Péče lékaře v těhotenství

Anonymní
26.7.21 20:40

Péče lékaře v těhotenství

Zdravím všechny maminky 🙂Chtěla jsem se Vás zeptat na první návštěvu gynekologa po pozitivním těhotenském testu. Doktorka si mě pozvala v 6 týdnu, udělala mi ultrazvuk, pogratulovala a řekla, že za 14 dní mám přijít, aby zkontrolovala, že se to vyvíjí a roste správně. Na moje dotazy, proč by snad nemělo, nebo zda jsou nějaká rizika (protože jsem měla jít na operaci dělohy kvůli endometrióze) mi nic neřekla. Návštěva trvala cca 10 minut. V danou chvíli mi to nedošlo, ale pak mě trochu zarazilo, že mi prostě nic neřekla. Kdybych si aktivně nevyhledavala informace, tak nevím. Je to naše první miminko, poměrně po dlouhé době se to povedlo, do toho problémy s endometriózou, moje maminka prodělala nekolik potratu, dokonce se jí narodil mrtvy chlapeček atd atd. Zkrátka se mě nezeptala na nic, ani jak se cítím, že mám třeba brát vitamíny, že se mám vyhýbat horké vodě, koupání v rybníce. Rekla, že termín operace zatím rušit nebude, že uvidí za těch 14 dní, jsem celkem na nervy, jakoby předpokládala, že to nevyjde, ale nic mi neřekla, že třeba při bolestech mám přijít nebo prostě vůbec nic. Žádná fotka, žádné srdíčko…Co si o tom myslíte? Nerada bych ji měnila, ale potřebuji trochu více péče a zájmu v nové situaci, nebo jsem přecitlivělá? 🤦‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1335
26.7.21 20:48

No když 6 tt je proste buď a nebo, i když vím, že to zní příšerně.
Jinak jsi, podle toho jak píšeš, normální ženská - tzn. že snad víš co se v těhotenství běžně může a co ne.
Za mě je tenhle přístup ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4701
26.7.21 20:49

Ahoj, nemyslím si, že jsi přecitlivělá, ale teď v 6tt ti toho ani moc neřekne… A i kdyby, tak těhotenství není nemoc, pokud ti teda není vyloženě špatně… Počkej těch 14 dní a zkus ji své obavy sdělit, pokud tě zase odbude, je to doktorka na prd a změnila bych ;) Každopádně držím palce, ať vše dobře dopadne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
26.7.21 20:49

Takhle na začátku to vyjit může, ale i nemusí. Už máš potvrzenou srdeční akci?

Příspěvek upraven 26.07.21 v 20:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1078
26.7.21 20:50

Je to normální přístup. A jo, kdybys krvacela a mela bolesti, prijit muzes, ale v prvnim trimestru ten plod nezachrani ani svecena voda, bohuzel. O fotku si musis rict a srdicko mozna jeste ani neviděla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
26.7.21 20:53

V 6tt se prohlídka normálně ani nedělá, gynekolog ji směřuje na cca 8tt, to už by mohlo být vidět srdíčko, ale také nemusí. V 6tt rozhodně není vidět nic, kromě váčku. Proto žádná fotka nic. A také v 6tt ještě není jistota, že do 8tt plod vydrží, samovolným potratem končí cca každé 8 těhotenství, jen spousta žen si myslí, že je to opožděná ms, ne každý hned testuje. Přístup lékařky je úplně ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
26.7.21 20:54

Na mojí první prohlídce v těhu jsem se ptala, jestli už příště půjde slyšet srdíčko a ona „no jestli bude dítě živé tak jo“. Na další prohlídku už jsem šla k novému gynekologovi a toho můžu vychválit až do nebes. Ale u doktorky to pro mě byla poslední kapka, tam toho bylo víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
26.7.21 20:55

V šestém týdnů je moc brzy na to, aby ti ukazovala srdíčko a na to, aby počítala s tím, že těhotenství určitě klapne. Bohužel první trimestr je hodně rizikovy. S potraty ona nic neudělá a že těhotenství bude probíhat dobře ti taky neřekne. Takže pravdu ti nezbývá nic jiného než čekat. Zkus se uklidnit a užívat si, že jsi těhotná. Nejsi nemocná. Není třeba se nějak výrazně omezovat, pokud ti bude dobře. Jediné co bych doporučila je omezit kafe a nejíst plesnivé sýry s nedopecene maso. Pokud budeš mít nějaké výrazné bolesti, šla bys přeci k doktorovi sama i bez toho, aby ti to říkala, ne? Opravdu se zbytečně neboj a užívej si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17257
26.7.21 21:00

Normální přístup, 6tt je v podstatě nic, mas vubec potvrzenou srdeční akci?

jinak nemusis nic, koupani v rybnice klidně, vitaminy - stačí listovka k tomu taky komentář netřeba.

zas to tak neprožívej. pořád je to tak 50:50.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
26.7.21 21:01

Co pořád máte s tím, že v 6tt nemůže být vidět srdíčko? Dvě těhotenství a obojí 5+5 krásná srdeční akce. Obojí jsem viděla a dostala fotku. Každopádně přístup doktora je individuální

Příspěvek upraven 26.07.21 v 21:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24298
26.7.21 21:01

Ten začátek je buď a nebo u každého, může se stát cokoliv. Na srdíčko je ještě brzy, na fotku taky (jestli nechceš fotit milimetrovou tečku). Je to běžný postup, moje Dr to bere do 10tt jakože nejisté, až pak dává průkazku a řeší něco víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24298
26.7.21 21:04
@Lilypad24 píše:
Co pořád máte s tím, že v 6tt nemůže být vidět srdíčko? Dvě těhotenství a obojí 5+5 krásná srdeční akce. Obojí jsem viděla a dostala fotku. Každopádně přístup doktora je individuálníPříspěvek upraven 26.07.21 v 21:02

Tak 6tt je od 5+1, pokud šla hned v začátku tak vidět nic být nemusí, tam rozhoduje každý den, nebo stačí ovulace o pár dní později a hned je těhotenství mladší a v 6tt je vidět prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
26.7.21 21:08

Byla jsem na kontrole v 6+6 dostala jsem jak foto tak jsem slyšela krásně srdíčko. Moje dr mi vše vysvětlila, udělala cyto, ultrazvuk.. Kdyby něco tak jsem měla přijít nebo zavolat. Každý dr je jiný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
26.7.21 21:09

Myslím, že přístup zatím Ok. Mně doktor pogratuloval až v 10tt, až tam mě seznámil s vitaminy a řekl co bude následovat. Tam jsem dostala i fotku. Jinak musíš si o ni většinou i říct.
Každopádně srdíčko mi potvrdil 2 týdny před tím, dřív jsem u něho nebyla a měl taky chladný přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
26.7.21 21:13

U mě prohlídka probíhala stejně, jen ultrazvuk..až kolem 9 tt, kdy jsem dostala prukazku se ptala na více informaci, dělala odběry a tak. Pak většinou tlak, váha, moč, odběry a ultrazvuk, ale až v pozdějších týdnech. V klidu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat