Podvodný prodej kočárku

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michaelajanakova
Povídálka 25 příspěvků 15.02.18 22:29
Podvodný prodej kočárku

Pozor na podvodnici s číslem účtu 117653953/0300 - nejedná se o klasický účet, ale o Benzina kartu. Zakoupila jsem kočárek valco snap, paní přestala komunikovat po připsání peněz, inzerát byl smazán. Nyní nemám ani kočárek ani peníze. Nemá s tímto prodejcem někdo již stejnou zkušenost?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 15.02.18 22:30

A kde sis kočárek objednala? To je mazec kolik si jí poslala? :roll:

Michaelajanakova
Povídálka 25 příspěvků 15.02.18 22:37

Vůbec jsem netušila, že se něco takového děje, že je vůbec někdo něčeho takového schopný :(. Až včera když už mi to bylo divné jsem začala pročítat tady diskuze a zjistila, že je to tady asi časté. Poslala jsem 2650,– :,(. Už jsem opravdu vyléčená z toho poslat někam platbu předem.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 15.02.18 22:38

@Michaelajanakova Je to hrozné, nedá se nikomu věřit :zed: ani nevík kam by se dalo obrátit nebo na koho :think:

Michaelajanakova
Povídálka 25 příspěvků 15.02.18 22:43

No admini mi jen napsali, že jí poslali soukromou zprávu, což je k ničemu, protože si jí nepřečte stejně jako ty ode mě :-(. A jelikož jsem zjistila, že se nejedná ani o číslo účtu, ale dobila jsem jí nějakou benzina kartu, která asi není ani na jméno, tak asi žádnou šanci na získání peněz zpět nemám. Chtěla jsem aspoň upozornit další maminky, protože si může založit tisíc dalších nicků a okrást tisíce dalších maminek…

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 15.02.18 22:45
@Petruna21 píše:
@Michaelajanakova Je to hrozné, nedá se nikomu věřit :zed: ani nevík kam by se dalo obrátit nebo na koho :think:

No tak nejspíš na policii, ne?
Zakladatelko, je mi líto, co se stalo, ale jsou zásady bezpečného nakupování na bazarech a jedna z nich je posílat předem jen takovou částku, kterou jsi schopná oželet. Obrať se na policii.

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 15.02.18 22:46

@Michaelajanakova tak ta karta byla někomu vystavená možná by se dohledat dala, zkus nahlásit na policii třeba už na ní nějaké trestní oznámení je podané

Michaelajanakova
Povídálka 25 příspěvků 15.02.18 22:50

@Janli, jasné vím, moje blbost. Teď už taky peníze dopředu nikdy nepošlu. Proto jsem tu taky psala, že chci jen upozornit další maminky, že se něco takového děje, protože já jsem o tom neměla ani tušení :-(.

Michaelajanakova
Povídálka 25 příspěvků 15.02.18 22:53

Co jsem tak včera zjišťovala tak právě problém je v tom, že ty karty nejsou vystavené na jméno, proto asi podvodníci tento způsob používají… Benzina karty mají všechny stejné číslo účtu a liší se jen variabilním symbolem.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 15.02.18 22:53

@Janli No na polcii ano ale když vše smazala a neví o ní nic a poslala to bůhví na jakou kartu :think:

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 15.02.18 22:54

@Michaelajanakova tak to dohledají podle variabilního symbolu

Michaelajanakova
Povídálka 25 příspěvků 15.02.18 22:57

@Petruna21 přesně, nejhorší je, že to vypadá jako číslo účtu, u čehož by se majitel dal dohledat. Ale po usilovném hledání jsem zjistila, že je to jen nějaká ta karta Benziny :-(

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 15.02.18 22:57
@Michaelajanakova píše:
Pozor na podvodnici s číslem účtu 117653953/0300 - nejedná se o klasický účet, ale o Benzina kartu. Zakoupila jsem kočárek valco snap, paní přestala komunikovat po připsání peněz, inzerát byl smazán. Nyní nemám ani kočárek ani peníze. Nemá s tímto prodejcem někdo již stejnou zkušenost?

Pokud to funguje na princip jako blesk peněženka, tak aby mohla vybrat z bankomatu musí být ověřena identita. Takže to by se dalo dopátrat. Ale pokud to využívá pouze na platby v obchodě, tak to je bohužel anonymní, ale pokud to opravdu funguje podobně jako ta blesk tak by měla být registrovaná na mobilní číslo. Ale to zase může koupit simku pouze na to a pak vyhodit. Každopádně bych hned zítra vytiskla komunikace a doklad o platbě a šla podat trestní oznámení na policii.

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 15.02.18 22:59
@Petruna21 píše:
@Janli No na polcii ano ale když vše smazala a neví o ní nic a poslala to bůhví na jakou kartu :think:

Tak třeba profil byl založen z nějakého počítače, kartou bude nejspíš platit… proboha, milion a jedna možnost jak to lze dohledat. Nech to na policii…

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 15.02.18 22:59
@Michaelajanakova píše:
Co jsem tak včera zjišťovala tak právě problém je v tom, že ty karty nejsou vystavené na jméno, proto asi podvodníci tento způsob používají… Benzina karty mají všechny stejné číslo účtu a liší se jen variabilním symbolem.

Jaký je ten variabilita symbol? Právě u té blesk peněženky to bylo to telefonní číslo, na které je karta registrovaná. Hoď to do googlu nebo fb vyhledávače možná budeš mít štěstí a najdeš

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >