Reklama

Pád kojence - co hlídat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 21.04.09 21:10
Pád kojence - co hlídat??

Ahoj, jsem teda vystrašená. Spadnul mi pulroční mrnousek z přebalovaciho stolu. Nejradši bych si nafackovala. Rána to byla děsivá, ale brečel minutku a pak už jen koukal a dokonce se i smál. Pořád ho kontroluji, je v postýlce s nannynou. Zorničky nemužu kontrolovat, protože spinká. Výška to byla určitě větší, než je on sám. Me je z toho tak zle. Zítra zavolám mudře. Cvik z nohama k hlavičce uděla bez problému. Dopadnul na záda a asi i trochu se bacil do hlavičky. ale to nevim jistě. Co mám u něj ještě kontrolovat? nezvyklé dýchání nebo tak nějak??

Nejnovější recenze z kategorie Bezpečnost dětí

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.09 21:20

Celou noc bys ho mela kazde dve hodiny vzbudit do stavu, kdy reaguje. Pokud by byl spavy (tezko vzbuditelny), zvracel, mel vytok z usi, nosu - nabrat a do nemocnice. Udelali by rentgen lebky. Preju co nejklidnejsi noc! Neprihlasena Janaze

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 21.04.09 21:30

Ja bych asi teda jela do spitalu hned :oops: ale v tomto pripade bych urcite kontrolovala dejchani, ale kdyz pises ze ma monitor tak ten to ohlida za tebe. Dal nevim, ja bych proste asi stejne moc nespala, tyhle karamboly spatne nesu :oops:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 21.04.09 21:30

já jen přidam, že mi holky, hlavně ta mladší, padaly dosti (ne z přebalováku, zato x-krát po sobě na dlaždičky při stání) a v noci jsem nebudila, ale dost sledovala. S Bárou jsem nikdy nikde nebyla, s Anetou jednou bo měla takovou zvláštní uřvanou reakci a jsem se fakt lekla.

Zorničky, krev nebo jiný výtok, to ne/spaní, zvracení - kdyby cokoli, tak jeďte.

At je to OK!:)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.09 21:32

Ty brďo, při pádu z gauče apod. bych asi neplašila, ale přebalovák je dost vysoký, nechci tě strašit, ale možná jste spíš na pohovost zajet měli. :?

Jinak kontrolovat, jak píše pisatelka přede mnou.

Sunnyside

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 21.04.09 21:37

Nám Anežka spadla z výšky několika cm (lezla po čtyřech, asi se jí podlomila ručička a ona spadla na umělohmotný kelímek). Vedle oka měla obrovskou modrou bouli, což mě tak vylekalo, že jsme volali doktorce, které zrovna končila pracovní doba, jinak bych tam hned šla. Ona nám poradila, ať radši zajdeme na dětskou chirurgii, tak jsme hned jeli. Paní doktorka se mi nejdřív vysmála, že takových modřin bude ještě hodně, takže jsem si připadala jak matka tyranka, a pak se mě ptala na původ každé modřiny, kterou Anežka na sobě měla. A že jich měla dost, protože se v té době začínala stavět, takže padala pořád. Poslala nás na RTG, který byl ale k ničemu, protože se mi nepodařilo Anežku udržet v jedné poloze. Nakonec nás paní doktorka pustila domů s tím, že ji mám každé dvě hodiny budit (prý stačí, když se třeba ručičkou ožene, nemusí být úplně vzhůru), kontrolovat, že má obě oči stejné (nejspíš myslela zorničky) a jestli nezvrací. Když nám pak po delší době vypadla z postýlky, kterou najednou chtěla přelést vrchem a skoro se jí to povedlo, jenže přepadla a spadla na hlavu, tak jsem ji takhle kontrolovala každé dvě hodiny, hlídala očička i zvracení a nechávala ji každou chvíli jít, jestli jde rovně a taky jsem po ní chtěla, aby si sáhla prstíkem na nos. To samozřejmě u tvého malého prcka nepřipadá v úvahu, ale to buzení bych určitě zkoušela. Na tu pohotovost jsem tenkrát jela hlavně pro svůj klid, ale pak jsem toho skoro litovala, že byla zbytečně na RTG, na kterém stejně nemohlo být nic vidět. Kdyby se ti cokoliv nezdálo, tak radši zajeďte k doktorovi nebo někam zavolejte.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 21.04.09 21:46

No já se přiznám, že právě toho RTG se bojím. My už na něm byli před 14 dny, opět spadl ale jen zlehka a tatinkovi. Seřvala jsem ho a ted se to stalo me :oops: :cry: . Hrozně me stval ten rentgen. A nás si už dobře pamatují s tou jehlou v noze u dcery a s minulým žuchnutím. Tak nechci aby byl zase ozařen a socialku by na nás zavolali určitě. Přitom to je ted blbá schoda náhod.
Budu ho budit. U nás je ale problém a to ten, že mi spí celou noc a přes den jede do vyčerpání. Takže mi večer usne hadrovej a ted jsem ho budila a reaguje jakože se otočí a spí dál.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 21.04.09 21:49

Jo a dr minule řikal, že pokud nespadne na dlaždice či neco ostrýho, tak nemam plašit. Že se nic nestane ze 100 000 případu. No ale to mi je jedno, hlavně aby byl muj brouček v pořádku a už ho budu přebalovat jen na zemi a přebalovák zrušim. za to mi to nestojí. Neměla jsem ho tam nechat samotného. Byla jsem od nej dva metry. Jen jsem chtěla podat mastičku a takhle to dopadlo.

Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 21.04.09 21:57

Holka spadla jednou z prolézačky přímo na čelo,na pohotovost jsem jela okamžitě,já se takových pádů a zranění bojím,nejsem doktorka,abych jí nechala bez zkontrolování dr. doma a tam mi řekli to samé,co píšou holky.
Ale může to mít prý i opačný efekt,nespavos­t,velmi zvýšená aktivita,nervo­zita.To píšu,kdyby náhodou někdy se ještě něco podobného někomu stalo.
At je malý v pořádku.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 21.04.09 21:58

Kykoušku, mě tenkrát řekla doktorka, že když se otočí a spí dál, že to stačí, hlavně musí reagovat. Ta probdělá noc se vyplatím, držím palečky, ať je vše v pořádku. Jedna moje kamarádka má taky několik zkušeností s pády dětí, a když po jednom z nich volala doktorce, jestli mají někam jet, tak jí doktorka řekla, že pokud dítě brečí hned po pádu, tak to zpravidla bývá dobré. Na to si kolikrát taky vzpomenu.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 21.04.09 22:07

Ráno hned volám mudře a doufám , že me opravnene sprdne. V pulroce mi spadnul Patulka z kočárku a to byl přikšírovaný a normálne se z toho vysmyknul a spadl na dlaždice. Řev jak blázen, ihned jsem jela k dokrotorce a ta udelal ty cviky ke kolínkám s hlavou a řekla pokud bude blinkání, tak jet ne RTG. Jinak zbytečně ne. Tak mám strach z toho RTG. Ale pokud by se mi neco nezdalo okamžitě jedu. Lepší RTG než potom ty nasledky. Pořád ho chci probudit, ale nejde to. Nepřijde mi jako, že by mu neco bylo, ale je zvyklý spát 13 hodin a byl unavený. Zorničky zkontroluji i otevřením víčka ve spánku?? Ptám se asi jako blbec......

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 21.04.09 22:09

To brečení po pádu bylo hodně. Myslela jsem, že má snad vyražený dech, ale to byl asi šok. Ani se mu nedivim. Zitra vam dam vedet. Nejradši bych nešla spát vubec :?

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 21.04.09 22:56

Ted plakal a zatim se zdá v pořádku. Plakal, protože nevědel kde byl. On spí se mnou v posteli a ted je v postýlce, protože tam je nanny. Ale zorničky dobrý, reaguje machá ručičkama. Od pádu to jsou 4 hodiny. Budu nadale kontrolovat

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 21.04.09 23:19

Jestli Tě to uklidní, tak nejsi první ani poslední… Mně taky spadl, sice jen z postele a vzal to po bříšku nohama napřed, ale taky spadl. Dovedu si představit, jak Ti je… :cry: Od té doby jsme 90% času krom spánku na zemi, máš zřejmě velmi živé dítě, takže taky doporučuju…

A plán na dnešní noc? Jak psaly holky, kontrolovat vědomí, reakce, zorničky, zvracení…i když se to v noci blbě dělá, ale bohužel, za ten risk to nestojí. Přebalovák je fakt dost výška… :(

Tak ať je to vše OK

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 21.04.09 23:32

Trošku uklidnilo, ale stejně mám výčitky a právem! Jsem jeho maminka, která by ho mela chránit a opatrovat. A co já? Já ho klidne nechám ležet vysoko a jdu pryč :? 8O . Na to není omluva. Ale jsi i tak hodná.
Opět jsem ho ,,přibudila'' a dobrý. Otáčí se a dělá hmm hmm. tak budu pokračovat za hodinu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >