Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
Taky bych ještě čekala. A změnila práci. Upínat se k otěhotnění jako k vysvobození z nevyhovující práce mi připadá jako hloupost, která jen zvyšuje tlak.
základ je nebát se dopředu, to Ti nepomůže. Infekce (test z moci) bych klidně zopakovala u Tebe, nám MUDr v CARu říkala ze se to obtížne prokazuje a někdy je to tak, ze to jednomu partnerovi najdou a druhému ne, každopádně léčit se stejně musí oba a spis to znamená ze to oba mají. je to opruz, musí se na to brát antibiotika, ale kdyby to bylo ono, SPG se pak muže zlepšit, tak by to mohlo Tveho chlapa motivovat… horm.profil si nech udělat radši včetně štítné žlázy… a uvidíš. Neboj se, není třeba hned myslet na IVF, spis jde o to, přijít na důvod proč to zatím nejde - třeba je to jen v Tvé hlavě, si přečti některé deníčky zde na Em z poslední doby, at se trochu uklidnis
Hodně stesti ![]()
Tak ono nikdo nema kristalovou kouli-aby vam dal 100% zaruky na to, jestli to spont.vyjde nebo nevyjde. Reknou vam max svuj nazor, pravdepodobnost… podle toho se pak musite zaridit a rozhodnout vy. A i nest rizika, bohuzel. Mozna bych se i zeptala, jak je pravdepodobne, ze se manzeluv spermiogram bude dal zhorsivat. Jestli treba nezamrazit neco uz ted, pro pripad, ze by bylo casem jeste hur… abyste ziskali trochu casu na spont.snazeni..
Je tu holka na emiminu, 27, snazeni snad 5-6 let a neuspesne ivf a podobne, neprislo na nic. Nikdy nevis. Muzes zkusit zmenit praci, uda to nepomuze, ale spise bych se ubirala smerem ivf a premluveni manzela.
Tak s tímhle spermio se těžko dá otěhotnět
a že nechce manžel ? Promluv si s ním …věk na miminko máš ideální !!! Co řešíš ? Rozhodně bych to už hnala na IVF, lepší dřív a netrápit se dlouho, než pak později a trápit se že to nejde…