Pleny ve 4 letech

Anonymní
18.4.21 21:34

Pleny ve 4 letech

Zdravím, jsem zoufalá, nevím co dělat a jak… Aby jste to pochopily synovi budou v říjnu 4 roky a pořád ještě nosí pliny, přes den i přes noc, já už jsem z toho v háji, ví co se dělá na záchodě, ale sám tam nechce a když už tak jen prostě sedí a nic málokdy se stalo, že se vykadil nebo vycural : :,(
Když ho nechám bez pleny tak se pocura a vůbec mu to nevadí.. Prosím poraďte, že to neznamená, že je nějakéj divnej nebo že nedej bůh nějakéj opožděnej :( :,( :,( :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1769
18.4.21 21:35

A resilas to s lekarkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 21:42

@VitaminC no jeste ne, ale nedávno jsme tam byli a dr si všiml, že má plinu a nic neříkal 😭

• Citovat
  • Nahlásit
2739
18.4.21 21:44

A to ti ho vzali do školky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
18.4.21 21:45
@Anonymní píše:
@VitaminC no jeste ne, ale nedávno jsme tam byli a dr si všiml, že má plinu a nic neříkal 😭

Plinu bych nekompromisne sebrala i kdybych mels prat nonstop. A kontaktovala detskeho lekare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
18.4.21 21:46

A jak užs ho to učila? Předpokládám, že sebrat plenky a prostě trpělivě vodit na nočník/záchod už jste aspoň 2 roky zkoušeli, nebo ne? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 21:46

A jéje, mám depku a to mám o rok mladšího. Fakt se může stát, že se nějaké dítě pleny nevzdá? :roll: ty seš na tom lépe, že alespoň ví, že se někam něco dělá. Zatím to řeším soukromou školkou a uklidňovanim, že ve čtyřech letech to zvládne, hmmm

• Citovat
  • Nahlásit
53479
18.4.21 21:48

Jestli to není zase nějaký výmysl trolla, aby byl pestřejší večer. Tak to každopádně řešit u lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
18.4.21 21:50

Měla jsem podobný problém se synem, budou mu také 4 v říjnu. Sebrala jsem mu plínky nekompromisně loni začátkem září a koupila pytlík odměn a řekla mu že když bude chodit na nočník dostane vždy odměnu. První týden jsem prala nonstop, kakal i na koberec, cural všude…nezajem. Vykakal se do kalhot několikrát i venku na hřišti, cural venku taky všude. Po 14ti dnech ale neco přecvaklo a byl ze dne na den bez plínky přes den i v noci. Od té doby bez nehod až na naprosté výjimky. Nezbyde ti než vydržet, plínky vyhoď, obrň se trpělivostí, pochvaly, odměny a vydrž, nikdy se na něj za nehody nezlob a uvidíš že na to přijde.

Příspěvek upraven 18.04.21 v 21:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 21:51
@VitaminC píše:
Plinu bych nekompromisne sebrala i kdybych mels prat nonstop. A kontaktovala detskeho lekare.

Jak by SIS připadala na hřišti, v herně, výletě, kdyby se ti už celkem velkej kluk před všema v lepším případe počural třikrát za odpoledne? 8o jedině tím vynervovat a totálně rozložit matku, až by ji rupnou nervy a dítě sereže, což by vlastně dle teorii našich matek mělo pomoct

• Citovat
  • Nahlásit
10619
18.4.21 21:52

Já mám o měsíc mladšího a bez pleny je půl roku, ale bez nehod tak měsíc a půl. Do té doby to byla katastrofa. Byl den, kdy se 5× převlékal a den, kdy bylo vše ok. Na noc má plenu pořád, to vůbec neřeším. Nevím, co ti poradit, protože jsem sama vyzkoušela úplně všechno a asi na něj tlačila tak urputně, že nám pro změnu zadržuje stolici a vykadí se fakt až ve chvíli, kdy ho chytnu těsně před a posadím ho na záchod s tabletem. Už máme za sebou i období, kdy jsme museli dávat lék na změkčení stolice. Pokud je tvůj syn jinak v pořádku, urocte k tomu dojde a nebo bude důvod někde jinde. Určitě bych se s doktorkou pobavila, ale ta naše by řekla, že má ještě čas a každé dítě je jiné :nevim: já ji za tohle měla chuť uškrtit. :hug: soucitim s tebou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
18.4.21 21:55
@Anonymní píše:
Jak by SIS připadala na hřišti, v herně, výletě, kdyby se ti už celkem velkej kluk před všema v lepším případe počural třikrát za odpoledne? 8o jedině tím vynervovat a totálně rozložit matku, až by ji rupnou nervy a dítě sereže, což by vlastně dle teorii našich matek mělo pomoct

Pripadala bych si lip nez ho tam vodit s plenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 21:58
@Jednablbka píše:
Měla jsem podobný problém se synem, budou mu také 4 v říjnu. Sebrala jsem mu plínky nekompromisně loni začátkem září a koupila pytlík odměn a řekla mu že když bude chodit na nočník dostane vždy odměnu. První týden jsem prala nonstop, kakal i na koberec, cural všude…nezajem. Vykakal se do kalhot několikrát i venku na hřišti, cural venku taky všude. Po 14ti dnech ale neco přecvaklo a byl ze dne na den bez plínky přes den i v noci. Od té doby bez nehod až na naprosté výjimky. Nezbyde ti než vydržet, plínky vyhoď, obrň se trpělivostí, pochvaly, odměny a vydrž, nikdy se na něj za nehody nezlob a uvidíš že na to přijde.Příspěvek upraven 18.04.21 v 21:51

Sám si začal říkat? A doma byl nahý nebo teplácky a slipy. Taky jsem už četla o 14 dnech a mám je v plánu teď v létě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 22:00

@kavenka nevzali, nechodí nwm ani jestli ho vezmou letos😏

• Citovat
  • Nahlásit
76295
18.4.21 22:01

@Jednablbka No, ono je dost dobře mozny, ze by mu to úplně stejně secvaklo i s tou plinou… Alespoň tu zkusenost mam se svymi detmi ja. Proste ze dne na den to najednou slo, ja to vzdy zkusila a pokud curaly do kalhot, tak jsem pliny vratila, no a pak najednou uz do nich necurali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat