Pes vrčí na miminko

Anonymní
2.5.16 22:10

Pes vrčí na miminko

Ahoj, mám takový problém s 3 letým křížencem neznámé rasy, ( paní co nám ho prodala, pak přiznala, že to není to, co jsme chtěli - přesnou rasu pak neuvedla ), nám začal vrčet na 8 měsíční mimi, který když jen ze začátku leželo, tak dobrý, ale teď co leze, tak když se přiblíží k psovi, tak už vrčí. Předtím jen utíkal, ale už ho to asi přestalo bavit a začal vrčet. Začalo to od doby, kdy se mu začala přibližovat k misce, teď už stačí, když se přiblíží k němu a už to je. Původně když jsme neměli mimi, tak jsem s ním měla problém já, vrčel na mě a kolikrát i kousnul, ale našla jsem si na něj metodu a už je ke mě přátelský a přítulný.. Ale co se týče naší berušky, to se bojím nějak experimentovat. Četla jsem, že je lepší ho zavřít do jiné místnosti, kde bude sám a bude mít klid, přičemž totéž napadlo i mě. Ale otázka je, nezhorší se to pak? Navíc, když něco řeknu manželovi, tak se se mnou o tom odmítá jakoliv bavit. Je to jeho miláček a já su ta špatná, když mám strach o dítě. On to nevidí nebo nechce vidět, že se takhle chová k našemu dítěti. Když vrčel na berunku, tak on psa ještě hladil.. Někdy mě přijde, že má psa radši než vlastní dceru :-(. Omlouvám se za anonym :-(. Jak byste tuto situaci řešily vy? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15373
2.5.16 22:15

Dřív nebo později se stane průšvih. Jednou psa přestane bavit vrcet (tak jako ho přestalo bavit odcházet) a manžel uvěří. Nebude pak už pozdě? Pes je není vychovaný, dítě bych nepolozila na zem, dokud by byl v místnosti. Sranda začne, až si dítě začne otevírat dveře a běhat všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.16 22:18

No, to až se něco stane, tak se asi odstehujeme, ať si se psem zůstane sám :(.. Pač já mám blbý tušení. :,( a když mu něco řeknu, tak je oheň na střeše. Každopádně už ho zavírám, když ji chci položit na zem.. Když je v choditku, tak dobrý, ale jak leze, tak hrůza :(

• Nahlásit
  • Citovat
1919
2.5.16 22:18

Ahoj, promiň za OT, ale reakce manžela mi připadá dost zvláštní, „chválit“ ještě psa za to, že vrčí na dítě? Moc mě zajímá, jak se k tomu vyjádří chovatelky. Kdybych věděla, že dříve už pes kousl, neměla bych klid. Je mi líto, že tě manžel není ochoten podpořit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6098
2.5.16 22:19

Pokud pravidla nebudete dodrzovat vsichni, pak je kazda rada draha!

1. Za kazde vyjeti bych psa okrikla a zaroven s tim usmernila i dite.
2. Psovi koupila prostornou klec nebo jine misto ktere pro dite bude tabu. Kdyz bude chtit mit pes klid bude tam.
3. Psa vic unavovat aby nemel naladu doma vrcet.
4. Duslednost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20655
2.5.16 22:20

Tohle jsem snad ani neměla číst. Máš jako máma nějaké instinkty? Pes vrčí na dítě a ty založíš diskuzi a manžel o tom nechce ani mluvit. Tak jste si měli pořídit jenom toho psa, když je pro vás důležitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.16 22:20

@Martinik mě je to taky moc líto.. Jak se jedná o psa, tak jsem na to sama a běda abych o něm něco řekla :-(

• Nahlásit
  • Citovat
134
2.5.16 22:21

Řekla bych že je to naprosto normální reakce pokud na děti není zvykly. Mam doma 2 psy a 9měs dítě a jak se začala malá hýbat tak na ni vrkaji oba psi. Vím že to nemyslí zle, ze svým způsobem dávají najevo ze nechcou být obtěžování. Takže pokud je malá v pohybu po bytě, mam psy zavřene v kleci a věřím že si časem zvyknou a szijou se. Když na ni pes vrkne tak jen přátelským tónem napominam. Na jaře se stěhujem na barak, takže konečně budeme mít každý svůj prostor a klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9463
2.5.16 22:21

No především teda čučím - u nás by byl problém opačný, jak by náš pes jednou zavrčel na mimino, tak bych teda měla co dělat, abych chlapa udržela, aby psa pomale nezakousnul :mrgreen: no jako asi bych teda radši psa nezavírala a poradila bych se s odborníkem, jak na to…mimčo teda poučovat, že pes si s ním nechce hrát, tak ať ho nechá být, ale je ještě moc malý na to, aby to pochopilo… :? docela bych byla fakt opatrná na postup…toto je docela ošemetný :( fakt přeju, ať se vám to zlepší, ale pes prostě je zralej na převýchovu. Není možný ani to, že vrčel na vás…lze v záchvatu hry, ale určitě ne, protože je naštvanej a kousnout, to už vůbec ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
2.5.16 22:22

Ja jsem na tohle tema citliva. Pes od sousedu strhl pul tvare neteri, kterou znal od mala. Takze pro je toto bez debat. Pokud se zvire neumi prizpusobit sve smecce, neni pro nej misto. A to jsem milovnice psu. Jen musi byt vychovany a pokud to ma v povaze, coz nekteri maji, tak u me ma prednost dite.
Chovani manzela se mi ani nechce komentovat. Tim, ze hladi vrciciho psa mu dava svoleni, ze je jeho chovani v poradku. Tak to nepochopim. To snad ani nejde. Nebo si mysli, ze ho hlazenim uklidni??
Mozna tu budu vypadat jako necita a hysterka, ale ono to nestesti je opravdu otazka vteriny. Staci se otocit, nekdy ani to ne a je hotovo..,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.16 22:23

@hanka.br. pro mě je důležitější to dítě. Příště čtěte pozorně

• Nahlásit
  • Citovat
19053
2.5.16 22:24

8o 8o 8o to je síla :nevim: Já mít psa co vrčí na dítě, tak jde z domu. Teď je to vrčení, ale jednou psovi rupne v kouli a je průšvih :nevim:

Ještě, že máme kočku :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9463

No teď jak to čtu ještě jednou, jestli on na tebe a na malou nevrčí i kvůli chlapovi…jestli se otevřeně hádáte před tím psem o něm, tak on jako je toho svědkem a není blbej a ví, že u chlapa má zastání a ty že s tím nic nezmůžeš…má jasně postavenou hierarchii - tvůj chlap, pak pes a pak daleko za ním ty a mimino…to je jako špatně toto - dovolí si určitě víc časem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6753
@Anonymní píše:
No, to až se něco stane, tak se asi odstehujeme, ať si se psem zůstane sám :(.. Pač já mám blbý tušení. :,( a když mu něco řeknu, tak je oheň na střeše. Každopádně už ho zavírám, když ji chci položit na zem.. Když je v choditku, tak dobrý, ale jak leze, tak hrůza :(

Až se něco stane? Počkej, až jí pokouše, dobrý nápad. 8o

Příspěvek upraven 02.05.16 v 22:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6098
2.5.16 22:25

Nejlepsi by bylo kontaktovat nejakyho odbornika. Odkud ste?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama