Platonická láska v manželství

Anonymní
18.5.21 17:48

Platonicka láska v manželství

Ahoj všem,
jdu si pro radu, vypsat se, nebo jen tak pokecat. Jsem dlouho vdaná a pár let platonicka zamilovaná. Někdy je to fajn, povznášející, jindy k zblaznění. Už jsem se s tím naučila nějak žít a snažím se v tom nepitvat. Manželství funguje řekla bych celkem dobře. Společné zájmy a trávený čas, stejný smysl pro humor i pohled na svět. Víc přátelé než milenci, ale řekla bych, že celkem spokojeni. A teď můj dotaz. Stalo se vám, že jste se v manželství zamilovali do někoho jiného? Myslíte si, že je možné milovat 2 muže? Nechci tu rozjíždět žádný hejty :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17401
18.5.21 17:59

Zabouchnutí se mimo dlouhodobý vztah je celkem běžné, je to záležitost mimo rozumovou kontrolu, často spojene s hormonálním poryvem.

Podstatne (a to co člověk má pod kontrolou) je chování. Tedy že není potřeba podlehnout každemu hnutí mysli a že je podstatne neubližovat. Ani sobě, ani partnerovi, ani ostatním.

A teda hlavně - platonicke zamilování je především něco, co sis vystavěla ve sve hlavě. Toho druheho neznáš, jen si představuješ jake to je.

A ano, jasně že je možné být v nějakem spokojenem poklidnem vztahu a v hlavě si pěstovat fantazie. Je to lepší než reálný milenec.

IDeální by bylo porozumět tomu, ktere nenaplněné potřeby ti ty fantazie sytí a zkoušet najít nějakou cestu, jak to dořešit rámci stávajícího partnerství, protože když ty jsi něčím frustrovaná, tak podobně frustrovaný bude i partner, ale zase díky něčemu jinemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5159
18.5.21 18:06

;) jo, běžné…
pokud to zvládáš držet v platonické rovině a neděláš z manžela debila, tak proč ne ;)
do hlavy a srdce nám nikdo nevidí…
třeba tě to léty přejde (a třeba taky ne ;) )
hlavně se netrap.. stávají se daleko horší věci..

PS : párkrát jsem byla taky brutálně zamilovaná, A jednou dokonce moooc i platonicky..
až s ním přišlo po letech na Akci, tak se zjistilo, že ho má velkého 2CM (a proto se celou dobu bránil vztahu.. ;) ),
někdy si ty své idoly fakt idealizujeme víc, než je potřeba :mrgreen: mne to tehdy přešlo teda celé ve vteřině a jen si říkám, že škoda těch provzdychaných let :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:11

@Ou děkuju, vidím to stejně. Je to snadné toho druhého vidět na piedestalu, protože s ním člověk nikdy nemusel nic řešit a vzájemně se prezentujeme v tom nejlepším světle. A zároveň máš pravdu v tom, že se do toho platonického vztahu promítají určité frustrace. Moji rodiče se nikdy nerozvedli, ale mám pocit, že spolu jsou spíš z nevraživosti, nemám kolem sebe moc fungujících dlouhodobých vztahů, tak se nemám kde zeptat, jak to mají jiní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:14

@Lucy75 Tak tomu říkám zklamání :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:16

No jasně, v dlouholetém vztahu se to prostě stane. Taky se mi to stalo, ale byla jsem si jasně vědoma, že s objektem mé zamilovanosti bych pravděpodobně takový vztah jako s manželem nikdy neměla. Vlastně doma bych ho vůbec nechtěla, a ani ve snu jsem nezauvažovala, že by některý z nás opouštěl svojí rodinu. Opravdu jsem jednu dobu měla silný vztah k oběma, ale ke každému jiný. Po pár letech to vyprchalo, když přišly na obou stranách v rodinách starosti a na nějaké blbosti nebyly myšlenky. Zůstali z nás přátelé, vlastně se pořád máme velmi rádi, ale už zase jinak, naštěstí společensky přijatelně :D. Manžel jednu dobu nekriticky obdivoval jednu ženskou, jak moc daleko to šlo k nějaké zamilovanosti nevím a nezkoumala jsem, podle mě ona měla zájem dost neplatonický a on neměl v úmyslu rozbíjet náš vztah a rodinu. Už je to taky roky pryč, nic z toho nebylo, byla jsem si jistá že nechce mezi námi nic měnit a nespletla jsem se. Myslím, že máme opravdu krásné manželství a vážíme si jeden druhého, pořád nejradši trávíme čas spolu, ani jeden z nás z domova nikam neutíká, děti milujeme, kytky dostávám, tak je podle mě všechno v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
5159
18.5.21 18:19
@Anonymní píše:
@Lucy75 Tak tomu říkám zklamání :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
no aspoň jsem neměla problém Konečně za tím udělat tu velkou silnou tlustou čáru :lol: :mrgreen:
aneb všechno zlé je pro něco dobré ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:21
@Anonymní píše:
No jasně, v dlouholetém vztahu se to prostě stane. Taky se mi to stalo, ale byla jsem si jasně vědoma, že s objektem mé zamilovanosti bych pravděpodobně takový vztah jako s manželem nikdy neměla. Vlastně doma bych ho vůbec nechtěla, a ani ve snu jsem nezauvažovala, že by některý z nás opouštěl svojí rodinu. Opravdu jsem jednu dobu měla silný vztah k oběma, ale ke každému jiný. Po pár letech to vyprchalo, když přišly na obou stranách v rodinách starosti a na nějaké blbosti nebyly myšlenky. Zůstali z nás přátelé, vlastně se pořád máme velmi rádi, ale už zase jinak, naštěstí společensky přijatelně :D. Manžel jednu dobu nekriticky obdivoval jednu ženskou, jak moc daleko to šlo k nějaké zamilovanosti nevím a nezkoumala jsem, podle mě ona měla zájem dost neplatonický a on neměl v úmyslu rozbíjet náš vztah a rodinu. Už je to taky roky pryč, nic z toho nebylo, byla jsem si jistá že nechce mezi námi nic měnit a nespletla jsem se. Myslím, že máme opravdu krásné manželství a vážíme si jeden druhého, pořád nejradši trávíme čas spolu, ani jeden z nás z domova nikam neutíká, děti milujeme, kytky dostávám, tak je podle mě všechno v pořádku.

Super děkuju za reakci. Snažila jsem se k tomuto tématu něco najít, ale většinou jsem narazila jen na moralistické příspěvky typu: to se ve šťastném manželství stát nemůže a jak by ti bylo, kdyby tvůj manžel miloval někoho jiného.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:21

Stalo, dva naráz ale nemiluji…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:24
@Anonymní píše:
Stalo, dva naráz ale nemiluji…

Takže když milujete toho druhého, nemilujete partnera?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:26
@Anonymní píše:
Takže když milujete toho druhého, nemilujete partnera?

Ano..

• Citovat
  • Nahlásit
36
18.5.21 19:00

A myslíte, že to tak mají i chlapi? Nebo je tohle poblouznění a nekritičnost specialitou žen?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
18.5.21 19:02
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
18.5.21 19:04

@Lucy75 chudák :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
18.5.21 19:10
No aspoň jsem neměla problém Konečně za tím udělat tu velkou silnou tlustou čáru :lol: :mrgreen:
aneb všechno zlé je pro něco dobré ;)
@Lucy75 píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
no aspoň jsem neměla problém Konečně za tím udělat tu velkou silnou tlustou čáru :lol: :mrgreen:
aneb všechno zlé je pro něco dobré ;)

Takhle „snadné“ to mít asi nebudu, pokud tedy nenosí vycpávky v kalhotách :).
Ale říkám si, že jednou prostě přijde něco, co tenhle „vztah“ utne. Buď to prostě vyprchá nebo narazíme na mantinel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat