Reklama

Polycisticke vajecniky vyresi inseminace...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Beatita
Kecalka 436 příspěvků 20.07.09 04:47
Polycisticke vajecniky vyresi inseminace...

Mam polycisticke vajecniky = anovulace, pusobi na muj hormonalni system. Manzel a jeho miliony spermatozoidu jsou ve vynikajici kondici. Ja jsem si musela projit vysetrenim. Histerosalpin­gografie - pruchodnost vajecniku, dopadlo vyborne. Histerosonografie - vysetreni delozni dutiny, take v naprostem poradku. Hormonalni profil…, nizke FSH a vysoke LH. Problem! Doporuceni… Koncepce programovana nebo koncepce inseminaci. Procento uspesnosti mi dokror zdelil v prvnim pripade 15% a ve druhem 25% - ryziko multi gravidity. Podepsala jsem s manzelem vsechny podminky a „show“ zacala 3ti den meho mens. cyklu. Doktor mi na:,–(il hormony, Gonal FSH, potom dalsi hormony kombinovane FSH a LH. Po celou dobu jsem byla sledovana vaginalnim ultrazvukem a odberem krve na hormonalni profil. Mela jsem 3 folekuly, rostouci diky vsem tem hormonum. Posledni injekce vyvolala ovulaci a nasledujici den jsem podstoupila inseminaci. Bolelo to jako cert. Lekar mi predepsal progesteron a jine leky… Napomaha oplozenemu embriu uchytit se, a zabranuje samovolnemu potratu. Ted uz mi nezbyva nic nez, jen cekat. Ziju v Mexiku a tady zadna zdravotni pojistovna nehradi tyto zakroky. Takze kazdy pokus vcetne leku a ultrazvuku me vychazi na cca 42tisic KC. A to nemluvim o in VITRO. Ve finale cena neni dulezita, touha po miminku je daleko silnejsi, nez kalkulovat jake jsou naklady. Takze kdo prozivate neco podobneho nebo jste to jiz prozili, dejte vedet, poradte a PROSIM povzbudte. Krasny den VAM preje Beatita

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 20.07.09 08:04

Ja teda nemela PCO, ale nepruchodnost vejcovodu, takze u nas jednine IVF. Nastesti se podarilo.
U nas se pri PCO spis dela rovnou IVF, ale jestli se jim podarilo hormonama ovulaci vyvolat a mas vejcovody pruchodne, tak ma inseminace docela dobrou sanci. Drzim ti palce.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 20.07.09 09:37

Ahoj,

taky mám PCO. Byla jsem na laparce a na skarifikaci vaječníků, ovulace se nastartovala sama, cca 3/4 roku jsme zkoušeli klasicky, ale nic. Můj muž má sice taky miliony spermatozoidů (hezky napsáno :-) ) ale bohužel zase trochu jiný problém, takže jsme šli taky do CAR na inseminaci. Měli jsme ohromné štěstí, 2 folikuly a teď 1 Matesa.

Tak přeju taky úsoěšnost!!! :_)

Beatita
Kecalka 436 příspěvků 20.07.09 20:58

Ahoj holky!
Potesila me vase reakce… Rikas, ze pri PCO se v Cechach rovnou pristupuje k moznosti in VITRO. Tak to nevim jak to chodi tady v Mexiku. Ale v mem pripade se povedlo vyvolat celkem uspesnou ovulaci s 3 folikuly. Mam 26 hodin po inseminaci a trapi me, ze o tom nemuzu s nikym mluvit. Manzel je vyborny, ale chybi mi to zenske kafickovani a povidani si na toto tema. Neni s kym. Mam tu nekolik ceskych kamaradek, ktere uz maji krasna batolatka v naruci, takze se jim to radi, nemyslet na to a to prijde v nejneocekava­nejsim momente. Nemyslet na to budu v hrobe. A vykladat jim, ze jsem podstoupila inseminaci, jeeeeeeeeeeezi­sismaria.....­..., tak to teprve ne… Zacalo by se to sirit rychleji nez ten praseci virus, co tu pred par mesici radil. Doktor mi rekl, ze za 3 tydny si mam udelat tehotensky test z krve. Na netu jsem cetla, ze 14 dni po inseminaci se muze udelat z moce. Takze mi zbyva 13 dni do dne, kdy budu curat na kousek umele hmoty, s pocitem strachu z vysledku. Nevim jak se mam na ten den pripravit, nevim jaka bude reakce a popravde receno se toho dne bojim. :D Suviku, mela jsi ohromne stesticko a matysek je moc krasny… Taky bych si prala, aby to vyslo na poprve. Jinak to bude dalsich 42tisic KC. Dalsi moznost a asi uz posledni by nas prisla na 130tisic KC a to in VITRO.

dusicka..
Závislačka 4823 příspěvků 20.07.09 21:32

Ja jsem absolvoval 6IUI. Posledni bylo uspesne. Moje diagnoza byla taky PCO. Dva cykly jsem stimulovala Clostilbegythem a pak se rozhodla pro laparoskopii. Dr. se sice chivli netvarila nadsene, ale pak mi to schvalila. Dalsi 4cykly jsem byla uz bez stimulace, foliky rostli sami a posledni IUI se zadarila.
Takze moc moc drzim palecky a preji pevne nerviky!!!

petit
Kecalka 338 příspěvků 20.07.09 22:37
PCO

Ahoj!

Mám taky PCO, ale nechtěla jsem podstoupit IVF. Tak mi byla nabídnuta léčba lékem upravující hormonální hladiny - ale svým hlavním účinkem je to lék na cukrovku! Podle mé gynekoložky je tato metoda účinná až u cca 60% žen ( pokud není jiná příčina neplodnosti).

Používá se lék metformin v dávce minim. 500 mg 2×d ( nevím jak je to s předpisem u vás, tady je na lékařský předpis, ale měsíční terapie vychází určitě do 500Kč)

V mém případě upravil cyklus ( to znamená objevila se ovulace do 3 měsíců) a za další 3 měsíce jsem otěhotněla. U druhého dítěte dokoce jen za 4 měsíce léčby!

Prober si tuto možnost se svým gynekologem, určitě o ní bude vědět, protože zvláště v UsA je prý velmi populární ( z důvodu odmítání IVF z náboženských důvodů). Prakticky neškodná, vedlejší účinky u mladého člověka minimální ( lehká nevolnost, někdy trend k průjmu, časo spojeno s váhovým úbytkem), finančně dostupná.

Jinak přeji, aby ti vyšel hned tento pokus, a žádné další přemýšlení nebylo potřeba !

Petit

Beatita
Kecalka 436 příspěvků 21.07.09 07:11

V Mexiku to funguje jinak. Jednoduse jsem si na netu nasla Kliniku Reprodukcni Asistence. Objednala jsem a hned druhy den uz jsem resila muj problem s lekarem. Za 30 minut dialogu me uctoval 1300KC. S manzelem jsme se rozhodli, ze do toho pujdem. A zacal kolotoc vysetreni. Spermatozoidy, vysetreni pohlavnich nemoci z krve, histerosonografie, histerosalpin­gografie, hormonalni profil, vaginalni ultrazvuk. Po vsech tech vysetrenich jsme meli na vyber, concepce programovana (pohlavnim stykem) a nebo inseminace. 3ti den cyklu jsem zacala brat hormony, Gonal Folitropina Alfa, na 5 dni, potom nasledoval, Merapur na dalsich 8 dni a posledni injekce byla na vyvolani ovulace Pregnyl. Rozhodli jsme se pro inseminaci, protoze mela vyssi % uspesnosti. Vse to uteklo maximalne rychle. Jen ty ceny byli neuveritelne. Take jsem od zacatku cele teto procedury brala Folic Acid ( ten uz beru alespon pul roku), Aspirin Junior, Meticorten Prednisona a po inseminaci Gestageno Progesterona. Od te vyvolavaci injekce mam koliku v podbrisku a jeste to neustoupilo. Samotna inseminace me neuveritelne bolela. Ale me boli i odber krve nebo obycejna gineologicka prohlidka. Klasicka ufnukana citlivka. Brecim i u reklamy nebo TV zprav. Co teprve nad vysledkem tehotenskeho testu. Co bych za to dala…, aby to dopadlo pozitivne. Klidne si vymenim misto s africkou slonici, ktera musi tehotna (brezi) behat po ctyrech 660 dni (skoro 2 roky), nez se ji narodi vytouzene male slunatko. :D

Beatita
Kecalka 436 příspěvků 22.07.09 00:20

Dalsi den po inseminaci… Procitala jsem si spousty prispevku a vsechny se shoduji v jednom bode, ze inseminace neboli. Tak to jsem jedina koho to opravdu tolik bolelo, ze jsem bolesti rvala? Bolela me i histerosalpin­gografie a i histerosono­grafie… Proste to co muselo projit deloznim krckem me bolelo. To vas to holky opravdu nebolelo? No nic dost o bolesti. Ted prozivam mnohem napjatejsi okamziky… Cekam… Premyslim… Jak to asi dopadne. Nekomu se to povede na poprve nekomu na podruhe nebo az na po seste… UFFFFFFF! Ale nejlepsi na tom vsem je , ze jste v sobe nasli tu silu, touhu a trpelivost a dosli jste vetsina k nadhernemu vysledku. Jsem jedna z dalsich cekatelek… Spousta to mate za sebou, spousta ani nevi, ze ktomu speje a najdou se i smutne pribehy. Tak hlavu vzhuru!

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.09 15:26

Beatito, jaký je tvůj další životní příběh? Jak pokračuješ?
Pokud jsi Češka, máš tu třeba rodiče… nenapadlo tě spojit si otěhotnění s cestou do CAR u nás? Myslím, že po finanční stránce by to bylo o hodně levnější, i kdyby jsi si vše uhradila sama. Víš, u PCO se u nás dělá skarifikace vaječníků, a pak ti asi na půl roku naskočí ovulace spontánně. Pokud je tedy manžel ok, jistě bys za půl roku otěhotněla. Sama vím, že čekání na ovulaci je jako čekání na smilování, jenomže ono bohužel samovolně bez pomoci nepřichází - po skarifikaci ano, pak se můžete snažit doma.
Sama mám anovulaci také a vím, že můžu otěhotnět ještě vždy 2 cykly po braní hormonální antikoncepce. Takže 3 cykly beru hormonální antikoncepci a mám na to dva cykly na otěhotnění, pak už je další cyklus opět anovulační. Prý není nic mimořádného, že tímto způsobem funguji. Mám dvě vymodlené děti, jedno právě po vysazení antikoncepce, druhé po stimulaci Fostimonem a následné IUI - na první pokus.
 Monika

Libuška
Ukecaná baba ;) 1709 příspěvků 01.10.09 12:48

No já mám taky syndrom PCO,a u mně doktorka začla hormonálním profilem,pak na:,–(ila clostilbegyt s tím,že když do 3 měsíců neotěhotním,tak laparoskopie a pak se uvidí. No druhý měsíc na clostilbegytu se zadařilo,takže to jde i bez IUI nebo IVF.
Držím palce,ať se zadaří.

Beatita
Kecalka 436 příspěvků 01.10.09 18:44

Dekujeme :D uz se zadarilo, hned na po prve. Hezky den!

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.09 22:27

Super, mam fakt pocit, že na PCO je laparka nad zlato.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 01.10.09 22:30

Beatito moooooc gratuluju!!! To je hezké číst si takové zprávy! :-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >