Noční pomočování ve 4 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Flora1
Stálice 68 příspěvků 15.03.19 06:20
Pocuravani v noci- 4 roky

Ahoj holky, mala uz pres pul roku v noci nemela nehodu.ted tak sva tydny zpatky se den co den pocura. Nevim, co s tim. Zda to prejde, nebo to nejak resit… byt skareda na ni nechci, ale ani delat ze se nic nedeje… kdyby to uz pul roku nezvladala asi by mi to neprislo divny… ale takto mne vrta hlavou proc to najednou nejde… stalo se vam neco podobneho? Mate tipy jak na to?

Diky moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineAkras2
Ukecaná baba ;) 2315 příspěvků 15.03.19 06:25

Neprochladla? Může být nastydlá. Odeber moč a nech udělat rozbor. A nezměnilo se něco doma, ve školce?? Může to být psychického původu. Hlavně jí nenadávej. Nedělá to schválně.

KamisB
Kelišová 6902 příspěvků 15.03.19 07:04

podle mne ještě není úplně vyzrálá, nevzbudí jí to. Takže za to ještě fakt nemůže.
My musíme bohužel prcka furt v noci jednou budit a dát na nočník. prostě ho to ještě nevzbudí a to je na noc bez plínky přes dva roky :-(

zkus se i zamyslet, jestli není najednou nějaká změna, víc pije - je víc utahaná, tak spí tvrdě …

lamicina
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 15.03.19 07:10

Tak může být nastydlá apod. tam je dobré donést moč k doktorce na rozbor. Pak to může být nedostatečnou zralostí spojení mozek močový měchýř a to by i ve 4letech měla nárok. Pak to může být psychického důvodu a jako reakce na změnu v rodině, ve školce, nějaká noční můra. U citlivějších dětí se to může objevovat i jako reakce na změnu poměru denního světla, mění se pak spánkový rytmus a nevzbudí se. Hlavně z toho nedělat drama, nijak netrestat, negativně na to nepoukazovat není to něco co by dítě mohlo ovlivnit silou vůle. Obecně pokud se počurá v 1/3 spánku se usuzuje na psychické důvody a v duhé nebo třetí třetině spánku na nezralost nervových spojení nebo fyziologické potíže.

Marie432875
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 07:47

Jedno me dítko bylo uz docela dlouho bez plínky, kdyz začal mivat noční nehody. bylo to takový obdobi, během roku cca 3× tyden (plus minus), neřešila jsem to. samo bylo vystrasene co se to stalo, tak jsem ho jen uklidnivala ze to se občas stane a netřeba se kvůli tomu stresovat, prevlikla ho, vyměnila ložní a spalo se dal. jak to přišlo, tak to odešlo..ja jako malé dite mela občasné nehody asi do 8mi let…a vsechno dobry…

Hobitka
Kelišová 5003 příspěvků 15.03.19 07:50

@Flora1 Pro jistotu bych donesla Dr. moc, jak uz pisou holky vyse. Jinak dcera se taky zacala znovu pocuravat, tak jsme ji pak v noci vysazovali okolo pulnoci na nocnik az do 5 let. Syn mel obcasnou nehodu zhruba do 4.5r, a to vetsinou, kdyz na nej lezla nejaka nemoc.

Anny2148
Kecalka 257 příspěvků 15.03.19 08:03

Syn v tomto věku byl už na noc bez plenky, ale vždy se počural když na něj něco lezlo. Byl to stoprocentní ukazatel nemoci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 08:27

Dcera se taky počurávala každou noc až do 4 let. Ale každou noc. Prostě klidně spala, a najednou čurala. Spávala jsem s ní v posteli a tak vím, že to s ní ani nehnulo. Tchýně se jí smála, jaký je to pochcánek a ať už jí to konečně naučím. Tak jsem jí budila o půlnoci a ona se počurala v půl dvanácté. A tak jsem jí nechávala plenu a přestala to řešit. Když jsem jí nedala, tak hysterák, že se počurá. Později mi prostě oznámila, že už plenu nechce, že se nepočurá. A taky to tak bylo. Pár nehod ještě ano, ale najednou z ničeho nic plenu přestala potřebovat. Přes den nemá plenu od 2 let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 08:49

Co bych za to dala, kdyby alespoň jedno dvojče (4,5) bylo nějakou dobu bez nehod. Momentálně jsem úplně ko. Pokouším se už osmou noc odplenkovat. Předtím nebyla ani jednou (nebo zcela výjimečně) plena na noc suchá. Bohužel každou noc je u obou nehoda a to někdy i vícekrát v noci. Ráno vstávám po páté do práce a jsem ve stavu zombie. Podotýkám, že v práci musím 100% fungovat a podávat velký výkon. Večer čekám do 11, abych dala vyčůrat. Usnu o půl dvanácté. Asi ve tři se vzbudí jeden nebo druhý, že je počůrany. Takže vstávám, prevlikam, usínám. Ve čtyři se budí jeden, že se bojí a chce ke mně do postele. Pak už je spánek o ničem a po páté vstávám do práce. Fakt už nemůžu. Uvažuju, že vrátím natahovací kalhotky. Nebo to mám vydržet? Nevím ale, jak bych to dál zvládala. Podle doktorky je vše ok po fyziologické stránce. Pozitivní odměny a nálepky nezafungovaly a to jsem slibovala hory doly. Prosím poraďte…

Hobitka
Kelišová 5003 příspěvků 15.03.19 10:05
@Anonymní píše:
Co bych za to dala, kdyby alespoň jedno dvojče (4,5) bylo nějakou dobu bez nehod. Momentálně jsem úplně ko. Pokouším se už osmou noc odplenkovat. Předtím nebyla ani jednou (nebo zcela výjimečně) plena na noc suchá. Bohužel každou noc je u obou nehoda a to někdy i vícekrát v noci. Ráno vstávám po páté do práce a jsem ve stavu zombie. Podotýkám, že v práci musím 100% fungovat a podávat velký výkon. Večer čekám do 11, abych dala vyčůrat. Usnu o půl dvanácté. Asi ve tři se vzbudí jeden nebo druhý, že je počůrany. Takže vstávám, prevlikam, usínám. Ve čtyři se budí jeden, že se bojí a chce ke mně do postele. Pak už je spánek o ničem a po páté vstávám do práce. Fakt už nemůžu. Uvažuju, že vrátím natahovací kalhotky. Nebo to mám vydržet? Nevím ale, jak bych to dál zvládala. Podle doktorky je vše ok po fyziologické stránce. Pozitivní odměny a nálepky nezafungovaly a to jsem slibovala hory doly. Prosím poraďte…

Ja bych jim ty pleny nechala a nehrotila to takto. Pokud ani predtim nebyla plena nikdy sucha :think: . Do 5 je nocni pocuravani fyziologicke. Proste to nemaji v hlavickach uzrate, odebranim pleny je podle me nedonutis. Mozna bych zkusila nejak upravit vecerni rezim, aby moc nepili. :hug:

samantafox
Stálice 51 příspěvků 15.03.19 10:13

@Hobitka Díky. Asi to tak dopadne…

Tamtama
Extra třída :D 12158 příspěvků 15.03.19 10:14
@Anonymní píše:

tak jim nech plíny, ne.. zbytečně si přiděláváš práci.. :nevim:

samantafox
Stálice 51 příspěvků 15.03.19 10:19
@Tamtama píše:
tak jim nech plíny, ne.. zbytečně si přiděláváš práci.. :nevim:

No, když ten tlak různých příbuzných už byl moc velký a pak jsem ty plíny minulý týden zapomněla koupit. Tak jsem myslela, že to zkusíme. Navíc jeden má neustále se opakující záněty předkožky. Sice drobné, ale plína tomu podle doktorky neprospívá ..

Tamtama
Extra třída :D 12158 příspěvků 15.03.19 10:27

@samantafox mám sedmiletého na noc s plenou, přes den mívá často nehody, o tlaku okolí bych ti mohla povídat :hug:

Flora1
Stálice 68 příspěvků 15.03.19 11:20

Holky diky za rady a postrehy. Mne prislo jen divny ze to pomerne dlouhou dobu zvladala a najednou fakt kazdou noc nehoda. Ale je mozny ze to bude spojeny s tim co nas ceka. Mala jde na operaci mandli,a i presto ze mne prislo ze to jde mino ni,mozna to “resi” … kazdopadne diky za rady,prave jsem resila zda nejak resit ci nechat byt a samo to odezni… tak uvidime asi po operaci:-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama