Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Mudr. Švábová je trošku strašilka - nám dala peřinku jen proto, že Eli je KP a měla maličko uhnutou stříšku. Sama říkala, že široký by stačilo, ale přesto nám dala peřinku. A děti bere jenom v pondělí.
Já mám teda se Švábovou různé zkušenosti. S malou jsem tam chodila na kyčle, měla je OK, široké balení do 4 měs. Teď jsem tam byla s malou znova, protože pořád padá (je jí 2 a čtvrt) a tak divně behá. Bála jsem se, že se mi vysměje, ale hned věděla čím to je a ukázala nám civky.
Manžel tam chodil taky, v 25 se mu projevila artróza obou kolen, 1. stupně. Jemu řekla, že má smůlu, protože s tím nic dělat nejde, ať se smíří s tím, že ve 40ti bude potřebovat oboustranou endoprotézu (náhradu kloubů). Jiný lékař ve Vojenské nemocnici v Praze si na léčbu troufnul a řeší se to a pomáhá to.
Teď jsem u ní byla já s bolestma zad, napravila mě perfektně a napsala rehabilitaci. Ale jen jednou, takže mi to moc nepomohlo a cviky, co mi tam ukázali, jsem neměla šanci si zapamatovat, je toho moc.
Panuško-díky za tip,tak uvidím kam nakonec dorazim-tu Rokycanovku máme blíž,do nemocnice přes celé město…kolikrát mě přijde,že doktoři snad jednaj i podle toho zd jim padnete do oka ![]()
Holky, já kyčle už také řešila s dětskou dr. (chci zkoušet bezplenkovku a malou nechávat hodně větrat), tak aby jí to neuškodilo právě na ty kyčle. Dr. mi doporučila právě MUDr. Korce.
Bezplenkovou metodu? Teda na to já bych neměla nervy. Byla jsem vyfluslá po porodu příšerným způsobem (omdlívala jsem vyčerpáním) a ještě abych hlídala tohle..z toho bych se asi zbláznila. Máš můj obdiv, pokud vám to vyjde ![]()
Teda té bezplenkové se taky divim .. holt na tyhle věci máme jiný názor, tak to snad raděj ani nezačnu rozebírat, zbytečně bysme se mohly dostat někam, kam nechci ![]()
No mě bezplenková metoda přišla taky super, ale jen do té doby než se malá narodila
![]()
Holky, uvidím, jak to bude, chci to zkusit pomalu a nenásilně, když to půjde, tak to půjde, když ne, zkusíme to později
Určitě to nebudu hrotit ![]()
Founi, hodně lidí má na bezplenkovku jiný názor, určitě se na nikoho proto nezlobím ![]()
Moni: Držím pěsti z bezplenkovkou. Já o ní taky přemýšlím, ale uvidím no… Zatím jsem stejně za exota s látkovkama ![]()
Holky, mám na vás dotaz: Neznáte některá schopného instalatéra?
Monika H. píše:
Founi, hodně lidí má na bezplenkovku jiný názor, určitě se na nikoho proto nezlobím
Moni, tak to je prima, bohužel je tu na eMiminu spousta mamin, které si zvolily alternativní cestu (což je v pořádku), ale neuznávají jiný názor, ba naopak považují jiný názor za naprosto zcestný až zvrácený. ![]()
Jen takový dotaz .. ty asi moc necestuješ nebo tak viď? Já jen, že si bezplenkovou metodu v opačném případě nedovedu dost dobře představit. Nebo na to jsou nějaký fígle? ![]()
Co se týče bezplenkovky, tak já teda nevím, ale ani u jednoho dítěte jsem nepoznala, že čůrá nebo se mu chce. Když začali kadit, tak to jsem poznala, ale je mi záhadou, jak ty maminky poznají čůrání. A cestování si teda taky neumím představit.
Flyingfrog: mam tady kontakt na jednoho instalatera, dela elektro, plyn, vodu a topeni (asi prace vseho druhu),před časem nam vyměnoval zasuvky v pokojičku (to zvladl), ale vice zkusenosti s nim nemame. jmenuje se tomaš dvořák, t.č. 603978484 a nebo email: tomas@kve.cz tak uvidis…pa
Tajanko: A spokojení jste byli?
Kdyžtak si zapíšu, děkuju ![]()
Holky, já třeba budu používat látkovky a každý se taky ptá „a co když někam pojedete“. No nevím, ale já nejezdím nikam sama, natož s dítětem. Jediné cesty, co absolvuju, jsou tak akorát do vedlejšího města k rodičům. Mně vždycky přijde, že lidi hledají důvody, proč to prostě nejde ![]()
Navíc se mi nelíbí název alternativní matka. Alternativní jsou přeci i ty, které používají jednorázovky, rodit chtějí jen v porodnici a tak. Prostě je to jen jiná alternativa, kterou lze zvolit ![]()