Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@pufik20 Mám Karcher. Je tam i tryska na ty spáry a hubice na obklady a většinou to stahuju stěrkou na okna od Leifheitu
Jinak na vodní kámen se mně teď docela osvědčil Cilit Bang. A známá vychvaluje ty nanočističe.
@P4ja A jakou máš zkušenost? Je ten parní čistič na vodní kámen účinný? A páru děláš vodní, nebo přidáváš ocet? Děkuji.
@Premek_Orac píše:
@P4ja A jakou máš zkušenost? Je ten parní čistič na vodní kámen účinný? A páru děláš vodní, nebo přidáváš ocet? Děkuji.
Jj, za mě dobré, hlavně na ty spáry a místa, kam se člověk špatně dostává a nebo těsnění. Kámen je potvora, ale když se čistí pravidelně, tak je to dobré. Do čističe dávám jenom vodu, ale když je potřeba tak před čištěním nastříkám buď octem a nebo tím Cilitem.
No a je super na baterie a nebo i WC mísu. Pěkně vyčistí spodní hrany, kam se nedá dostat.
@P4ja Děkuji za zkušenost. Nebudu moc drzý, když ještě poprosím o typ čističe, který máš? Děkuji.
@Premek_Orac MYslím, že je to KArcher sc 4. Liší se výbavou.
Vodní kámen se párou nerozpouští bez ohledu na značku vyvíječe. Jedině chemicky nebo mechanicky.
@JTom píše:
Vodní kámen se párou nerozpouští bez ohledu na značku vyvíječe. Jedině chemicky nebo mechanicky.
Jjj, to je jasné. Spíš pomáhá ten tlak vody a případně v kombinaci s octem nebo nějakým čističem. Zašlé spáry taky líp vyčistím když použiju trysku s kartáčkem, než jen samotnou páru.