Dcera má po operaci slepáku stále problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 14:49
Po operaci a pořád problémy

Ahoj holky :mavam:
Holka je přesně 2 měsíce po operaci slepáku, měla ho akutní + campylobacter (ten přeléčen atb), dohromady byla měsíc v nemocnici. Při poslední hospitalizaci ji řekli, že je zdravá. Ale břicho ji pořád bolí resp. pravá strana podbříško. Předevčírem měla úplný “záchvat”, klepala se bolestí, silné píchání, brečela, nakonec jsme do nemocnice nejeli (nechtěla), a po cca 1h to přešlo. Lázně nám nikdo nenabídl, ač vím, že se to mladým holkám nabízí ( podotýkám, že holce je 15). Po nějakém jídle jí to dělá v břiše úplně fiasko, např. máslo, čokoláda atd.
Ale řekli mi, že je zdravá a už jsou to dva měsíce a nejdéle se to “hojí” 6 týdnů? Tak kde je problém? Dr nám dal tablety na překyselení žaludku, ty minulý týden dobrala ( měla je měsíc). Myslíte, že bych s ní měla zajít na gastroentrologii? V nemocnici řekli, když se to nezlepší tak na gastro zajít, ale jistě mi dávali na jevo, že tam nic nemá, ale srůsty nevyloučili.
Co si o tom myslíte a jak mám dále s ní postupovat? :nevim:
Anonym z pochopitelných důvodu (zdrav.stav).

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Havlova
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 27.07.19 14:59

Zašla bych, plus i nechala prověřit někde na chirurgii, ev. dětské gynekologii, zda je opravdu v pořádku. A zkusila zařídit i ty lázně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 15:01

@Havlova Gyn.vyšetření měla 2× a zdravá, lázně zkusím pošeřit s obvoďákem, díky moc ;)
Zakladatelka

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15925 příspěvků 27.07.19 15:20

A nenamáhala si víc než byla do ted zvyklá? Někdo se po operaci hodně šetří a bojí se hnout a když pak začne fungovat tak má pak problémy, a nemá i podrážděný žlučník když jí dělá některé jídlo blbě?
Lázně si musíš zařídit ty, dneska už ti je nikdo nabízet nebude

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 15:41

@ka2ka Po operaci měla měsíc klid bez fyz. aktivit, potom začala, ale postupně. Takže hned nešla dělat něco fyzicky náročného. Podrážděný žlučník? To teda nevím jestli ho má podrážděný nebo ne :think: Jen ji opravdu není dobře po tatarce, másle, čokoládě a některá smažená jídla taky vadí, jinak zatím pořád zkoumáme co by mohlo dělat blbě :think:
V pondělí budu volat obvoďákovi, tak snad to nějak pořeším ;)
Zakladatelka

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15925 příspěvků 27.07.19 16:09
@Anonymní píše:
@ka2ka Po operaci měla měsíc klid bez fyz. aktivit, potom začala, ale postupně. Takže hned nešla dělat něco fyzicky náročného. Podrážděný žlučník? To teda nevím jestli ho má podrážděný nebo ne :think: Jen ji opravdu není dobře po tatarce, másle, čokoládě a některá smažená jídla taky vadí, jinak zatím pořád zkoumáme co by mohlo dělat blbě :think:
V pondělí budu volat obvoďákovi, tak snad to nějak pořeším ;)
Zakladatelka

to je spíš žlučník

pujda
Kecalka 274 příspěvků 27.07.19 16:15

Já měla operaci slepáku před dvěma lety, zjistili mi ho na začátku, ani mě nechtěli hned operovat. Po třech dnech jsem šla domů, vše ok. Vpravo dole, kde by měl být slepák, mě to i tak bolelo ještě dlouho po tom. S manželem jsem ještě dlouho po operaci nemohla mít sex, protože mě to při tom hodně bolelo. I teď po dvou letech mě v tom místě sem tam píchne, zabolí, někdy musím až změnit polohu. A všechno je v pohodě.

Nevím, jaké jsou možnosti, určitě zkuste různá vyšetření, ale dva měsíce je pořád ještě docela krátká doba a bolet to prostě může, zvlášť když to měla akutní. Srůsty se nedají vyloučit asi nikdy, ale co jsem slyšela, tak se dají zjistit jen další operací? A pak se stejně pořád vracejí a na operace se pak dochází opakovaně. Prostě zkuste co se dá, a jestli se všechno vyloučí a nic jí nezjistí, tak pak jen čekat. Může se to léčit fakt dlouho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 17:08

@pujda Ano, srůsty neukazuje žádný rentgen, jen další operace. Říkala jsem si, že bych ji objednala na dětskou gastrologii a tam vidí přes mini kamerku ten žaludek a potom bych teda podle toho postupovala dál a ještě zkusim ty lázně, nechci aby v dospělosti měla nějaké potíže :( Zakladatelka

Megerka
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 27.07.19 17:11
@Anonymní píše:
@pujda Ano, srůsty neukazuje žádný rentgen, jen další operace. Říkala jsem si, že bych ji objednala na dětskou gastrologii a tam vidí přes mini kamerku ten žaludek a potom bych teda podle toho postupovala dál a ještě zkusim ty lázně, nechci aby v dospělosti měla nějaké potíže :( Zakladatelka

Potíže spíše ukazují na žlučník i děti můžou mít žlučníkové problémy.

bobulka88
Kecalka 331 příspěvků 27.07.19 17:14

Tak jestli ji nedela dobre tucny, tak urcite dieta a neco na podporu zlucniku, treba cholagol.

Verun83
Extra třída :D 10384 příspěvků 27.07.19 17:44

Po tech atb brala probiotika? Kdysi jsem uzivala atb na strevni infekci a totalne mi to vybilo strevni mikrofloru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 19:10

@Verun83 Ano brala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 19:11

@Megerka Dobře díky moc ;) jen teda nevím jak to mám se žlučníkem řešit dál 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 19:13

@bobulka88 Samozřejmě dietu má, nic moc tučného nejí, brambůrky nejí, sladký si něco někdy dá, pizzu už měla od operaci asi 2×, jinak zelenina, tmavé pečivo, šunky atd. :palec:
A měla bych se na to zeptat obvoďáka na ten žlučník? Abych jí to nekoupila a ono to nakonec žlučník nebyl :think:

bobulka88
Kecalka 331 příspěvků 27.07.19 19:47

Asi by vcelku dost rozseklo sono bricha, jestli teda uz nemela a nic se nenaslo. Kdybys nerekla, ze boli podbrisek, tak se zamerim opravdu na ten zlucnik, sice to neni obvykly, ale klidne muze mit i v tomhle veku zlucovej kaminek, tam ta zavislost na jidle proste byva. Ale zase ten neboli do podbrisku ale vys a treba do zad, bolest to je (pry) strasna a byva v kolikach. Co uz se vlastne delalo za vysetreni? Moc+krev?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama