Podolí nebo Apolinář? Plánovaný císař

266
11.5.18 14:20

Podoli nebo apolinar, planovany cisar

Ahoj holky potrebuji vase aktualni nazory jestli podoli nebo apolinar, potrebuji se rozhodnout nez se budu registrovat jsem v 7tydnu ale uz ted resim otazku kam. Prvni syn se narodil v krci porod trval 28h nakonec akutni sekci porod nepostupoval nakonec v lekarsky sprave mam ze deloha pracovala naopak koje dr rikala ze to museli vedet uz pravidelnych kontrolach behem tech 28h ze me nechali zbytecne dlouho trapit nastesti syn byl zdravej ja taky ale muz proste nechce abych uz tam rodila podruhe. Chci mu vyhovet a tak hledam jinou variantu. Prosim o radu vzhledem k tomu ze budu rodit asi znovu cisarem tak bych chtela vedet jak ly zkusenosti mate kdyz ste sli na planovany cisar. A nazor na porodni asistentky personal pokoje atd…dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
665
11.5.18 14:40

Já byla na plánovaném císaři u Apolinare. Vše super, milí doktoři i sestřičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
11.5.18 15:10

Ahoj, končím šestinedělí, takže mám relativně čerstvou zkušenost s Apolinářem. Co se týče vyšetření před porodem (monitory, ultrazvuky) personál byl moc příjemný a profesionální, vždycky jsem odcházela dobře naladěná. Samotný porod jsem chtěla přirozený, jenže jsem deset dní přenášela a ani po oxytocinu se neotevřela, holčičce se u mě prostě líbilo, takže jsme se domluvili na císaři. Předporodní vyšetření, sepsání anamnézy apod. proběhlo skvěle, všichni byli moc ochotní. Doporučuji vzít sebou partnera nebo aspoň knížku, císař může být naplánovaný třeba na desátou, ale vozí tam akuty, tudíž se třeba dostaneš na řadu až ve tři.
A samotnej porod? Paráda! V životě bych nevěřila, že to řeknu, ale největší problém byl se zavedením epiduralu, kdy mě anestezioložka nemohla napíchnout a celkem to bolelo. Jinak je na sále asi osm lidí a opět všichni úžasní! Než jsem vůbec stihla zaregistrovat, že rodím, Emča byla venku :srdce:
Pak nastala ta horší část. Převezou tě na pokoj, zavedou cévku a musíš téměř celý den ležet. To je pohodička, ale potom se pomalu zvedáš a to mi teda dobře neudělalo… Navíc za mnou přišla hned první den návštěva a to teda hodně nedoporučuju. Přeci jen ti rozříznout bříško, tělo je vysílené a já sebou ve finále řízla.
Naopak doporučím první noc nechat miminko u sestřiček a odpočinout si. Já se celé čtyři následné dny nevyspala, takže jsem byla hodně vděčná za tu první bezstarostnou noc. Navíc jizva opravdu hodně bolí, hlava se točí, očistky tečou proudem a neumím si představit starat se o malou…
Pokoje jsou v pohodě, já jsem měla kliku, že jsem se shodou náhod dostala na pokoj se záchodem. Hodně doporučuju o něj poprosit, když bude volný, protože jsi pořád na záchodě, pořád se sprchuješ, je to mnohem příjemnější.
Personál hmmm… Co se týká péče o rodičku, absolutně špičkový. Sympatické a milá sestry i doktorky, přátelská atmosféra, nic nebyl problém. Zato dětské oddělení krteček, uff… O malou se staraly, nezanedbaly rozhodně nic, ale veškerá empatie žádná. Péče o miminko je ukázáno v pěti minutách, kdy jsem byla ještě oblblá a rozbolavělá. Nebýt spolubydlící ani bych nakonec nevěděla, jak malou přebalit. Já jsem třeba nevěděla, že se kojení po císaři rozjede později a měla jsem strach, že malá málo pije. Na můj dotaz mi bylo odseknuto, co bych jako chtěla. Jedna pacientka plakala kvůli kojení a sestra jí řekla, že nemá čas jí pomoct. Přitom se porodnice chlubí, že je k dispozici laktační poradkyně, hmmm. Vím, zní to jako kravina, ale pro hormony rozbouřenou čerstvou maminku není. :zed:
A abych to zakončila pozitivně: Pro Apolináře bych se určitě rozhodla znovu. Péče špičková, vše potřebné na pokoji (kosmetika pro mimi, kojící polštáře, košile, poporodní vložky, oblečení pro malou), personál perfektní. Jen tý empatie by mohlo být u dětkých sester trochu víc, ale v celkovém součtu se jedná o drobnost :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5080
11.5.18 20:03

Ahoj, já byla u Apolinare už 2×, 2× císařský rez, teď tam jdu po třetí. Za mě mohu jen doporučit! Personal super, všichni milí a ochotni. Se vším pomohli, poradili, proste super. Proto jsem měla Apolinare opět jako jasnou volbu. Daji ti i vybrat, jestli chceš hned druhého císaře a nebo to zkusíš normálně. Ale určitě nic neriskuji, jak se jim to jen trochu nezdá tak dávají hned na podruhé císaře - a hlavně, když nezacnes rodit do termínu sama tak ten císař je stejně, vyvolávat se po císaři nesmí a přenášet te nenechají.
@citeria zvedají te z postele hned druhy den v každé porodnici, ale řekla bych, ze se starají super, PA se mnou šla i do sprchy a se vším pomohla. Dětské sestry byla jak která, ale s většinou se dalo mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
11.5.18 20:15

@Ivuska23 moc diky :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
11.5.18 20:16

@citeria dekuji za nazor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5080
11.5.18 20:22

@Karlicka11 není zac a přeji správnou volbu!
Svagrova rodila v Podoli, mají tam asi modernější porodní sály, ale celkove pak prostředí na sestinedeli na mě působilo v porovnání s Apolinarem úplně strašně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
11.5.18 21:54

@Ivuska23 diky ja mam jen problem s tim ze se mi apolinar hrozne nelibi pusobi na me az desive :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
11.5.18 22:06

@Karlicka11 Já bych asi nechtěla u Apolináře rodit přirozeně (porodní kóje, omezení doprovodu, hekárna bez partnerů atd.), ale na plánovaného císaře jsem byla fakt spokojená. Největší pruda cévka :) Můžeš si přečíst i můj deníček - https://www.emimino.cz/…-porod-9122/.

Jinak já jsem trochu úchyl na historii, mně se docela líbí ta budova, protože má tu minulost. A teda na oddělení to stejně nepoznáš, tam je světlá příjemná chodba :) (Mluvím o P1, oddělení nadstandardů - z JIP jsem šla rovnou tam.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5080
12.5.18 07:07

@Karlicka11 já jsem jedna z těch divnych, kterým se tam moc líbí právě ta budova :)

@Slečna Ferka mě manžela normálně pustili i na sál při císaři, nějak ho neomezovali, ale je pravda ze ty boxy jsou takový zvláštní - v tom je Podoli určitě lepší.. ale když porovnam sestinedeli u Apolinare a v Podoli, tak Apolinar jasně vyhrává. :) teď ctvu tvůj deníček, super! Cevka je hnus :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
12.5.18 09:37

@Slečna Ferka dekuji za nazor i jsem so precetla vas denicek. nahodou nevite jestli je mozne pred registraci si jit porodnici prohlidnout jako saly pokoje a tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5080
12.5.18 09:56

@Karlicka11 je to tam v rámci nejakych predporodnich kurzu, zkuste zavolat a uvidíte.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
12.5.18 10:53

@Karlicka11 Je to tak. Byla jsem tam na předporodním kurzu a byla tam procházka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
13.5.18 16:13

@Slečna Ferka no jo ale registrace musi byt do 14 tydne potrebovala bych si je prohlidnout co nejdrive:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
13.5.18 19:07

@Karlicka11 Předporodní kurzy se takto brzo nedělají. Popravdě ale myslím, že řešíš nesmysly.

Z hlediska prostředí pro POROD je jednoznačně lepší Podolí. Porodní pokoje, soukromí, možnost mít vícečlenný doprovod atd.

Pokud jde o císaře, operační sál jak operační sál.

Pokud jde o pokoje, pokud půjdeš na nadstandard, myslím, že Apolinář je super - IMHO to vypadá líp než v Podolí, a je to vidět i z fotek. Ale zase u Apolináře není běžný nadstandard, kde můžeš mít partnera.

Tak nebuď bláznivá prvorodička - a buď se rozhodni, nebo si hoď kostkou.

Stejně je nejdůležitější, na jakou PA a na jakého doktora narazíš, a v tom jsou lepší i horší kousky tam i tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama