Paragraf otci v nemocnici

Anonymní
7.4.21 09:01

Paragraf otci v nemocnici

Ahoj, nevite nekdo, zda je mozne aby otec, ktery bude hospitalizovany se synem (8let) v nemocnici, dostal paragraf za tu dobu, co tam s nim bude? Matka je na rodicovske s mladsim dítětem. Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12173
7.4.21 09:05

Ne, nedostane paragraf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 09:07
@iiiv píše:
Ne, nedostane paragraf

Kvůli toho rodicaku na mladsi dite? Takze si musi vzit dovolenou? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
mag
11526
7.4.21 09:08

Tak v nemocnici o nej nepecuje, tam neni narok na ocr, ten bude mit po propusteni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11526
7.4.21 09:10

Do sesti let by mel narok na nemocenskou. V tomhle veku uz ne, jedine dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7638
7.4.21 09:11
@Anonymní píše:
Kvůli toho rodicaku na mladsi dite? Takze si musi vzit dovolenou? Děkuji

Ne. To s tím nemá nic společného. Když se o něj pečuje v Nemocnici, tak není důvod k OCR. Až s ním bude potom doma, pak jej může dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12173
7.4.21 09:16
@Anonymní píše:
Kvůli toho rodicaku na mladsi dite? Takze si musi vzit dovolenou? Děkuji

ne, kvůli tomu, že o něj pečují v nemocnici a ne otec. Otec si může vzít dovolenou nebo neplacený volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
7.4.21 09:21
@Anonymní píše:
Ahoj, nevite nekdo, zda je mozne aby otec, ktery bude hospitalizovany se synem (8let) v nemocnici, dostal paragraf za tu dobu, co tam s nim bude? Matka je na rodicovske s mladsim dítětem. Děkuji za rady

jak bylo psáno, OČR určitě ne, na ten nárok není v žádném případě. hospitalizovaný s tak velkým dítětem bude proč? dítě potřebuje doprovod i z lékařského hlediska? tedy - lékař podá žádost reviznímu lékaři, aby zdravotní pojišťovna hospitalizaci doprovodu proplatila? v takovém případě má nárok na nemocenskou. pokud k tomu ale relevantní zdravotní důvod není a otec tam s ním bude na vlastní žádost a za vlastní finance, tak nárok na nemocenskou není a musí se se zaměstnavatelem dohodnout na dovolené nebo neplaceném volnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11526
7.4.21 09:23

@sagina Ja s osmiletou po urazu a operaci v nemocnici byla. Platila jsem si ubytovani i jidlo. A samozrejme jsem mela v praci dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
7.4.21 09:40
@mag píše:
@sagina Ja s osmiletou po urazu a operaci v nemocnici byla. Platila jsem si ubytovani i jidlo. A samozrejme jsem mela v praci dovolenou.

ano, vždyť to píšu. nebylas přijatá na pojišťovnu, takže bylo na tobě, jak si v práci volno zařídíš. na druhou stranu u nás máme prakticky neustále nějakého rodiče přijatého „na revizáka“, ti mají nárok na nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat