Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Taky jsem v sedmem tydnu a mam taky problem jit na velkou. urcite je to tim.
Taky jsem to měla na začátku těhotenství. Hlavně jsem se šíleně nadýmala a ukrutně mi to drtilo břicho. Nic nepomáhalo, ale po pár dnech/týdnech to přešlo samo a teď musím zaťukat, že je vše, jak má být. A kde tě přesně píchá?
Mimochodem máš potvrzené těhotenství od doktora? Aby se nejednalo třeba o mimoděložní?
Já tím taky trpěla a pomohl mi na to kmínový olej (vnitřně). Pak i během kojení pomáhal malému na bolest břicha, silice z oleje přechází do MM.
Potvrzený od doktora to mám, už jsem viděla i srdíčko, ale minulý rok jsem potratila, tak teď mě to vylekalo. Bolí mě to spíš hodně dole v podbříšku.
Já začla brát 3× denně Noball, to trochu pomohlo, ale nebylo to ono, tak jsem přidala laktobacily, břicho mě už nebolí, nejsem nadmutá jako koza, sice stále prdím, ale poslední dobou jím zelí a jiné nadýmavé jídlo, takže je to v pohodě ![]()
@Anonymní píše:
Potvrzený od doktora to mám, už jsem viděla i srdíčko, ale minulý rok jsem potratila, tak teď mě to vylekalo. Bolí mě to spíš hodně dole v podbříšku.
Bolest v podbříšku je v těhotenství normální, děloha se zvětšuje. Já měla dobu křeče, jako při ms, později pak povolují vazy a to bolí, jak se děloha roztahuje. Ze začátku jsem měla opravdu bolesti. Jestli do toho máš zácpu a nadýmání, tak věřím, že to příjemné není, ale ono se to časem urovná. Já měla zaražené větry až k žaludku a i pod žebry a to bolelo, to mě bylo na zvarcení
Hlavně jíst zdravě, nekombinovat věci, které způsobují nadýmání (luštěniny, květák, kapusta apod., bílé pečivo, kombinace ovoce a zeleniny najednou, tučná jidla apod.), pohyb a hodně pít. U mě to bylo ještě umocněné tím, že jsem přestala kouřit a to je také pro tělo šok. Hlavně pro trávicí soustavu
Jak si tělo pak na těhotenství zvykne, tak se to postupně urovná, uvidíš. ![]()
Celé těhotenství mi bylo skvěle jako nikdy. Pevné nehty i vlasy. Jen plynatost jsem řešila, a to od nějakého čtvrtého měsíce až do porodu, holt jsem zobala Espumisan místo lentilek. Někdo to tak má. Držím palce!
Ahoj, chtěla bych se zeptat s přítelem se s snažíme o miminko už nějakou dobu. Vzhledem k okolnostem sem musela brát prášky na srovnání Ms, které mám brát poslední měsíc. No poslední týden sem hrozně nafoukla a trápí mně nadýmání. No zkoušela sem udělat těhotenský test a něco tam je, ale je to velmi slabé tak nevím co si máme myslet. Hrozně by jsme miminko chtěli.
Ahoj těhulky, tak se připojuji i já. Jsem 28. týden a od 5. týdne, kdy jsem se dozvěděla, že jsem v jiném stavu mě trápí strašné nadýmání. Doteď se to dalo vydržet i v práci ( architektka), vždycky jsem si doma trochu promačkala břicho ´´vyprděla se´´ a bylo mi dobře,ale od minulého týdne jsem musela na nemocenskou. Hrozné křeče a navíc docela silný průjem. Beru Espumissan a Noball a nic. Zkoušela jsem i kmínový čaj, ale po tom zvracím. Poradíte něco co jste vyzkoušely, aspoň na ty větry. Pohybu mám dost, jím docela zdravě.
@Anonymní píše:
Ahoj těhulky, tak se připojuji i já. Jsem 28. týden a od 5. týdne, kdy jsem se dozvěděla, že jsem v jiném stavu mě trápí strašné nadýmání. Doteď se to dalo vydržet i v práci ( architektka), vždycky jsem si doma trochu promačkala břicho ´´vyprděla se´´ a bylo mi dobře,ale od minulého týdne jsem musela na nemocenskou. Hrozné křeče a navíc docela silný průjem. Beru Espumissan a Noball a nic. Zkoušela jsem i kmínový čaj, ale po tom zvracím. Poradíte něco co jste vyzkoušely, aspoň na ty větry. Pohybu mám dost, jím docela zdravě.
Zkus spíš nějaký probiotika, ono se to v těhotenství může rychle změnit z nadýmání, průjmu na zacpu a zase zpět,
to by to mohlo pomoci, jinak já třeba hůř snášela i lepek, zkus třeba tři dny vynechat jestli se to zlepší
každopádně o nadýmání po porodu při kojení
to je něco z těch čajů ![]()
Já teda trpím na zácpu a běžné věci mi nepomáhaly. Zabrala Lactulosa a Hylak forte. U tebe je asi lactulosa zbytečná, takže bych doporučila zajít si do lékárny a nechat si poradit. Věřím, že nějaká ta probiotika by mohla pomoci. Divím se jen, že espumisan nezabírá. Ten je opravdu dobrý.
Ahoj holky, prosím mám asi trochu blbý dotaz, ale jsem ve 34.tt prvního těhotenství a fakt nevím… Je možné zaměnit „zaražené prdy“ a poslíčky? Včera mě chytlo strašné bolení břicha, trvalo to tak 4-5 hodin, pak když jsem si lehla, tak už to bylo dobré (nevím jestli to přešlo, nebo to bylo tou polohou). Pocitově to bolelo vážně jako střeva, ale ty bolesti přicházely ve vlnách, strašné tlaky třeba minutu a pak pár minut klid a znova… Ty intervaly by mi nasvědčovaly poslíčkům, ale ty jsem myslela že bolí spíš jak menstruační bolesti, může tu bolest někdo vnímat spíše jako střevní problémy? Dala jsem si teplou vanu, ve vodě nic nebolelo, ale když jsem vylezla, tak to pokračovalo dál… Předem díky
@moija píše:
Ahoj holky, prosím mám asi trochu blbý dotaz, ale jsem ve 34.tt prvního těhotenství a fakt nevím… Je možné zaměnit „zaražené prdy“ a poslíčky? Včera mě chytlo strašné bolení břicha, trvalo to tak 4-5 hodin, pak když jsem si lehla, tak už to bylo dobré (nevím jestli to přešlo, nebo to bylo tou polohou). Pocitově to bolelo vážně jako střeva, ale ty bolesti přicházely ve vlnách, strašné tlaky třeba minutu a pak pár minut klid a znova… Ty intervaly by mi nasvědčovaly poslíčkům, ale ty jsem myslela že bolí spíš jak menstruační bolesti, může tu bolest někdo vnímat spíše jako střevní problémy? Dala jsem si teplou vanu, ve vodě nic nebolelo, ale když jsem vylezla, tak to pokračovalo dál… Předem díky
Tyjo, těžko říct. Podle mě to možný zaměnit je, obzvlášť pokud jsi prvorodička. Manžel kdysi dělal zřízence u záchranky a kolikrát přivezli člověka s podezřením na infarkt..a oni to byly prdy. Prostě vzduch, dokáže to pěkně potrápit
Určitě to sleduj a kdyby se to melo opakovat, zajeď pro jistotu k doktorovi. ![]()
Ahoj holky, jsem teď v 7. tt, včera mě trochu píchalo v podbříšku, ale nebylo to nějak hrozný, ale dnes ráno když jsem šla na malou, tak mě strašně moc bolelo břicho a teď mě to i po chvilkách vždy zabolí i když jen ležím nebo sedím. Už jsem nebyla 3 dny na záchodě a mám větry. Myslíte si, že to bude tím, nebo že je to něco horšího?