Papání 3měsíční ve vedrech při UM

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.6.22 21:11

Papání ve vedrech při UM

Ahoj holky,
tak nám začali pořádné vedra a s tím u nás i spojení problémy s papáním.
Mám doma skoro skoro 3měsíční 6,2kg holčičku a máme bojkot s papáním.
Jsme od 3.týdne na UM.
Dokud nebyli vedra, tak nám krásně papala. Kolem 900ml, někdy jsme do ní dostali i 1000ml za den.
Teď do ní dostanu kolem 750- 800ml a ještě je kolem toho rozčilování a vyplivování lahvičky.
(Mlékem to být nemůže, ani savičkou…to máme ozkoušené).
Ale dáváme jí pít čistou vodu a tu krásně pije. Řídím se podle toho, že na kg váhy by se mělo vypít minimálně 150ml, takže nějakých u malé 930ml, což MI určitě nevypije.
Plínky má ale hezky pročůrané a kaká taky pěkně.
Chtěla bych vědět vaše zkušenosti, jak to bylo u vás v těch vedrech, jestli vaše dítka taky odmítali papat.
Třeba konkrétně jestli jste měli v létě podobně velké mimčo.
Vím, jak je to i u nás u dospělých, že v těch vedrech nemáme pořádně hlad.
Je to moje první dítko a bohužel se nemám s nikým o tom poradit. Manžel mi pořád říká, že to strašně hrotím, ale nechci něco zanedbat.
Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4064
30.6.22 21:14

Ano, hrotis to. Řiď se pocuranyma plenama a ne tabulkama. Dcera byla taky na UM a nikdy nevypila tolik, kolik by podle tabulek měla. Pokud jinak prospívá, nemá propadlou fontanelu a pěkně čůrá, neřeš. Fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1919
30.6.22 21:17

Dcera mi nikdy nepila tabulkově přesto krásné přibírá a prospívá. ve vedrech ji méně raději si dá čaj nebo vodu..je ji 11 mesicu. Když se narodila právě udeřila vlna veder a taky tomu jídlu moc nedala…hodně spala a preferovala aby mléko bylo chladnější, což dělá i ted…takže si ho připravím o něco dřív aby vychladlo (na pokojovou teplotu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1919
30.6.22 21:24

Proč znovu vpodstate stejný dotaz? Jinak já jsem to nikdy úplně neřešila..hlavní bylo že přibírá a dostatečně čůrá…prostě jsem dávala kdy si řekla a kolik vypila tolik vypila…někdy 600 někdy 1000ml…tabulky jsou fakt jen orientační… Pokud v těchhle vedrech nechce tolik mléka ale doplňuje si tekutiny vodou tak je to za mě vporadku…blbě by bylo kdyby nechtěla nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3375
30.6.22 21:25

Podle me ji prekrmujes. :nevim: Tak klidek, davej ji jidlo tak, jak si sama rekne. 150ml mi pije dcera na 8 mesicich, nikdy nepila vic a zadnej drobek neni. Ty taky drobecka nemas, takze fakt klid :)

Edit. Koukala jsem ted na vahu, narodila se s 3,9kg, vahu 6,2 mela az na 5 mesicich a ted je ji 8 mesicu a ma 9kg, takze fakt zadnej drobek. Takze to do jo fakt netlac, je na jeji vek celkem velika. :)

Příspěvek upraven 30.06.22 v 21:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
30.6.22 21:26

Za den? Ve3 měsících? :think: :think: :think: 6×120= 720-750ml tuším. Já to nikdy nepočítala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7668
30.6.22 21:27

Dávej UM…nabízej vodu a hoď se do klidu :-) při cca 700-1000ml jak UM či vody nebude dítko dehydrované a živené je taky dosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
30.6.22 21:37

Syn 4 měsíce a 6,3 kg do minulého týdne pil 6× ze 150 vody (takže tuším nějakých 166ml) a teď to snížil některé dny na 5× ze 150 vody. Nad rámec pije vodu. Čůrá, vypadá spokojeně, jen zhruba si hlídám aby měl dost tekutin podle výpočtu 200+100 za každé kilo, což v našem případě je něco přes 800.

Příspěvek upraven 30.06.22 v 21:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
30.6.22 21:39

Hele, jsou vedra. Někdy děcko nemá hlad, má jenom žízeň. Tak jí krm normálně, tak jak se nají a prolívej to bokem vodou, když ji má ráda.
Kdo z nás se v takových vedrech dobrovolně přežírá? Nikdo. Lidi jí míň, děti jí míň, zvířata jí míň. Důležité je dost pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24828
30.6.22 21:40
@Anonymní píše:
Přeji pěkný den,
máme doma za týden 3měsíční holčičku a jsme od 3.týdne na UM.
Teď máme něco přes 6kg.
Chci se vás zeptat, kolik vám za den vypilo 6kg mimčo, které bylo pouze na UM?
Nám tak kolem 900-930ml za den…teď je to v těch vedrech horší něco kolem 750-800ml. Dáváme jí vodičku, ta jí chutná. Říkám si jestli to stačí, když teď vypije tak málo.
Chtěla bych vědět vaše zkušenosti, jak když bylo normální počasí, tak i v těch vedrech…
kolik vám mimča vypili.
Moc děkuji :)

Klidně můžeš mluvit/psát i normálně jako s dospělými a v jednotném čísle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
30.6.22 22:37

Představa, že mi v těhle vedrech někdo cpe teplé mléko, mi úplně zveda žaludek :mrgreen:
Zkus mléko udělat chladnější, popřípadě nadále kombinuj s vodou. Nas syn od neceleho roka třeba nepozře žádný teplý nápoj, UM studené, čaj studený, Polívky taky a to i v zimě. Jsou mu 2 a nevidím, že by z toho měl nějaký problém :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2343
30.6.22 22:56

Mám 5ti měsíční a od 2 měsíců pije 600-700ml denně. Prospívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
1.7.22 07:39

Ahoj mám podobné staré miminko. Kluk při narození 3,6kg, na tříměsíční prohlídce rovných 7kg. Pil obvykle 6× denně 150ml. Teď si dá kolem 100ml. Nejdříve mě to taky zarazilo, proč nechce, ale netlacim to do něj násilím. Asi si bere ze zásob :D hlady nebrečí, je spokojenej.
Asi to bude i váš případ. Zachvilku začnou příkrmy, tak to bude zase jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.7.22 10:35

Dobrý den,

zřejmě omylem založenou druhou diskusi jsem sjednotila do této. Přeji pěkné popovídání!

Josefina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
1.7.22 13:12

Naše malá bude mít příští týden 3 měsíce. Pije teď 120 ml po 3 hodinách, protože když dáme víc tak dost ublinkavá. Před spaním 150 ml. Vedra jsou děsná. Když jsme venku, tak mezi jídlem dávám čaj.
Jí díky bohu normálně ať je teplo nebo zima. Jinak před necelými 2 týdny měla 5300 g … váhově i jinak OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat