Pochybení zubařky?

3023
29.10.18 17:05

Najdi si jinyho doktora a mezi tim jdi nekam na ambulanci. Kdyz se k tomu stavi doktorka takhle :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
528
29.10.18 17:07

Ahoj,
každý zubař má svá pravidla, ale mě by se též nelíbilo, kdyby to nechala až za měsíc. Správně by ti to měla léčit hned. Ona to není zrovna procedůra na jeden zákrok.
Vůbec ti to nezávidím, a držím palce ať to zvládneš, mě to pěkně bolelo.
BTW: Mě to čistila hned. Objednala jsem se stejně jako ty, že mě bolí zub, zjistila příčinu a druhý den jsem šla na čištění.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26270
29.10.18 17:09
@Andrejisek píše:
Zdravím všechny. Mám dotaz, třeba někdo bude vědět nebo poradí. Již od pátku mě bolí pravá čast obličeje. Dnes jsem byla u své obvodní lékařky a řekla, že to bude pravděpodobně od zubu. Šla jsem tedy k zubařce, udělala mi rentgen a řekla mi, že to je zánět v zubu a že mi bude muset čistit kanálky. Nicméně mivubec nic nedělala a poslala mě domu. Prý až to bude bolet nesnesitelně, tak abych přišla. Jinak mě objednala až na konec listopadu, tedy za měsíc…že prý má naobjednáno hodně pacientů. Vubec nevím, co mám dělat. Myslíte si, že je takovéhle jednání zubařky správné? Bolí mě to, ikdyž né tak že by se to nedalo vydržet, ale bolí…A představa, že mám neléčený zánět v zubu, který se muže dostat do celého těla mě děsí…Budu ráda za jakoukoliv radu. Děkuji

zase takové drámo to nejspíš nebude…leckdy nerv odumře ani o tom nevíš…pokud má plno, tak by ti to opíchla, trepla, dala dezinfekční vložku, provizorka a stejně ti dala termín až na ten konec listopadu…zřejmě to tak dopadne, pokud se bolest bude stupňovat…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7216
29.10.18 17:33

Čištění kanálků je na dlouho. Můj doktor dělá minimálně hodinu jeden. Takže celý zub je tři hodiny (pokud jde o stoličku), klidně i čtyři a často je to na víc navstev. A takovou mezeru najít když má plno :nevim: nemusí to být úplně její vina.

Ale pokud to chceš hned tak si najdi jiného lékaře který ti to udělá dřív.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
378
29.10.18 18:17

Že nechce dělat čištění teď, to chápu, na to se musí objednat dopředu, ale při velké bolesti by se měl zub otevřit a dát dezinfekční vložku… Pak se to provizorně uzavrře a pak se kanálky čistí a plní…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1993
29.10.18 18:36
@velbloudice píše: Že nechce dělat čištění teď, to chápu, na to se musí objednat dopředu, ale při velké bolesti by se měl zub otevřit a dát dezinfekční vložku… Pak se to provizorně uzavrře a pak se kanálky čistí a plní…

Přesně tak… Tak to bylo i u mě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9180
29.10.18 18:47

A já si myslím, že akutní případy, což zánět v zubu akutní je, by se měl řešit hned. Známá to taktéž řešila a bohužel se jí, než jí zubař ošetřil, dostal zánět do těla a má velké zdravotní problémy

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
378
29.10.18 19:40

Tak zubař má i povinnost ošetřit akutní případ - tzn.dát takovou „první zubařskou pomoc“ , na to by měli mít ráno vyhrazený čas. Ale na zákroky se musí objednávat…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
227
29.10.18 19:55

Nedej na řeči, že žádný drámo..

Zakladatelko, nedej moc na řeči, že „žádný drámo“ :roll:

Zánět v těle, jak už to někdo psal, je a může ještě být jednou hodně pořádný drámo, nejen pro ústní dutinu.

Pokud tě nevezme tvoje lékařka - a ano, dle mého pochybila a to dost - vnuť se alespoň na provizorní vyčištění na pohotovost nebo to řeš u jiného zubaře, ne nutně svého, klidně i placeného, který nedělá na pojišťovnu.

Fakt bych si s tím nezahrávala, mám s kanálky hodně špatnou zkušenost. Sice mě neodpálkovali rovnou jako tebe, ale ošetření se taky táhlo a bylo opakovaně nekvalitní - nakonec jsem skončila - když jsem nechtěla přijít o dva zuby komplet - na pracovišti, kde mi museli špatnou práci původní zubařky komplet předělávat, vyčistit kanálky pod mikroskopem - o bolestech zubů před tím ani nemluvím - a celá sranda mě pak i s korunkama stála ca 40tisíc :?

Ale těch peněz nelituju, protože zuby, resp. to, co z nich zbylo, zůstaly zachovány, šlo to ještě řešit korunkama a hlavně skončila několikaměsíční bolest.

Jsou to tvoje zuby, tvoje zdraví - tak za ně bojuj :kytka: Silácký řeči tady v diskusi, že o nic nejde, ti pak event. implantáty hradit nebudou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26270
29.10.18 20:35

@beta72×xx tak za 40 bys možná měla 2 implantáty a nejspíš by měly delší životnost než reendodonticky ošetřené zuby… Ale třeba ti vydrží až do smrti.
A to dramo bylo k vyděšení z toho, že se zánět dostane do celého těla… Tyhle děsy fakt nejsou na místě.
Je i otázka, proč došlo až k zánětu nervu…
A opravdu si nemyslím, že když tam paní zavolá, že se stav nelepší, tak že by ji to primární endo neudělala lékařka dřív…
A nevím, jakou má kdo zkušenost se zubní pohotovostí, ale nemálo z nich řeší situaci radikálně… ( méně náročné na čas a práci, relativně víc peněz od poj.....)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
82
29.10.18 21:07

@beta72×xx Děkuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
82
29.10.18 21:10

@beta72×xx Děkuji. Jsem stejného názoru.Bolest se už strašně stupnuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
227
30.10.18 07:33

není zub jako implantát

@Malaga
to máš pravdu, ale každý zubař ti řekne, že pokud jde zachovat vlastní zub, tak zachovat.
Nechat si dát implantáty taky není zase až taková sranda, nikde není psáno, že vydrží..
a ono by to možná i bylo dražší, nevím, v době, kdy jsem kanálky řešila, se Straumanny pohybovaly dle pracoviště 30tis-35tis/ks, kde je péče okolo?
Vycházím z toho, že tyto zákroky dělají pracoviště, kde pojišťovny nepřispívají a pacient si platí vše ze svého. Ale to je jen otázka peněz.

Že zánět v zubu nemůže nadělat paseku jinde v těle?? :roll: Může, zeptej se třeba kardiaků, ono to fakt není zase až taková sranda.

Každopádně nechat odejít pacienta z ordinace s bolestivým zaníceným nervem v zubu je na přesdrž…

S pohotovostí máš pravdu, nebudou se s tím párat,ale alespoň provizorní ošetření by poskytnout mohli. Já se takhle s bolavýma zubama patlala 4 měsíce, nic moc a lituju, že jsem nešla někam jinam rovnou :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.18 07:44
@Andrejisek píše:
Zdravím všechny. Mám dotaz, třeba někdo bude vědět nebo poradí. Již od pátku mě bolí pravá čast obličeje. Dnes jsem byla u své obvodní lékařky a řekla, že to bude pravděpodobně od zubu. Šla jsem tedy k zubařce, udělala mi rentgen a řekla mi, že to je zánět v zubu a že mi bude muset čistit kanálky. Nicméně mivubec nic nedělala a poslala mě domu. Prý až to bude bolet nesnesitelně, tak abych přišla. Jinak mě objednala až na konec listopadu, tedy za měsíc…že prý má naobjednáno hodně pacientů. Vubec nevím, co mám dělat. Myslíte si, že je takovéhle jednání zubařky správné? Bolí mě to, ikdyž né tak že by se to nedalo vydržet, ale bolí…A představa, že mám neléčený zánět v zubu, který se muže dostat do celého těla mě děsí…Budu ráda za jakoukoliv radu. Děkuji

Z měsíc se to může rozjet tak, že to bude na ránu do palice…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26270
30.10.18 11:18
@beta72×xx píše:
@Malaga
to máš pravdu, ale každý zubař ti řekne, že pokud jde zachovat vlastní zub, tak zachovat.
Nechat si dát implantáty taky není zase až taková sranda, nikde není psáno, že vydrží..
a ono by to možná i bylo dražší, nevím, v době, kdy jsem kanálky řešila, se Straumanny pohybovaly dle pracoviště 30tis-35tis/ks, kde je péče okolo?
Vycházím z toho, že tyto zákroky dělají pracoviště, kde pojišťovny nepřispívají a pacient si platí vše ze svého. Ale to je jen otázka peněz.

Že zánět v zubu nemůže nadělat paseku jinde v těle?? :roll: Může, zeptej se třeba kardiaků, ono to fakt není zase až taková sranda.

Každopádně nechat odejít pacienta z ordinace s bolestivým zaníceným nervem v zubu je na přesdrž…

S pohotovostí máš pravdu, nebudou se s tím párat,ale alespoň provizorní ošetření by poskytnout mohli. Já se takhle s bolavýma zubama patlala 4 měsíce, nic moc a lituju, že jsem nešla někam jinam rovnou :nevim:

Reendo s mikroskopem - cena v Praze cca 13 -15 tisíc (stolička), sklolaminátové čepy á 3000,– ,celokeramická korunka 9000 …a jsi v tom za 30 … takže opravdu ta reendodoncie a procedury kolem jsou k diskuzi…
Jinak životnost implantátu - záleží na stavu kosti, šikovnosti lékaře, diabetes a nikotinismus jsou kontraindikacemi …a v neposlední řadě na péči ze strany pacienta. Jaká je podle tebe navíc péče o implantáty než o svoje zuby? Děkuju.
Jinak na implantáty ti samozřejmě zdravotní pojišťovna nepřispěje. Je to těžký nadstandard.
Ano, zánět v ústech umí nadělat paseku. Ale zase opravdu není na místě podléhat děsům, z jedné pulpitidy.
Mnohem závažnější je parodontitida … velikost rané plochy se přirovnává k velikosti dlaně…lidi to moc neřeší, kdyby ale měli mít otevřenou ránu velikosti dlaně třeba na břiše, tak by to nejspíš řešili více. :think:
Samozřejmě je pak speciální péče o pacienty s onemocněním srdce přes stomatologickými výkony stejně jako u poruch srážlivosti anebo hypertenze.
Pro eliminaci komplikací před implantací děláme pacientům i mikrobiologické testy.
Lidi tady nejsou moc naučení se o své zdraví starat, je to tu bráno jako že je to věc doktorů, ale tak to není…
A jak už jsem psala, zajímalo by mě, jak to že došlo až na pulpitidu :think: … sekundární kaz? Při minulé prevenci tam nebyl?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna dentální hygienistky

Ikona - Pavla Pilneyová

Pavla Pilneyová DiS.