Reklama

Kolik peněz by mi měl otec dávat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anetaa120
Povídálka 21 příspěvků 10.07.18 17:31
Kolik peněz by mi měl otec dávat?

Dobrý den, je mi 19 let a asi před půl rokem se rodiče rozvedli. Mamka si vzala do péče mou 12ti letou sestru a já zůstala s tátou, protože byt, do kterého se stěhovala máma s přítelem a s jeho dítětem byl moc malý. Rodiče se dohodli, že táta bude živit mě a máma sestru. Jsem student a od konce září nastupu na VŠ. S otcem jsme se domluvili, že on mi bude měsíčně dávat jistý obnos peněz na měsíc a já s ním budu hospodařit, jelikož je otec často v práci. Fungovalo to tak, že mi měsíčně dával 3000. Kupovala jsem si za to jídlo, občas někam vyrazila.. Když si chci koupit něco na sebe nebo mi peníze nevyjdou, beru peníze z brigády. Byla jsem spokojená, myslím že 3000 na jídlo a něco navíc jsou optimální. Jinak, na dopravu do školy mi otec dával peníze zvlášť. Jenže žijeme v domě a otec musí mamku vyplatit, takže teď bude splácet půjčku. Ale nájem platí asi 3000 a jeho výplata je něco kolem 30 000. Jde o to, že teď přišel s tím, že mi už bude dávat jen 2000. Já osobně si myslím, že je to málo. Je to vlastně nějakých 66 kč na den. I spousta lidí okolo, kterých jsem se ptala na názor říkali, že to ani není životní minimum. Upřímně, nevím. V těchto věcech se moc nevyznám, nevím jak to chodí v jiných rodinách. 3000 mi přišly optimální. Stejně jako mi příjde, že za jejich rozchod pykám nejvíce já, protože je to můj životní komfort, který se snižuje.. Díky za váš názor.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reklama

Reakce:

ivunak
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 10.07.18 17:36

No a nemělo by to být tak, že budeš mít nárok na výživné i od mámy a tvoje sestra zase od táty? Náklady na dvanáctiletou a devatenáctiletou nejsou srovnatelné. Ty si sice můžeš vydělat brigádou, ale asi by mně přišlo spravedlivější, kdyby se oba rodiče podílely na finanční situaci obou dětí. A jak je na to máma? Ona by ti nemohla tu tisícovku měsíčně dát? Je zvláštní, že ji nezajímá, jak jsi na tom? :nevim:

Anetaa120
Povídálka 21 příspěvků 10.07.18 17:40

@ivunak
Taky jsem si s ní o tom zkoušela promluvit a ona se pořád ohání tím, že ona má v péči sestru a otec mě. Navíc, mají teď dost nákladů, také splácí hypotéku.. Vypadá to, že budou pořizovat dům a že budu bydlet u nich.. jenže do té doby… fakt nevím co škrtnout, jestli snídaně, večeře nebo obědy :lol: protože se 2000 tisící toho moc neuvařím.

Příspěvek upraven 10.07.18 v 17:41

Pruhovaný_mýval
Kecalka 228 příspěvků 10.07.18 17:41

Ty 3000 mi přijdou optimální, taky jsem z nich žila. Jestli máš ze 2000 poplatit telefon, potraviny ,kosmetiku, šatstvo… to nebude úplně lehký. Nějaká brigádička by se nenašla? Já dělala při farmačce v mekáči a pak ještě na krámě a vždycky to nějaký 3000 měsíčně hodilo. Otázkou je, jestli si táta tu tisícovku navíc nemůže dovolit, nebo jestli je jenom kolenovrt. Pokud je to případ jedna, tak s tím asi nic neuděláš.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 10.07.18 17:41

To je strašně individuální. Ty jsi na těch penězích závislá třeba s jídlem na 100%? Doma není nakoupeno, uvařeno? Pak je to málo. Máš jen toto a brigádu? Kdo se stará o jídlo, drogerii a další věci v bytě?
Na VŠ jdeš v místě? Protože to pak pěkně vyletí, pokud ne.
A jak píše @ivunak , nároky na 19 letou a 12 letou jsou rapidně jiné.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 10.07.18 17:42

Tak, když jsi občas někam vyrazila, tak jsi měla peníze navíc.. Jinak by mne zajímalo, otec nepřispívá na svou druhu mladší dceru? a matka nepřispívá na tebe? Měla by jsi chtít peníze také od matky, když je chceš od otce u kterého bydlíš a pochybuju že platíš nebo přispíváš na nájem, praní, elektřina, internet.. Těžko posoudit, když nevíme, jak kde co komu…

Můj názor je, že bych chtěla peníze i od matky, když se o tebe nestará.. Přece, když se nestará otec a žije dcera s matkou, tak se také chtějí peníze od toho kdo se nepodílí na bydlení, živení apod… 8) Navíc, máš teda také brigád, takže si myslím, že asi hlady neumřeš, pokud to máš mít pouze na jídlo.. 8)

Anetaa120
Povídálka 21 příspěvků 10.07.18 17:45

@Pruhovaný_mýval Já mám spíš pocit, že on si svůj životní komfort moc snižovat nechce a tak ho snižuje mě. Chodí často do hospody, kouří, pořád někde jezdí a lítá.. Brigádu mám, ale už tak do těch peněz často sahám kvůli třeba antikoncepci, narozeninovým dárkům, oblečení.. také se snažím něco ušetřit na VŠ právě.. kdyby byla situace ještě horší..

Anetaa120
Povídálka 21 příspěvků 10.07.18 17:49

@Andrea.Tom Otec nepřispívá na sestru, stejně jako mamka nepřispívá na mě. Když jsem se jí o tom zmínila, začala s tím, že táta nepřispívá na segru nic tak proč by měla ona..

Pruhovaný_mýval
Kecalka 228 příspěvků 10.07.18 17:50
@Anetaa120 píše:
@Pruhovaný_mýval Já mám spíš pocit, že on si svůj životní komfort moc snižovat nechce a tak ho snižuje mě. Chodí často do hospody, kouří, pořád někde jezdí a lítá.. Brigádu mám, ale už tak do těch peněz často sahám kvůli třeba antikoncepci, narozeninovým dárkům, oblečení.. také se snažím něco ušetřit na VŠ právě.. kdyby byla situace ještě horší..

Ojojoj, tak to je špatný, tohleto. No, zkus uhájit ty 3000 a pak uvidíš. Jako čistě hypoteticky vzato se s rodiči můžeš soudit o výživné, kdyby ti ho upřeli. Ale vypadá to, že se budeš muset postavit na vlastní nohy. A nejhorší je, že s tím nemůžeš v podstatě nic dělat, když oni se nějak rozhodnou. Doporučuji urychleně najít nějakou dobrou brigádu. Třeba na letišti berou ty lidi, co odbavujou turisty. Platěj hodně dobře a přes léto by ses docela zaforotila, kdyby přišlo něco.

five5
Kecalka 179 příspěvků 10.07.18 18:00

2000 je hodně málo. I ty 3000 mi nepříjdou nic moc, pokud si za to platíš vše. S tátovým příjmem bych požadovala tak 5000 Kč pokud opravdu si kupuješ veškeré jídlo a oblečení atd… promluv s ním.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 18:06

Za mě jsou 3000 a cestovné dost málo. Ale pokud ti to stačí… Řekla bych mu, že pokud se nedohodnete, může vám pomoci názor soudu.
Já mám o něco mladší děti, ale letos už můžou na brigádu, což taky činí, i když je to ze známosti.
Jsme na tom sice ekonomicky lépe než tvůj otec, ale když odečtu hodně velký luxus v podobě zahraničních jazykových kurzů, tak za ně dám měsíčně tak 10 tisíc na jednoho a to je teda až na vzdělání nerozmazluji.
Anonym kvůli konkrétním údajůn o financích.

Enmamma
Závislačka 2798 příspěvků 10.07.18 18:17
@Anetaa120 píše:

Tví rodiče jsou pěkně vykutálení, pěkně se tě zbavili. Upřímně, co je ti po jejich hádkách a tureckém hospodaření. Máš právo na to, aby se o tebe slušně postarali. Co poradit? Nevím.

Enmamma
Závislačka 2798 příspěvků 10.07.18 18:22
@Anetaa120 píše:
Dobrý den, je mi 19 let a asi před půl rokem se rodiče rozvedli. Mamka si vzala do péče mou 12ti letou sestru a já zůstala s tátou, protože byt, do kterého se stěhovala máma s přítelem a s jeho dítětem byl moc malý. Rodiče se dohodli, že táta bude živit mě a máma sestru. Jsem student a od konce září nastupu na VŠ. S otcem jsme se domluvili, že on mi bude měsíčně dávat jistý obnos peněz na měsíc a já s ním budu hospodařit, jelikož je otec často v práci. Fungovalo to tak, že mi měsíčně dával 3000. Kupovala jsem si za to jídlo, občas někam vyrazila.. Když si chci koupit něco na sebe nebo mi peníze nevyjdou, beru peníze z brigády. Byla jsem spokojená, myslím že 3000 na jídlo a něco navíc jsou optimální. Jinak, na dopravu do školy mi otec dával peníze zvlášť. Jenže žijeme v domě a otec musí mamku vyplatit, takže teď bude splácet půjčku. Ale nájem platí asi 3000 a jeho výplata je něco kolem 30 000. Jde o to, že teď přišel s tím, že mi už bude dávat jen 2000. Já osobně si myslím, že je to málo. Je to vlastně nějakých 66 kč na den. I spousta lidí okolo, kterých jsem se ptala na názor říkali, že to ani není životní minimum. Upřímně, nevím. V těchto věcech se moc nevyznám, nevím jak to chodí v jiných rodinách. 3000 mi přišly optimální. Stejně jako mi příjde, že za jejich rozchod pykám nejvíce já, protože je to můj životní komfort, který se snižuje.. Díky za váš názor.

Odkud vlastně jsi? Pokud hodláš studovat v Praze, něco by se u nás k snědku našlo.

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 10.07.18 18:28

@Anetaa120 když mě opustil manžel tak jsem měla podobnou částku pro sebe a dvě děti. Taky jsme vyžili. Podle mě si rozmazlená. 2000 na jídlo pro jednoho stačí. Chápu, že ti rodiče neplatí zábavu. Na to by sis v 19 letech mohla vydělat sama

_0812_
Kecalka 485 příspěvků 10.07.18 18:30

Já když jsem bydlela u otce na střední, tak mi platil školné a jídlo doma. Ale pro sebe jsem dostala 200,– na týden a 200,– kč na svačiny do školy. Když jsem v té škole byla od půl 7 do půl 3 tak mi prostě svačina nestačila. Když jsem ho poprosila o zaplacení obědů cca 450,– na měsíc, tak mi řekl, že v tom případě mi ale nebude dávat peníze na svačiny. Takže jsem fungovala tak, že jsem si koupila 2 litry malinovky za 10,– křehké plátky (takové něco jako suchary) za 10 kč a patnáct deka junioru a takto jsem byla těch osm hodin než jsem přišla domů. Z těch 200,– týdně pro mě jsem si platila všechno ostatní. Hygienu - šampony, sprcháče, deodoranty a prostě vše co jsem prostě potřebovala, veškerou zábavu - když jsem chtěla jít za zábavou v pátek, musela jsem si říct o kapesné na další týden, nedal mi ani stovku navíc na kofolu. A také jsem si z toho platila oblečení. Když jsem mu řekla když začali mrazy, že bych potřebovala nějaké teplé oblečení vzal mě k nejlevnějším vietnamcům a koupil mi ponožky, dvoje punčocháče a čepici, šálu a rukavice. To samé nakoupil a ještě něco navíc své manželce, aby jí to nebylo líto. Když mi řekli pojď s náma nakupovat, tak jeho manželka lítala po obchodě jak motýl a nosila si tu dvoje kraťasy, tu tričko, pyžamo…a na mě se pak otec podíval a říká mi kupuješ si taky něco? Přitom příjem měl nějakých cca kolem 40 tis, ona mateřskou, byt v osobku za cca 4000 na měsíc, bez dluhů a dvě auta. Takže o prázdninách jsem šla na brigádu 4× v týdnu od 10 dopoledne do 11 večera, boty a nějaké jiné věci mi financoval bývalý přítel a jinak když jsem přes školu neměla tu brigádu mi oblečení, hygienu, peníze na útratu atd. mi začali dávat prarodiče. A jakmile jsem si našla nynějšího manžela, ještě před ukončením školy a občas u něj přespala mi přestal dávat i těch 200, protože to prostě hodil na něj, ať se o mě finančně stará on. Takže tak no… Na tvém místě bych udělala to, co já neudělala a to nechala si soudně stanovit výživné od obou rodičů a aby to prostě bylo alespoň pět tisíc dohromady.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama