Po covidu nemůže 4 letý na nožičku

41
12.7.22 08:31

Po covidu nemůže 4 letý na nožičku

Dobrý den,

minulý týden 4 letý syn prodělal covid. Měl 2 dny asi 38,5. Nyní se ráno vzbudil a nemůže si stoupnout na pravou nožičku. Říká, že ho to bolí a nemůže chodit. Žádnou bouli ani modřinu tam nemá. Jsem z toho vyděšená. Lékařka si ho prohlédne až po obědě. Stálo se to někomu u dítěte?

Děkuji za odpověď.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mackA159
12.7.22 08:37

Může mít zánět v kyčelním kloubu z covidu. Děje se to i u virózy celkem běžne.

  • Citovat
  • Upravit
18733
12.7.22 08:37

@Mariana88 nevim jestli vylozene po covidu, ale nemá růstové bolesti? Zkusila bych zatím nahrát suchým teplem jestli to bolí v dolní části holeň-kotnik

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
12.7.22 08:43

Postinfekční myositidy jsou po virozách časté, většinou stačí ibuprofen a hodně pít. Ale je dobré navštívit dr. kvůli hladině myoglobinu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
646
12.7.22 08:44

Včera nás ortoped poslal ihned do nemocnice, něco se mu nezdálo a v nemocnici přišli na synovitidu kyčelního kloubu. Nejspíš po prodělaném zánětu průdušek. Dceři dělali X rtg a až sono ukázalo toto. Dcera může o berličkách chodit jen na záchod, nebo jí nosíme. Jinak klidový režim a 3× denně nejvyšší možnou dávku Nurofenu, protože je protizánětlivý.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
845
12.7.22 08:57

Na tohle bacha..ať moc nechodí a sup do nemocnice..muže se jednat (a pravděpodobně jedna) o problém s kyčelním kloubem, kdy je nutné naprosto omezit pohyb - kocar, vozicek apod..opatrne na tohle..růstové bolesti by byly jiné

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41
12.7.22 09:01

Ukazuje, že ho bolí jakoby lýtkový sval.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1892
12.7.22 09:24

Může růst..nemusí to souviset s Covidem.

Syn tohle mívá často, stačí promasírovat a případně paralen :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41
12.7.22 17:15

Tak jsme absolvovali sono i rtg v nemocnici a uzavřeli to jako lehký zánět v koleni. Tři dny nurofen a ležet.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13010
12.7.22 22:42
@Mariana88 píše:
Dobrý den,

minulý týden 4 letý syn prodělal covid. Měl 2 dny asi 38,5. Nyní se ráno vzbudil a nemůže si stoupnout na pravou nožičku. Říká, že ho to bolí a nemůže chodit. Žádnou bouli ani modřinu tam nemá. Jsem z toho vyděšená. Lékařka si ho prohlédne až po obědě. Stálo se to někomu u dítěte?

Děkuji za odpověď.

ano, možná parainfekční artritida

covid tohle bohužel dělává, omikron méně často, ale dělává, chřipka / ta pravá / taky

určitě k lékaři a řešit to, naštěstí to obvykle dopadá dobře a bez následků, ale chce to dost razantně zaléčit

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna o očkování dětí proti chřipce

Ikona - Daniela Verdánová

MUDr. Daniela Verdánová