Pád z gauče

5784
26.5.07 15:23

pád z gauče

Prosím o vaše zkušenosti a uklidnění. Malej mi dnes ve 14hod. spadnul z gauče na zem-na lino, trochu rána, trochu breku, ale za chvilku o ničem nevěděl. Měl maličko červenou(omáčklou) hlavu od toho žuchnutí. Před chvíli jsem ho dala spát, ale byl už 3 hodiny vzhůru…můžu ho nechat spát nebo ho mám radši už vzbudit? Bylo to necelých 40cm od země.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2619
26.5.07 16:06

Ahojky,

nech ho spat :-) Jestli se chova normalne, tak mu urcite nic neni. My uz jsme meli pady i z vetsich vysek a vzdycky v pohode.

Mata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5784
26.5.07 16:10

Jé díky moc za reakci!! Už spí přes hodinu, chodím ho pořád kontrolovat, ale vypadá spokojeně :D
no hlavně, že měl manžela za zády a ještě byl jištěnej židlí a polštářem, ale stejně skončil na zemi… :roll: no už asi radši poputuje na zem…
ještě jednou díky za uklidnění, to jsem potřebovala!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2619
26.5.07 16:13

Ahojky neni zac :-)

Myslim, ze neexistuje ditko, ktere by se kolem pul roku (obe nase driv) a pozdeji neskutalelo z gauce ;-)

Mata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
926
26.5.07 19:28

Kdyby viděl hlavu našeho Davči někdo ze sociálky, tak nám ho snad vezmou. Má čelo samou modřinu, stejně tak nohy. Divoce leze a naráží do všeho hlavou, staví se a z té „výšky“ padá jak dlouhý tak široký na zem. Jsou to strašné rány, ale ani nepláče a je v pohodě. Ony jsou ty děti nějaký takový gumový, takže bych se fakt nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28414
26.5.07 21:23

Ahoj, určitě se neboj :wink: Koukat se na něj můžeš, jemu to neublíží a ty budeš mít klid. Slyšela jsem, že pád dítětě z výšky, kterou on sám měří (jestli mi rozumíš) by neměl mít následky. Taky záleží na „šikovnosti“ pádu. Ale určitě neboj.. :wink:
Jinak u nás by asi taky sociálka byla na pochybách. Adam je věčně odřenej, samá boule, šrám, strupy :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
27.5.07 13:40

Ahoj,
pokud nebyl v bezvědomí a otřesený (že nereagoval), nezvracel a zorničky OK - nechala bych ho spát a jen chodila kontrolovat. Ony ty pády jsou prostě součástí našich dětiček, i když my to neseme nelehko. Malá je čertice a taky jako mimčo párkrát žuchla z naší postele dolů, naštěstí vše v pohodě. 2× se skutálela na znak a jednou hodila šipku na parkety - no krve by se ve mně nedořezal. A dokonce když kolem 1. roku jeden čas spávala s námi, pohybovala se po našich postelích tak, že párkrát ve spaní zahučela po hlavě dolů - poprvé naštěstí před sebou tlačila polšář, tak žuchla na něj a pak už jsme kolem postelí nafukovali matrace a pokládali deky, karimatky a dělali z toho žíněnky - no byla to až sranda pozorovat, jak spíme. Kolem 15 měsíců se naštěstí vrátila k sobě do postýlky, kde putuje během noci dál. Od roku sama chodí - vlastně běhá a těď i všude leze jak horolezec a při své zbrklosti taky sem tam spadne, takže modřin má na nohách taky na sociálku a jak zbrkle běhá a nekouká kam, tak i hlavou někdy narazí - ona už často ani neplače, otřepe se a jde dál, a já už jsem taky otrlá :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
27.5.07 16:25

bud v klidu. Moje deti padaly obe, malej vic nez holka, je totiz desne neohrabanej. Tech padu bude jeste hodne! Pokud nezvraci, neni abnormalne ospaly, neplace, ma chut k jidlu, tak to neres. Doktori (vim to podle starsi dcery, ktera ve 2letech stoupla na balon a spadla hlavou na beton) ti stejne reknou, aby jsi ho 24h sledovala. Rentgen delaji az pro priznacich otresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3492
27.5.07 19:03

Ahoj,

určitě nejsi sama komu se to stalo. Myslím, že snad každé dítě občas „blbě“ spadne. Náš malý měl dva takové větší pády na hlavu. První v osmi měsících. V obou případech jsme s ním radši jeli k dr. a u obou pádu nás poslali na rtg. ale vždycky se nás hned ptali jestli nebyl v bezvědomí třeba jen chvilku což je hodně důležité. Pokud hned plakal a chvilku a chová se normálně tak by to mělo být v pořádku :)

Andrea

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
27.5.07 20:39

Můj syn spadl poprvé z postele (vysoké 50 cm) na koberec v 5 měsících … dopadl na břicho, chvíli byl řev (dokud jsem ho nepochovala) - radši jsme hned jeli na pohotovost, protože jsem z toho byla dost vyděšená. Byl v pořádku, ani neměl žádnou známku pádu (žádná modřina nebo zarudlý otlak). Jak tu holky psaly, měla jsem sledovat, zda není spavý, zda zorničky reagují normálně atd. To jsem měla sledovat během 6 hodin po pádu.

Podruhé to bylo stejným způsobem v 7 měsících - z výšky 40 cm. To jsme nikam nejeli. Ale na hlavě měl pár dnů bouli, jinak se choval normálně.

A když se syn začal učit sám sedět, klekat, stát, tak to byly (a jsou) pády na hlavu každou chvíli. Teď leze rychleji než já a vůbec nekouká kam, tak třeba narazí v plné rychlosti na hranu dveří. Často padal ze stoje (třeba i v ohrádce padal na dřevěné příčky).

Proto jsme mu koupili do ohrádky pěnovou helmu pro děti od 8 do 20 měsíců, aby si tam neublížil. Moc ji nevyužil, ale až se bude učit sám chodit, tak mu ji zase budeme dávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
28.6.07 13:25

Naše dcera poprvé spadla v půl roce.Měli jsme s manželem šok.V tu chvíli jsem si myslela,že jsme ty nejhorší rodiče na světě. Radši jsme pro klid naší duše jeli k doktorovi. Řekl nám ať jí 24 hod.pozorujem jestli se v jejím chování něco nezměnilo,jestli nezvrací,neni abnormálně spavá.To se někdy stane-když oni jsou strašně rychlí.Mít jejich energii :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
18.8.08 22:58

Tak nejhorší byl asi pád našeho syna. Je to už skoro rok co se to stalo. Skákal ze židličky a moc se mu to líbilo. Samozřejmě jsme ho hlídali. Pak jsme hru skončili, karimatku schovali, pustili mu pohádku a já šla vařit večeři.
Najednou jsem zaslechla ránu, jako když něčím hází. Což dělá dost často, ikdyž ví že nesmí. Volala jsem na něj, a on nic, a bylo zase ticho. Byla jsem v klidu, že je všechno v pořádku, a že toho raubíření nechal.
Nicméně mi to nedalo,a hned jak jsem měla ruce volné šla jsem se podívat do pokoje.
Synek nikde. Asi někam odběhl, říkám si. Nemohla jsem ho najít, ani v ložnici, tak jsem se vrátila do pokoje a tam jsem ho uviděla. Ležel na zemi, na zádech. Pořád mi nedocházelo o co de. Vzala jsem ho do náručí. A on mi v náručí ani nedržel měl takové nějaké jakoby bezvládné tělíčko, nedařilo se mi jej v náručí po:,–(it, stále se jeho tělíčko vracelo do ležata. Vůbec jsem nechápala. Třásla jsem ním strachem a snahou, aby toto už skončilo, aby to byl zase raubíř zuřící a energický jako jěště před chvílí. Pak se jeho oči otevřeli, ale stále se vyvraceli v sloup a nikam se nedívali. Po chvíli začal držet v sedě, oči se mu více zdáli být bystré a pak deset minut vkuse plakal. Byl to ale podivný pláč, který jsem jěště nikdy neslyšela. Neměnil se v síle ani v intezitě, byl ten pláč stále stejný. Tak jsme se s manželem třásli, že jsme ani nebyli schopni nasednou do auta a odjet s ním do nemocnice.
Co ustal jeho pláč a co jsme jej utišili, žačal opět sledovat pohádku a my si všimli převrácené židličky. Teprve pak jsme si uvědomili co se vlastně stalo. Zdálo se nám, že je synek v pořádku. A tak jsem se snažili chovat jako by se nic nestalo. Atak jsem synkovi dala večeři jak byl na to zvyklý. Stejně jsem se ale třásla pořád jako osika, a jěště tři další noci jsem strachy oči nezamhouřila jak jsem jej musela pořád sledovat a jak jsem se o něj bála, a vlastně se bojím dodnes. Všechno s chutí snědl nezvracel. Nicméně se mi každý den jěště dva měsíce poté pravidelně v noci budil téměř přesně ve 23.00 a museli jsme se dívat na pohádku. Dodnes mím z toho husí kůži a špatné svědomí. Od té doby jsem skákání a podobné zábavy nemilosrdně zakázala. Ale stejně se nemohu zbavit obav, aby z toho neměl nějaké následky.
Tak pokud máte někdo podobný zážitek, nebo zkušenosti,prosím napište.

• Citovat
  • Nahlásit
714
24.10.11 13:02

Ahoj. Mám dotaz - 10ti měsíční holčička mi spadla z nízkého gauče na obličej. Asi tak po půl hodině chtěla k prsu a usnula u něj. Za hodinu se vzbudila a má nad okem a pod okem začínající modřiny. Jinak nezvrací, zorničky stejné, chová se ok. Myslíte, že kvůli těm modřinám mám jet raději k doktorovi? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
valkil
24.10.11 13:07
tessika píše:
Ahoj. Mám dotaz - 10ti měsíční holčička mi spadla z nízkého gauče na obličej. Asi tak po půl hodině chtěla k prsu a usnula u něj. Za hodinu se vzbudila a má nad okem a pod okem začínající modřiny. Jinak nezvrací, zorničky stejné, chová se ok. Myslíte, že kvůli těm modřinám mám jet raději k doktorovi? :think:

Kvůli modřinám bych nejezdila, kvůli pádu za mě teda taky ne.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
6926
24.10.11 13:46
valkil píše:
Kvůli modřinám bych nejezdila, kvůli pádu za mě teda taky ne.

Taky tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama