Reklama

Peníze z daně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 18:23
peníze z daně

Dnes mě můj kamarád poradil že si sám podává danové přiznání a má víc peněz než kdyby to podával v práci. Chtěla bych poradit od nějaké šikovné účetní jak to je. Já uplatnuji slevu na dani. Když si nechám danové přiznání zpracovat. Zahrnu do toho i hypotéku. Mám šanci dosáhnout na nějaké peníze. Vždy jsem si myslela že když ji uplatnuji každý měsíc tak už na nic nemám nárok. Možná se ptám trochu hloupě ale dlouhá léta jsem byla v domácnosti a na mateřské.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Hanula1212
Kelišová 5045 příspěvků 09.01.17 18:27

Kamarád buď kecá nebo má špatnou účetní. Musí to vycházet stejně ať vyjde přeplatek z ročního zúčtování v zaměstnání nebo z daňového přiznání.
Co se týká úroků z hypotéky, můžeš uplatnit jak v práci, tak v daňovém přiznání. Vyjde to na stejno.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 09.01.17 18:30

To je nesmysl, pokud si uděláš daň. priznani a nebo si necháš udělat roční zúčtování v práci vždycky ti vyjde stejna částka. Úroky z hypo si určíte můžeš uplatnit, zivotko, penzijko, dite, darování krve atd. samozrejme musí byť splněny určite podmínky aby vznikl nárok.

Jogrr
Závislačka 4211 příspěvků 09.01.17 18:49

Jen machruje, vzdy to musi vyjit stejne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 19:01

Vyjit to samozrejme vyjde stejne, ale zamestnavatel nemusi vsechny penizky dat.. Z vlastni zkusenosti zname - manzel si od jiste doby dela priznani sam. Na vyplni pasce sice mel celou spravnou castku z dani, ale najednou byly nizsi premie, odmeny, diety.. U soukromniku v doprave je to bezna vec, bohuzel.

Jogrr
Závislačka 4211 příspěvků 09.01.17 19:09
@Anonymní píše:
Vyjit to samozrejme vyjde stejne, ale zamestnavatel nemusi vsechny penizky dat.. Z vlastni zkusenosti zname - manzel si od jiste doby dela priznani sam. Na vyplni pasce sice mel celou spravnou castku z dani, ale najednou byly nizsi premie, odmeny, diety.. U soukromniku v doprave je to bezna vec, bohuzel.

O Vratku dane, kterou dostanou zamestnanci v rocnim zuctovani si zamestnavatel v danem mesici snizi prevod fu na dan z prijmu.
To s hrubou mzdou/platem nema zadnou souvislost.
A diety jsou dane rozmezi zakonem, prip. upravene vnitrnim predpisem, ale nikdy pod zakonne rozmezi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 19:16
@Jogrr píše:
O Vratku dane, kterou dostanou zamestnanci v rocnim zuctovani si zamestnavatel v danem mesici snizi prevod fu na dan z prijmu.
To s hrubou mzdou/platem nema zadnou souvislost.
A diety jsou dane rozmezi zakonem, prip. upravene vnitrnim predpisem, ale nikdy pod zakonne rozmezi.

Mame zkusenost jiz od dvou dopravcu - nikdy nebyla bezna vyplata navysena presne o celou castku z dani. Byla vyssi, ale dejme tomu misto 20tis doslo 17tis.

Jogrr
Závislačka 4211 příspěvků 09.01.17 19:34
@Anonymní píše:
Mame zkusenost jiz od dvou dopravcu - nikdy nebyla bezna vyplata navysena presne o celou castku z dani. Byla vyssi, ale dejme tomu misto 20tis doslo 17tis.

Tak to je ale na kontrolu 8o u nas na vyplatnich paskach v mesici, kdy je dan zuctovana, je solo radek VratDan a tam je vratka dane, vzdy v cistem vyjadreni. A takto samostatne to vyjizdi i na mzdovem liste zamestnance.

To je sileny, co se deje a firmy si dovoli.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 09.01.17 19:41

@Jogrr Ale není, prémie prostě nejsou nárokové… tak prostě byly daný měsíc menší, ovšem je dost dobře možné, že je měli menší i ostatní, ale to už tu daná anonymní nenapíše, že.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 09.01.17 19:41
@Jogrr píše:
Tak to je ale na kontrolu 8o u nas na vyplatnich paskach v mesici, kdy je dan zuctovana, je solo radek VratDan a tam je vratka dane, vzdy v cistem vyjadreni. A takto samostatne to vyjizdi i na mzdovem liste zamestnance.To je sileny, co se deje a firmy si dovoli.

No pokud v tom měsíci co má zaměstnanec vrácenou daň a zaměstnavatel mu pokrátí odměny, které jsou jak předpokládám nenárokové tak s tím kontrola asi nic neudělá, ale je to hnus co si dovolí, to se pak nedivím, že si dělá sám přiznání.

Jogrr
Závislačka 4211 příspěvků 09.01.17 19:44

@j.a.n.i1 vsak ja o premiich nic nepsala, jedna se o nenarokovou cast mzdy/platu. Komentovala jsem to ostatni.

Jogrr
Závislačka 4211 příspěvků 09.01.17 19:46

@JancaS84 jezisi, tak jeste raz. O premiich jsem nepsala ani pismeno, neni na ne pravni narok.
Na kontrolu je to, jestli jim vysla vratka xy a na vyplatnici byla castka yx.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 09.01.17 19:46

A nemyslel treba to, ze ucetni nevi, ze ma hypoteku, zivotko nebo daroval krev treba? To by pak bylo jasny, ze by mu to vychazelo lip, kdyby si to udelal sam a tyhle veci tam zahrnul.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 09.01.17 19:53
@Lucmína píše:
A nemyslel treba to, ze ucetni nevi, ze ma hypoteku, zivotko nebo daroval krev treba? To by pak bylo jasny, ze by mu to vychazelo lip, kdyby si to udelal sam a tyhle veci tam zahrnul.

Tak účetní to určitě neví pokud jí ty podklady nedodá. Pokud ano, tak není důvod aby mu vyšlo něco jiného. Případně, ještě že by na něco neměl podle účetní nárok a on to risknul a uplatníl si to, pak je to na jeho triko a záleží jak se k tomu postaví finančák.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 09.01.17 19:53
@Lucmína píše:

Pokud donese potvrzení a požádá účetní, tak mu tam tu krev, hypo, penzijko apod. zahrne taky. :andel:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama