Podle čeho vybrat barvu dveří

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 12.07.18 13:41
Podle čeho vybrat barvu dveří

Ahoj holky, takové tema pro odlehlečení ;) Rekonstuujeme dum, mame vybrané interiérové dveře, ale tak nejak jsme se zasekli u barvy. Podle ceho vybrat barvu dveří, aby ladili k podlaze a nebo podle barvy oken, okna mame v barvě ořechu, podlahu jsme vybrali světlejší. A teď jsme se nejak zasekli u barvy dveří, nejdřív jsme chteli v barvě oken, vcera zase že se budeme spis řidit barvou podlahy a dneska mi to zase vrta hlavou. Podlaha bude vsude stejna, jen v kuchyni, v chodbě a v predsini bude tmavá dlažba. Co myslite? Okna jsou dost velká a zabírají většinu mistnosti, tak mam strach, aby se mezi sebou světlé dvere a tmavé okna netloukli. Moc vsem dekuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1988 příspěvků 12.07.18 13:45

http://www.4stav.cz/…dveri_4c5782

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 12.07.18 13:52

@Aduš8 Dekuji za odkaz, článek uz jsem cetla,ale moc mi nepomohl. Zaclony neplanujeme,takze ram okna vynikat bude,ale u tak moc dekuji :kytka:

tininas
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 12.07.18 14:11

Nabízí se alternativa sladit okna a dveře. Ale zase mám strach, aby to tam nakonec nevypadalo jak v kobce. Ještě k tomu tmavé podlahy, nevím, nevím.

Ještě mě napadlo, jestli chcete mít bílé stěny, tak bych se zkusila podívat po bílých dveřích. Ty bych si představovala úplně hladké a použít elegantní kliku v tmavé barvě, aby se to spojilo.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 12.07.18 14:20

@tininas Stěny budou bílé určitě,z těch bílých dveří zase mam strach kvuli dětem,abych pak nelitala jen s hadrem a neutirala špinavé obtisky.

mi.anetka
Kecalka 327 příspěvků 12.07.18 14:24

My jsme tedy ladili dveře se soklovými lištami, protože máme bílé 10 cm vysoké (takové ty „americké“, co jsou v každém filmu) a nedovedu si představit mít odlišnou barvu dveří a lišt.

Strecha
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 12.07.18 14:29

Mame bile (trochu imitace dreva) a super,kazdy nam je chvali. A mam male deti a bez problemu-myslim,ze smouhy jdou kolikrat videt vic na tmavem.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 12.07.18 14:36

@Strecha Ty jsou moc hezké,ta bílá vypadá fakt hezky. My ted jsme v podnajmu,mame bílé dveře a porad jsou jak prase :oops:

pannda
Kelišová 6598 příspěvků 35 inzerátů 12.07.18 14:39

Dveře mají být dominantou bydlení … Dle oken se neridte, pokud je podlaha světla, dveře i zárubně by měli být o odstín tmavší než podlaha. Výjimku tvoří barva bílá…

tininas
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 12.07.18 14:43
@Oliverka28 píše:
@tininas Stěny budou bílé určitě,z těch bílých dveří zase mam strach kvuli dětem,abych pak nelitala jen s hadrem a neutirala špinavé obtisky.

Naši měli celý život bílé dveře a samozřejmě, že se občas musely umýt :), ale že by vyžadovaly nějakou zvýšenou péči - to snad ani ne.

Jo a máti je extrémně na pořádek - něco jako Monika z Přátel. :)

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 12.07.18 14:49

My jsme na radu truhlare vybirali barvu dveri k barve podlahy. Okna mame bila,takze to jde myslim ke vsemu. Nahoře mame podlahu tmavou a dvere jsou svetle,tak to jde hezky do kontrastu a dole to hezky splyva :)

weyky
Neúnavná pisatelka 19191 příspěvků 68 inzerátů 12.07.18 15:11

Zrovna jsme to nedavno resili.Mame okna v brave orechu a tmavsi hnedosedou podlahu,krom koupelen,kde je hneda a seda dlazba.Nabizelo se sladit to s okny,ale bylo by to tu uz moc tmave a tloukl by se dekor dveri s dekorem lina.Nakonec jsme vybrali borovici natrnou na bilo,takze je videt struktura dreva,ale barevne se to s nicim netluce a tmava okna tomu taky ladi.Sladila jsem barevne akorat kliky s klickama na oknech :palec:

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 12.07.18 15:18

@weyky Moc děkuji,i když jsme se té bílé bála,tak teď o ní také začínám uvažovat,čím dál tím víc.

Mončičáki
Kecalka 123 příspěvků 24 inzerátů 12.07.18 15:35

Nedavno jsem resila do baraku, okna mame zevnitr bila, podlahu dub, zarubne dub a dvere lakovsne bile

weyky
Neúnavná pisatelka 19191 příspěvků 68 inzerátů 12.07.18 17:19

@Oliverka28 neni se ceho bat, mame 2 male deti a uplne v pohode si troufam rict, ze na bile je paradoxne videt nejmene. Vchodove mame v orechu a hruza :roll: Mam i bily nabytek :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >