Pnutí ve stehnech? Je celulitida cítit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  13.03.18 21:44
Pnutí ve stehnech? Je celulitida cítit?

Chtěla bych se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost. Raději anonymně.
Stává se mi, že někdy cítím třeba celý den takové nepříjemné pnutí na zadní až vnější straně obou stehen. Není to bolest, jen takový nepříjemný pocit, který si uvědomuju. Asi to souvisí s tím, že se mi trochu udělala celulutida po několika prvních menstruacích od porodu.
Taky mám pocit, že je to horší v době před menstruací a po začátku menstruace, ale zatím jsem to přesněji nevypozorovala.
Jsem štíhlá, občas sportuju.
Děkuji všem za reakce.

Reklama

Reakce:

iila
Ukecaná baba ;) 1247 příspěvků 15 inzerátů 13.03.18 22:04

Mám celulitidu od puberty a žádný pnutí nikde necítím. Nechtělo by to spíš promazat kůži?

Aduš8
Kecalka 321 příspěvků 13.03.18 22:49

A nemate to po nošení podpatků? Já na ně byla zvyklá a teď po porodu jsem si je po dlouhé době vzala znovu. A mám ve stehnech taky takový zvláštní pocit..

lamicina
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 13.03.18 23:06

Mívám to, je to zadržování vody v rámci změn menstruačního cyklu. Celulitidou to není.

Anonymní  14.03.18 05:39

U mne se to stává hlavně po lécích na bolest - cítím pnutí v lýtkách a stehnech a druhý až třetí den mám o 2-5 kilo více. Je to hodně nepříjemné. Třeba u mne je i důležité hodně pít (více jak litr, spíše ke třem)

Anonymní  14.03.18 07:52

Děkuji za reakce! Promazávání kůže nepomáhá, vliv to na to nemá. A podpadky vůbec nenosím ani jsem nenosila, takže tím to taky určitě není.
Asi by to teda mohlo být to zadržování vody. A taky to asi sedí na to, jak tu někdo psal, že to má po lécích a pak má o 2-5 kg víc - takže taky asi zadržování vody…?

Anonymní  14.03.18 07:53

A v jaké fázi cyklu se Vám to objevuje? Taky to máte jako nepříjemné pnutí, ne bolest, prostě jen divný pocit, který přetrává klidně celý den nebo několik dní?

Anonymní  14.03.18 07:54
@lamicina píše:
Mívám to, je to zadržování vody v rámci změn menstruačního cyklu. Celulitidou to není.

A v jaké fázi cyklu se Vám to objevuje? Taky to máte jako nepříjemné pnutí, ne bolest, prostě jen divný pocit, který přetrává klidně celý den nebo několik dní?

Anonymní  14.03.18 07:55
@lamicina píše:
Mívám to, je to zadržování vody v rámci změn menstruačního cyklu. Celulitidou to není.

A pomáhá Vám na to něco?

lamicina
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 14.03.18 09:12
@Anonymní píše:
A v jaké fázi cyklu se Vám to objevuje? Taky to máte jako nepříjemné pnutí, ne bolest, prostě jen divný pocit, který přetrává klidně celý den nebo několik dní?

Tak týden před menstruací a tak první dva dny menstruace. Pak je klid zas chvilku.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 14.03.18 09:21
@Anonymní píše:
A pomáhá Vám na to něco?

já k tomu zadržování vody měla i otoky. Gynekolog navrhoval hormonální antikoncepci zaměřenou na PMS, ale tu já brát nechcia ani nemůžu. Tak mi doporučil homeopatika a ta docela pomáhala. V rámci jiných zdrav. potíží jsem chodila na akupunkturu a tam jsem citila výrazné zlepšení. Jiank samozřejmostí je hodně pít a v tomto období příjem tekutin ještě zvýšit a omezit sladké a slané. Na bezprostřední úlevu byla dobrá sauna. Kamarádka má dobrou zkušenost s lymfatickou masáží.

Anonymní  14.03.18 20:18
@lamicina píše:
já k tomu zadržování vody měla i otoky. Gynekolog navrhoval hormonální antikoncepci zaměřenou na PMS, ale tu já brát nechcia ani nemůžu. Tak mi doporučil homeopatika a ta docela pomáhala. V rámci jiných zdrav. potíží jsem chodila na akupunkturu a tam jsem citila výrazné zlepšení. Jiank samozřejmostí je hodně pít a v tomto období příjem tekutin ještě zvýšit a omezit sladké a slané. Na bezprostřední úlevu byla dobrá sauna. Kamarádka má dobrou zkušenost s lymfatickou masáží.

Já tedy otoky nemám. Ale asi to bude to zadržování vody. Díky moc za informace a rady!

Anonymní  14.03.18 20:47
@lamicina píše:

Ještě se zeptám, ty otoky jste měla kde? Na těch stehnech v místech toho pnutí?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Ježíš byl blázen, říká Curry. 5 faktů o rapujícím knězi ze svatby Harryho s Meghan

Svatba prince Harryho a jeho americké lásky Meghan Markle je za námi.... číst dále >

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama