Pochybení zubařky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejisek
Stálice 78 příspěvků 6 inzerátů 29.10.18 16:58
Pochybení zubařky?

Zdravím všechny. Mám dotaz, třeba někdo bude vědět nebo poradí. Již od pátku mě bolí pravá čast obličeje. Dnes jsem byla u své obvodní lékařky a řekla, že to bude pravděpodobně od zubu. Šla jsem tedy k zubařce, udělala mi rentgen a řekla mi, že to je zánět v zubu a že mi bude muset čistit kanálky. Nicméně mivubec nic nedělala a poslala mě domu. Prý až to bude bolet nesnesitelně, tak abych přišla. Jinak mě objednala až na konec listopadu, tedy za měsíc…že prý má naobjednáno hodně pacientů. Vubec nevím, co mám dělat. Myslíte si, že je takovéhle jednání zubařky správné? Bolí mě to, ikdyž né tak že by se to nedalo vydržet, ale bolí…A představa, že mám neléčený zánět v zubu, který se muže dostat do celého těla mě děsí…Budu ráda za jakoukoliv radu. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Micaella22
Kecalka 410 příspěvků 29.10.18 17:05

Najdi si jinyho doktora a mezi tim jdi nekam na ambulanci. Kdyz se k tomu stavi doktorka takhle :nevim:

Meily
Kecalka 191 příspěvků 29.10.18 17:07

Ahoj,
každý zubař má svá pravidla, ale mě by se též nelíbilo, kdyby to nechala až za měsíc. Správně by ti to měla léčit hned. Ona to není zrovna procedůra na jeden zákrok.
Vůbec ti to nezávidím, a držím palce ať to zvládneš, mě to pěkně bolelo.
BTW: Mě to čistila hned. Objednala jsem se stejně jako ty, že mě bolí zub, zjistila příčinu a druhý den jsem šla na čištění.

Malaga
Generální žvanilka 24690 příspěvků 29.10.18 17:09
@Andrejisek píše:
Zdravím všechny. Mám dotaz, třeba někdo bude vědět nebo poradí. Již od pátku mě bolí pravá čast obličeje. Dnes jsem byla u své obvodní lékařky a řekla, že to bude pravděpodobně od zubu. Šla jsem tedy k zubařce, udělala mi rentgen a řekla mi, že to je zánět v zubu a že mi bude muset čistit kanálky. Nicméně mivubec nic nedělala a poslala mě domu. Prý až to bude bolet nesnesitelně, tak abych přišla. Jinak mě objednala až na konec listopadu, tedy za měsíc…že prý má naobjednáno hodně pacientů. Vubec nevím, co mám dělat. Myslíte si, že je takovéhle jednání zubařky správné? Bolí mě to, ikdyž né tak že by se to nedalo vydržet, ale bolí…A představa, že mám neléčený zánět v zubu, který se muže dostat do celého těla mě děsí…Budu ráda za jakoukoliv radu. Děkuji

zase takové drámo to nejspíš nebude…leckdy nerv odumře ani o tom nevíš…pokud má plno, tak by ti to opíchla, trepla, dala dezinfekční vložku, provizorka a stejně ti dala termín až na ten konec listopadu…zřejmě to tak dopadne, pokud se bolest bude stupňovat…

Aletheia
Kelišová 6321 příspěvků 29.10.18 17:33

Čištění kanálků je na dlouho. Můj doktor dělá minimálně hodinu jeden. Takže celý zub je tři hodiny (pokud jde o stoličku), klidně i čtyři a často je to na víc navstev. A takovou mezeru najít když má plno :nevim: nemusí to být úplně její vina.

Ale pokud to chceš hned tak si najdi jiného lékaře který ti to udělá dřív.

Uživatel je onlinevelbloudice
Kecalka 319 příspěvků 29.10.18 18:17

Že nechce dělat čištění teď, to chápu, na to se musí objednat dopředu, ale při velké bolesti by se měl zub otevřit a dát dezinfekční vložku… Pak se to provizorně uzavrře a pak se kanálky čistí a plní…

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 29.10.18 18:36
@velbloudice píše: Že nechce dělat čištění teď, to chápu, na to se musí objednat dopředu, ale při velké bolesti by se měl zub otevřit a dát dezinfekční vložku… Pak se to provizorně uzavrře a pak se kanálky čistí a plní…

Přesně tak… Tak to bylo i u mě.

amazon
Echt Kelišová 8769 příspěvků 29.10.18 18:47

A já si myslím, že akutní případy, což zánět v zubu akutní je, by se měl řešit hned. Známá to taktéž řešila a bohužel se jí, než jí zubař ošetřil, dostal zánět do těla a má velké zdravotní problémy

Uživatel je onlinevelbloudice
Kecalka 319 příspěvků 29.10.18 19:40

Tak zubař má i povinnost ošetřit akutní případ - tzn.dát takovou „první zubařskou pomoc“ , na to by měli mít ráno vyhrazený čas. Ale na zákroky se musí objednávat…

beta72xxx
Stálice 68 příspěvků 29.10.18 19:55
Nedej na řeči, že žádný drámo..

Zakladatelko, nedej moc na řeči, že „žádný drámo“ :roll:

Zánět v těle, jak už to někdo psal, je a může ještě být jednou hodně pořádný drámo, nejen pro ústní dutinu.

Pokud tě nevezme tvoje lékařka - a ano, dle mého pochybila a to dost - vnuť se alespoň na provizorní vyčištění na pohotovost nebo to řeš u jiného zubaře, ne nutně svého, klidně i placeného, který nedělá na pojišťovnu.

Fakt bych si s tím nezahrávala, mám s kanálky hodně špatnou zkušenost. Sice mě neodpálkovali rovnou jako tebe, ale ošetření se taky táhlo a bylo opakovaně nekvalitní - nakonec jsem skončila - když jsem nechtěla přijít o dva zuby komplet - na pracovišti, kde mi museli špatnou práci původní zubařky komplet předělávat, vyčistit kanálky pod mikroskopem - o bolestech zubů před tím ani nemluvím - a celá sranda mě pak i s korunkama stála ca 40tisíc :?

Ale těch peněz nelituju, protože zuby, resp. to, co z nich zbylo, zůstaly zachovány, šlo to ještě řešit korunkama a hlavně skončila několikaměsíční bolest.

Jsou to tvoje zuby, tvoje zdraví - tak za ně bojuj :kytka: Silácký řeči tady v diskusi, že o nic nejde, ti pak event. implantáty hradit nebudou.

Malaga
Generální žvanilka 24690 příspěvků 29.10.18 20:35

@beta72×xx tak za 40 bys možná měla 2 implantáty a nejspíš by měly delší životnost než reendodonticky ošetřené zuby… Ale třeba ti vydrží až do smrti.
A to dramo bylo k vyděšení z toho, že se zánět dostane do celého těla… Tyhle děsy fakt nejsou na místě.
Je i otázka, proč došlo až k zánětu nervu…
A opravdu si nemyslím, že když tam paní zavolá, že se stav nelepší, tak že by ji to primární endo neudělala lékařka dřív…
A nevím, jakou má kdo zkušenost se zubní pohotovostí, ale nemálo z nich řeší situaci radikálně… ( méně náročné na čas a práci, relativně víc peněz od poj.....)

Andrejisek
Stálice 78 příspěvků 6 inzerátů 29.10.18 21:07

@beta72×xx Děkuji

Andrejisek
Stálice 78 příspěvků 6 inzerátů 29.10.18 21:10

@beta72×xx Děkuji. Jsem stejného názoru.Bolest se už strašně stupnuje.

beta72xxx
Stálice 68 příspěvků 30.10.18 07:33
není zub jako implantát

@Malaga
to máš pravdu, ale každý zubař ti řekne, že pokud jde zachovat vlastní zub, tak zachovat.
Nechat si dát implantáty taky není zase až taková sranda, nikde není psáno, že vydrží..
a ono by to možná i bylo dražší, nevím, v době, kdy jsem kanálky řešila, se Straumanny pohybovaly dle pracoviště 30tis-35tis/ks, kde je péče okolo?
Vycházím z toho, že tyto zákroky dělají pracoviště, kde pojišťovny nepřispívají a pacient si platí vše ze svého. Ale to je jen otázka peněz.

Že zánět v zubu nemůže nadělat paseku jinde v těle?? :roll: Může, zeptej se třeba kardiaků, ono to fakt není zase až taková sranda.

Každopádně nechat odejít pacienta z ordinace s bolestivým zaníceným nervem v zubu je na přesdrž…

S pohotovostí máš pravdu, nebudou se s tím párat,ale alespoň provizorní ošetření by poskytnout mohli. Já se takhle s bolavýma zubama patlala 4 měsíce, nic moc a lituju, že jsem nešla někam jinam rovnou :nevim:

Stánina
Generální žvanilka 20063 příspěvků 30.10.18 07:44
@Andrejisek píše:
Zdravím všechny. Mám dotaz, třeba někdo bude vědět nebo poradí. Již od pátku mě bolí pravá čast obličeje. Dnes jsem byla u své obvodní lékařky a řekla, že to bude pravděpodobně od zubu. Šla jsem tedy k zubařce, udělala mi rentgen a řekla mi, že to je zánět v zubu a že mi bude muset čistit kanálky. Nicméně mivubec nic nedělala a poslala mě domu. Prý až to bude bolet nesnesitelně, tak abych přišla. Jinak mě objednala až na konec listopadu, tedy za měsíc…že prý má naobjednáno hodně pacientů. Vubec nevím, co mám dělat. Myslíte si, že je takovéhle jednání zubařky správné? Bolí mě to, ikdyž né tak že by se to nedalo vydržet, ale bolí…A představa, že mám neléčený zánět v zubu, který se muže dostat do celého těla mě děsí…Budu ráda za jakoukoliv radu. Děkuji

Z měsíc se to může rozjet tak, že to bude na ránu do palice…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >