prostě nežárlíte a občas chcete bokovku? počítáte s tím, že můžete potkat nekoho, u koho to přeroste? protože pokud jste vstoupili do monogamního vztahu, pořídili si děti, vzali se..nejste uplně dle mého na otevřený vztah „ti správní“ máet závazky k sobě i k dětem, pokud to berete, že si občas užijete a druhému to nevadí, ok..ale prostě tím chci říct, je třeba to zohlednit ze všech stran a počítat s možnosti, že druhý se může trhnout a založit rodinu jinde.. anonym II viz výše

Oliverka28
Kecalka 201 příspěvků 2 inzeráty 29.04.18 08:45

@arada Líp bych to nenapsala :palec:

Chauvinist
Extra třída :D 14311 příspěvků 29.04.18 08:47
@Anonymní píše:
Já vím, co se děje a to není problém, který mám, paradoxně mě strašně sre, že je to takový zkrvený sobec, který myslí jen an to, že on si někde šoupne a oficiálně máme vztah, ve kterém se toto nesmí. Fázi žárlení mám za sebou. Neumím si představit, že bych už nikdy nikoho nepotkala, s kým třeba zažiju to počáteční jiskření a zcela otevřeně chápu i jeho, že po tom touží. Jsem přesvědčená, že jsme na světě jen jednou a věrnost, pokud není oboustranně vyžadována, mi přijde jako zbytečné břemeno, ale pokud má partner nabídku na otevřený vztah a chová se takto, tak…jsem možná víc zklamaná než kdybych trvala na věrnosti a on věrný nebyl. Je to prostě sobec.

No a čemu přesně nerozumíš ve větě „zamítl s tím, že on může a já ne“? :think: :think: :think:

Anonymní  29.04.18 08:48
@Anonymní píše:
tak si s nim otevřeně promluv a nastavte si jasná pravidla, mluvte o všem, i o sexu s jinými, musíte si to vyjasnit, protože on to bere jinak, není na to dle mého dost zralý a troufnu si tvrdit, dělat to ty, budou scény, takto to nefunguje, když si to nevyjasníte, skončíte, protože otevřený vztah je o něčem jiném..

O čem je otevřený vztah?

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 29.04.18 08:50
@arada píše:
No, jsem starší generace, takže můj názor je, že by si měli být partneři věrni(oba),obzvlášť když mají spolu děti. Nesnesla bych aby se mi partner pelešil kdo ví s kým a kdo ví co mi dotáhl. Už jen to pomyšlení, že ho máchal jinde se mi ekluje.

Já jsem poměrně mladá generace a názor mám tentýž.

katyna1984
Kecalka 352 příspěvků 29.04.18 08:51

@arada to nebude mít nic společného s mladší nebo starší generaci, moje teta takto žije od svého prvního rozvodů a to ji je už přes 70 :lol:

Hanka1
Extra třída :D 12976 příspěvků 29.04.18 08:53
@Chauvinist píše:
No a čemu přesně nerozumíš ve větě „zamítl s tím, že on může a já ne“? :think: :think: :think:

Asi tak, takze zakladatelko bud budes drzet hubu a krok, tak by si to oan manzilek asi predstavoval nebo mu nepokryte nasadis takove oarohy az neprojde dverma a jeste tak, aby se to zajerne dozvedel a jste si kvit ;) 8o :roll:

Hanka1
Extra třída :D 12976 příspěvků 29.04.18 08:54
@Anonymní píše:
O čem je otevřený vztah?

Ze si kazy soupe bokem a navenek se oba tvari jako stastna spokojena rodinka… :srdce: :* :zed: :pocitac:

Anonymní  29.04.18 08:55
zakl.
@Anonymní píše:
Já v otevřeném vztahu byla a funguje to oprabvdu jinak, nežárlíš na druhého, nemáš hloupé výmluvy, paradoxne si druhého vážíš, i když pro někoho, kdo je zvyklý na monogamní vztah je to divné slyšet :) chápu, já poznala muže, dost volnomyšlenkář, ale zodpovědný a nikdy nelhal a já v té době na VŠ a neměla jsem chut na vážný vztah, chtěla sjme studovat, vyjasnili si to a vše klapalo, ochrana na prvním místě! zezačátku jsme se bála, protože důvěřuj, ale trvalo to 4 roky a bylo to super, dodnes jsme přátelé, já jela na dovolenou s kamarádkou, někoho potkala a..vrátila se a nebavili jsme se o tom nikdy, kdo koho potkal či tak, prostě jsme vedeli, téma sex s jinými padlo na začátku ohledně ochrany, jednou jedinkrát jsme zažárlila, když se mi zdálo, že potkal nekoho, o koho stál víc, nepotkal, ale vztah na tom pak pohořel, ono twnto vztah nemá dle mého nikdy dlouhého trvání, já pak potkala mého muže, zamilovala se a bylo, ale znám i páry, který jsou tak to roky, ale dle mého, to mají jako životní styl, znám jednu paní, co má takovýto vztah a paralerně už 3.rok druhý, oba otevřené, ale ona i oni mají jistotu, že se nechtějí posunout, nechtějí spolu bydlet, děti a tak, ona už je přes 40, bezdětná, cestuje, vyhovuje jí to, u vás nevím..je třeba počítat, že jeden z vás se může u bokovky zamilovat a skončit to a máte děti! takže musíte si to vyjasnit v sobě, co od toho čekáte, máte vyhořelý vztah, neklape to v sexu? či prostě nežárlíte a občas chcete bokovku? počítáte s tím, že můžete potkat nekoho, u koho to přeroste? protože pokud jste vstoupili do monogamního vztahu, pořídili si děti, vzali se..nejste uplně dle mého na otevřený vztah „ti správní“ máet závazky k sobě i k dětem, pokud to berete, že si občas užijete a druhému to nevadí, ok..ale prostě tím chci říct, je třeba to zohlednit ze všech stran a počítat s možnosti, že druhý se může trhnout a založit rodinu jinde.. anonym II viz výše

Funguje jinak než to, co my nemáme? Tak to chápu:-D Také jsem v takovém vztahu byla a vyhovovalo mi to…to, co mi vadí tady, je že ačkoliv má nabídku na vztah, který možná podle Tvé definice není otevřený, ale dle mě ano - tedy dvě osoby, které dobrovolně sdílejí domácnost a mají závazky, které mít chtějí, ale krom toho je každý z nich ještě individualita, která má i svůj život, který nezahrnuje jen výlučně partnera - koníčky, zájmy, přátele a možná něco víc…ale zpátky, tohle mu nabízím, nechce, raději mi vyprává příběhy o kolegyni v práci, která má depresi a za kterou se musí stavit, přičemž předtím je nutné, aby se skočil osprchovat a oholit přirození :zed: Jde mi prostě o to, abychom k sobě byli fér…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama