PM obočí - doba hojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 18.02.18 16:08
PM obočí - doba hojení

Ahoj, za jak dlouho po aplikaci PM obočí se vám začalo odlupovat? Já byla ve středu, dneska je neděle a zatím nic. Mám to hrozně výrazné, děsně tmavé a zatím ani náznak, že by se to mělo začít odlupovat. Už bych to chtěla světlejší a začínám se bát, jestli se to vůbec stane…

Reklama

Reakce:

Koty
Závislačka 3790 příspěvků 18.02.18 16:35

Neboj, na odlupování stroupků je ještě brzo. U první aplikace to šlo dolů až sedmý den, po korekci šestý.

mesiah
Kecalka 313 příspěvků 18.02.18 16:49

@petula1108 ahoj, mě se strupy dělaly až tuším kolem 10.dne.

janablizkova
Kecalka 331 příspěvků 18.02.18 17:19

V první etapě vypadá permanentní make-up velmi výrazně, protože pigment smíšený s tkáňovým mokem i krví může ve stroupcích získat tmavé zabarvení. Stroupky můžou vydržet 2-4 dny (obočí až týden), pak se začnou odlupovat. Po jejich samovolném odpadnutí se objeví konečný tvar, konečná barva bude stabilizována až po měsíci (zesvětlí až o 40%).

V tomto období hojení stroupky nesmíte namáčet, odstraňovat a ani zrychlovat proces hojení pomocí jakýchkoliv prostředků. Pigment je totiž do pokožky aplikován velmi mělce a v období hojení jej pokožka počíná odlučovat, čímž se vytváří stroupek. Pod stroupkem se hojí pokožka, která do sebe nazpět vstřebává odloučený pigment. Jestliže stroupek silně namočíte, nebo jej odstraníte před stanovenou dobou, pak se nebude vstřebávat nic a vznikne mezera vyžadující opravu. Při nedodržení hygienických zásad se vstřebávají i nežádoucí látky a může dojít ke změně barvy či k infekci.

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 18.02.18 18:54

Díky moc, tak mám ještě čas. :-) Už aby to ale zesvětlalo. ;)

Sarka229
Nováček 6 příspěvků 22.02.18 12:50

Ahoj holky, mám PM obočí druhý den a zatím jsem spokojená, ale samozřejmě vím, že konečný efekt se teprve dostaví. Zatím nevidím ani stroupky a ani tkáňový mok, kosmetická říkala ať na obočí nesaham, pouze občas přiložit ubrousek na odsati toho komu, ale na ubrousku nic nemám, myslíte že mi tedy obočí bude hojit dobře?
A ještě mě zajímá, na korekci půjdu za měsíc, do té doby nemám na obočí vůbec sahat?? Nebo si ji třeba mohu opláchnout vodou? Mám strach abych si ji nějak nepoškodila. Díky za rady

klaryskaaa
Stálice 96 příspěvků 22.02.18 15:25

Ahojda, mám PM obočí.. celé se ti to v pořádku vyloupe a obočí o dost zesvětlá, neboj ;)

Jinak obočí oplachovat jen vodou.

Sarka229
Nováček 6 příspěvků 22.02.18 17:32

A mohu vodou oplachovat už teď dva dny po PM??

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 22.02.18 18:00

@Sarka229 Mně kosmetička říkala alespoň 4 dny vůbec nemáčet. Já nemáčím poctivě už týden, dneska mám PM 8. den. Žádný mok jsem první dny při odsávání ubrouskem taky na ubrousku nenacházela. Už to mám zaschlé a takové „popraskané“, ale zatím se nic neloupe.

Sarka229
Nováček 6 příspěvků 05.03.18 12:19

Holky, tak nevím jestli něco nedělám špatně. Zítra to bude 14 dní co mám PM, stále tam mám strupy a když už jdou dolů, tak i s barvou. Nesaham na to, nenamacim a ani nemají, kosmetická říkala nemazat a kámošky co to maj, tak mazaly vazelínou a do týdne měly obočí zhojené…hodně mi toho za vypadalo i s tou barvou, tak nevím co dělám špatně.

JannaHa
Nováček 1 příspěvek 18.06.18 23:17
@Sarka229 píše:
Holky, tak nevím jestli něco nedělám špatně. Zítra to bude 14 dní co mám PM, stále tam mám strupy a když už jdou dolů, tak i s barvou. Nesaham na to, nenamacim a ani nemají, kosmetická říkala nemazat a kámošky co to maj, tak mazaly vazelínou a do týdne měly obočí zhojené…hodně mi toho za vypadalo i s tou barvou, tak nevím co dělám špatně.

Já to mám úplně stejně, na microblaidingu jsem byla před týdnem a dnes po 7 dnech známka po ničem :zed: barva se mi vyloupla i se stroupkama. Dostala jsem stejné rady NIC nepoužívat a od ostatních i na YouTube vidím jak všichni mažou. Jak si dopadla ty?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Martina Jiránka opustila milenka: Sex jednou týdně jí nestačil, hrál videohry

Martin Jiránek měl dostat od své krásné přítelkyně kopačky. A důvod vás... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama