Parní čistič, jaký na čištění sprchového koutu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pufik20
Kecalka 369 příspěvků 15.05.19 15:08
Parní čistič, jaký na čištění sprchového koutu?

Chtěla bych si pořídit parní čistič. Hlavně na čištění sprchového koutu. Máme tam usazený vodní kámen a celkově je to pro mě hodně neoblíbená práce. Koukala jsem co je na trhu a jsem bezradné. Aby čistil velikou plochu obkladů né jen spáry. Jaký používáte?

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9104 příspěvků 15.05.19 15:18

@pufik20 Mám Karcher. Je tam i tryska na ty spáry a hubice na obklady a většinou to stahuju stěrkou na okna od Leifheitu
Jinak na vodní kámen se mně teď docela osvědčil Cilit Bang. A známá vychvaluje ty nanočističe.

Premek_Orac
Závislačka 4967 příspěvků 15.05.19 15:32

@P4ja A jakou máš zkušenost? Je ten parní čistič na vodní kámen účinný? A páru děláš vodní, nebo přidáváš ocet? Děkuji.

P4ja
Echt Kelišová 9104 příspěvků 15.05.19 15:36
@Premek_Orac píše:
@P4ja A jakou máš zkušenost? Je ten parní čistič na vodní kámen účinný? A páru děláš vodní, nebo přidáváš ocet? Děkuji.

Jj, za mě dobré, hlavně na ty spáry a místa, kam se člověk špatně dostává a nebo těsnění. Kámen je potvora, ale když se čistí pravidelně, tak je to dobré. Do čističe dávám jenom vodu, ale když je potřeba tak před čištěním nastříkám buď octem a nebo tím Cilitem.
No a je super na baterie a nebo i WC mísu. Pěkně vyčistí spodní hrany, kam se nedá dostat.

Premek_Orac
Závislačka 4967 příspěvků 15.05.19 15:39

@P4ja Děkuji za zkušenost. Nebudu moc drzý, když ještě poprosím o typ čističe, který máš? Děkuji.

P4ja
Echt Kelišová 9104 příspěvků 15.05.19 16:36

@Premek_Orac MYslím, že je to KArcher sc 4. Liší se výbavou.

Premek_Orac
Závislačka 4967 příspěvků 15.05.19 16:41

@P4ja Děkuji mnohokrát! :kytka:

JTom
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 17.05.19 21:35

Vodní kámen se párou nerozpouští bez ohledu na značku vyvíječe. Jedině chemicky nebo mechanicky.

P4ja
Echt Kelišová 9104 příspěvků 18.05.19 14:04
@JTom píše:
Vodní kámen se párou nerozpouští bez ohledu na značku vyvíječe. Jedině chemicky nebo mechanicky.

Jjj, to je jasné. Spíš pomáhá ten tlak vody a případně v kombinaci s octem nebo nějakým čističem. Zašlé spáry taky líp vyčistím když použiju trysku s kartáčkem, než jen samotnou páru.

Váš příspěvek
Reklama