Pohovor a jeho výsledek

Anonymní
26.11.19 14:20

Pohovor a jeho výsledek

Ahoj všem,
menší issue. Minulý týden v pondělí jsem byla na pohovoru, který měl probíhat s vedoucím oddělení a HR, ale protože byl šéf nemocný, měla jsem na pohovoru team 3 lidí, se kterými bych spolupracovala. Pohovor probíhal celý v Aj, protože jeden z nich je cizinec (pro mě naprosto bezproblémové) a nebyly to žádné typické otázky na pohovor. Jediné bylo krátké seznámení semnou a potom mi dali rovnou příklad z jejich práce, tak jak to typicky dělají, abych ho vyřešila. Na začátku jsem měla problémy (protože pracuji upně jiným způsobem), nicméně jsme se společně dohrabali k výsledku a ke konci jsem měla z pohovoru i příjemný pocit, prohození pár slov mimo pohovorové téma, příjemná atmosféra. Zeptala jsem se při odchodu na poslední otázku a to kdy mohu očekávat výsledek. Bylo řečeno do pátku. No a nyní už je úterý a žádný email, ani hovor.
Je mi to divné, proč by mi to tvrdil, vím, že normálně se čeká třeba 14 dní.
Myslíte, že je to kvůli odmítnutí, nebo tak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
392
26.11.19 14:22
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
menší issue. Minulý týden v pondělí jsem byla na pohovoru, který měl probíhat s vedoucím oddělení a HR, ale protože byl šéf nemocný, měla jsem na pohovoru team 3 lidí, se kterými bych spolupracovala. Pohovor probíhal celý v Aj, protože jeden z nich je cizinec (pro mě naprosto bezproblémové) a nebyly to žádné typické otázky na pohovor. Jediné bylo krátké seznámení semnou a potom mi dali rovnou příklad z jejich práce, tak jak to typicky dělají, abych ho vyřešila. Na začátku jsem měla problémy (protože pracuji upně jiným způsobem), nicméně jsme se společně dohrabali k výsledku a ke konci jsem měla z pohovoru i příjemný pocit, prohození pár slov mimo pohovorové téma, příjemná atmosféra. Zeptala jsem se při odchodu na poslední otázku a to kdy mohu očekávat výsledek. Bylo řečeno do pátku. No a nyní už je úterý a žádný email, ani hovor.
Je mi to divné, proč by mi to tvrdil, vím, že normálně se čeká třeba 14 dní.
Myslíte, že je to kvůli odmítnutí, nebo tak?

Podlě me ještě nemaji výsledky a vybírají ještě z dalších kandidátů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
26.11.19 14:22

Napsal bych, že mám velký zájem o pozici a jestli už se rozhodli :andel:, trošku se jim nacpat, víš co…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
26.11.19 14:24
@HrozTaj píše:
Napsal bych, že mám velký zájem o pozici a jestli už se rozhodli :andel:, trošku se jim nacpat, víš co…

A co to vyřeší? Kdyby o ní měli zájem, tak kontakt mají. Tím, že se bude podbízet, tak se jim akorát zprotiví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
26.11.19 14:29
@Tomkins píše:
A co to vyřeší? Kdyby o ní měli zájem, tak kontakt mají. Tím, že se bude podbízet, tak se jim akorát zprotiví.

Maximálně neodepíšou, co horšího se může stát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10572
26.11.19 14:30
@Tomkins píše:

To nemusí být pravda. Často to bývá tak, že např. šéf řeší úplně jiné průšvihy jinde a nábor pozice pro něj není prioritou. HR na něj tlačí, ať dá vyjádření, a on na to prostě dlabe. Když za ním HR přijde a zdůrazní, že paní XY o pozici zájem má, na pohovoru byla dobrá, ale není to její jediná nabídka, a výběr se může protáhnout o dalších několik týdnů, tak šéf řekne „ok, domluvte mi schůzku na zítřek a rozsekneme to…“
Zažila jsem několikrát, že mi manažer zpětně řekl „Ještě, že jste mě dokopala si vybrat, paní X je fakt dobrá…“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14612
26.11.19 16:51

Normálně se ozvi, jak to vypadá. Naopak za to v příapdě že tě budou chít budeš mít plus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3564
26.11.19 18:45

Taky bych se ozvala, v současný práci jsem to měla podobně. Řekli že se ozvou do týdne, šéfka ale byla taky nemocná. Po týdnu a pár dnech mi to vrtalo hlavou, tak jsem tam normálně zavolala a věci se daly do pohybu. Za zavolání nic nedáš. Hned zítra bych volala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 08:40

Neozvala jsem se, ale koukala jsem se k nim na stránky a ta pozice tam již není…ještě včera ráno tam byla. Připadá mi docela trapný, že řekli, že se ozvou do pátku (minulého) a zatí mse neozvali vůbec a pozici dají pryč.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 08:44

Tak asi jsi nebyla tak great, jak jsi myslela a třeba jsou moc busy, aby se ti vůbec ozývali :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 08:51
@Anonymní píše:
Tak asi jsi nebyla tak great, jak jsi myslela a třeba jsou moc busy, aby se ti vůbec ozývali :-)

Proč z toho cítím trochu výsměch? ;)

• Citovat
  • Nahlásit
10572
29.11.19 08:57
@Anonymní píše:
Neozvala jsem se, ale koukala jsem se k nim na stránky a ta pozice tam již není…ještě včera ráno tam byla. Připadá mi docela trapný, že řekli, že se ozvou do pátku (minulého) a zatí mse neozvali vůbec a pozici dají pryč.

Jestli ti to vrtá hlavou, napiš jim e-mail: Dobrý den, minulý týden jsem se účastnila výběrového řízení na pozici X. Byli jsme domluveni na odpovědi z Vaší strany do pátku 22.11. a bohužel mi žádná reakce nepřišla. Mohu tedy brát výběrové řízení jako uzavřené a pro mě neúspěšné? Děkuji za odpověď…
Oni se i ti nespolehliví personalisté musejí trochu vychovávat (a slušní se rozhodně neurazí).
Já osobně, když jsem měla máslo na hlavě, jsem se vždy omluvila, případně vysvětlila důvod, proč jsem se neozvala dřív (a velmi často právě výběrko uzavřeno nebylo, já si jinak zamítnutí kandidátů hlídala, ale zdržoval to ten přímý nadřízený). A stažení inzerátu nemusí taky nic znamenat, inzerát se může stáhnout z důvodu, že reakcí je dost a další první kola výběrka už se dělat nebudou, ale neznamená to, že už rozhodnuto je (stále mohou být např. 3 kandidáti ve hře).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.20 20:20

Ahoj, prosim o radu. Zítra mám jit na pohovor, ale od včerejška mi není dobře a dneska mam 38. Děcka jsou na tom podobně. Já tvrdím, že ráno zavolám a slušně se omlouvim a domluvíme jiný termín. Chlap tvrdí, že je to neslušné a že nám jit a nějak to zvládnout. Ale za jedno budu mimo a za druhé budu šířit bacily. Jde o to, že je to opravdu dobrá příležitost.
Já nám odpověď jasnou, ale napadlo mě, že se zeptám tady.

• Citovat
  • Nahlásit
2015
9.2.20 20:23
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim o radu. Zítra mám jit na pohovor, ale od včerejška mi není dobře a dneska mam 38. Děcka jsou na tom podobně. Já tvrdím, že ráno zavolám a slušně se omlouvim a domluvíme jiný termín. Chlap tvrdí, že je to neslušné a že nám jit a nějak to zvládnout. Ale za jedno budu mimo a za druhé budu šířit bacily. Jde o to, že je to opravdu dobrá příležitost.
Já nám odpověď jasnou, ale napadlo mě, že se zeptám tady.

Nikam bych nešla. To by ti moc nepoděkovali, kdyby jsi je nakazila. Zkusila bych si vyjednat nový termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20030
9.2.20 20:24

Omluvila bych se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu