Reklama

Pomáhat kamarádce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

osvc
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 23.07.18 11:06
"Pomáhat" kamarádce?

Asi se tu dočtu, že mi do toho nic není a ať se starám o sebe, ale mě to jednoduše trápí. Moje kamarádka neměla úplně jednoduchý život, musela brzo odejít z domu, potom se upnula na prvního blba, ale naštěstí z toho vždy nějak vybruslila. Jenže teď se zbláznila do nějakýho gurua, odstěhovala se k němu na statek do vesnice, prodala všechny svoje věci, nemá ani mobil, nic, přerušila veškeré dosavadní kontakty, peníze asi nacpala jemu, nebo nevím. Známe se hodně let, vždycky jsme se takovým lidem smály, jak jsou mimo a tak, ale ona je úplně jak „vymytá“, nebo jak to lépe napsat. Pozvala mě, abych za nima přijela a já teď stojím před otázkou, jak se chovat? Vím, že nějaké rozmlouvání nemá cenu, ale nechci ji ztratit, tolik jsme toho prožily, tak mi asi nezbývá nic jiného, než čekat, až jí to přejde. Uvažovala jsem, že jí řeknu něco ve smyslu, že doufám, že ví, co dělá a kdyby cokoliv, budu tu pro ni. Ale nejradši bych ji naložila a odvezla. Tady asi žádná rada není, co?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1876 příspěvků 23.07.18 11:12

Holka zlata, tady je každá rada drahá. Ja osobně mam nejlepší zkušenost s taktikou ,,dělej si co chceš, jsi svepravna. Pokud te zajímá můj názor, řeknu ti ho. Pokud budeš potřebovat pomoct, jsem tu.” Ve finále, je to JEJI život, ona je zodpovědná sama za sebe. A pokud je šťastná a svým chováním neškodí druhým…tak ji do toho fakt nemáš co mluvit…uplne přesně vím, jak je to těžký a na pendrek, dívat se na blízkého člověka, jak si žije vlastní život vymykající se mé představě, ale prave proto, ze je to život druhého člověka, nemůžu očekávat, ze bude zit podle mých ideálů…

osvc
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 23.07.18 11:18
@Marie432875 píše:
Holka zlata, tady je každá rada drahá. Ja osobně mam nejlepší zkušenost s taktikou ,,dělej si co chceš, jsi svepravna. Pokud te zajímá můj názor, řeknu ti ho. Pokud budeš potřebovat pomoct, jsem tu.” Ve finále, je to JEJI život, ona je zodpovědná sama za sebe. A pokud je šťastná a svým chováním neškodí druhým…tak ji do toho fakt nemáš co mluvit…uplne přesně vím, jak je to těžký a na pendrek, dívat se na blízkého člověka, jak si žije vlastní život vymykající se mé představě, ale prave proto, ze je to život druhého člověka, nemůžu očekávat, ze bude zit podle mých ideálů…

Bohužel všechno tohle sama vím, jen mi to je asi líto a mám o ni obavy, to je asi celé.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.18 11:19

Z me zkušenosti co se kamarádka chytla fetaka který ji mlátil zaviral doma a udělal ji 2 děti zmlátil i jedno z těch děti .. musí na to přijít sama co je pro ni nejlepší :,( zkus si s ni promluvit jestli v tom není něco víc hlavně o samotě a ne před nim .. muže ji třeba vyhrožovat… a zavolala si té na návštěvu jako SOS… možná to vidím moc černě ale hodně štěstí a dej vědět :hug:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 23.07.18 11:25

@osvc Také jsem takovou kamarádku měla. Neměla moc šťastný život a nakonec ze dne na den se aktivně dala na víru, veganství, charitu, nechala si vytetovat něco ve smyslu, že šíří dobro a pomáhá. Sama se taktéž podobným lidem kdysi smála. Přišlo mi, že ji dohnala ta smutná minulost a ona zoufale chtěla někam patřit. Možná proto si ta tvoje našla guru, on budí dojem, že ví, co dělá, že ji někam vede, a ona se na něj může plně pověsit. Myslím si, že asi neuděláš nic. Já se s kamarádkou dál vídala, dala jsem si s ní bez keců veganské jídlo, vyslechla věci o víře… Nakonec se ona sama začala ozývat míň a míň, pak nepřišla na schůzku a pak už mě úplně zařízla. Občas si na ni vzpomenu, ale snažit už se nehodlám. Ona mé číslo má. Někdo prozře sám hodně rychle, někdo později, někdo nikdy. Jak tu padlo, tvoje kamarádka svéprávná je, její volba.

rokris
Kelišová 5749 příspěvků 23.07.18 11:27
@Marie432875 píše:

Vidím to stejně. Jiná rada není. V takových případech žádné rady ani poučování nepomůže. Musí se k němu proklestit sama. Vím, jak strašný je, když se na to musí člověk jen dívat. Mám to tak u velmi blízké osoby taky.

Angll
Povídálka 27 příspěvků 23.07.18 11:29

Určitě bych ji navštívila, aspoň uvidíš jaké to tam je a uděláš si vlastní názor.
Jestli budete sami, zeptala bych se jí, jak se jí žije, jestli ji třeba něco nechybí, jak jim to s chlapem klape a tak, podle toho co jsi napsala mi přijde, že chlap může být i manipulátor, ale je to jenom můj názor, podle mě člověk nemůže jen tak z vlastní vůle otočit natolik, aby vše prodal, sbalil si pár věcí a odjel.
Přijde mi zvláštní, že by najednou opustila svůj život, všeho zanechala a odjela na vesnici, kde nemá s nikým velký kontakt, nemá vlastní peníze a vlastně - je závislá na tom chlapovi.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 23.07.18 11:42
@Angll píše:
Určitě bych ji navštívila, aspoň uvidíš jaké to tam je a uděláš si vlastní názor.
Jestli budete sami, zeptala bych se jí, jak se jí žije, jestli ji třeba něco nechybí, jak jim to s chlapem klape a tak, podle toho co jsi napsala mi přijde, že chlap může být i manipulátor, ale je to jenom můj názor, podle mě člověk nemůže jen tak z vlastní vůle otočit natolik, aby vše prodal, sbalil si pár věcí a odjel.
Přijde mi zvláštní, že by najednou opustila svůj život, všeho zanechala a odjela na vesnici, kde nemá s nikým velký kontakt, nemá vlastní peníze a vlastně - je závislá na tom chlapovi.

To jsou takové typické sekty :nevim: ten guru je opravdu většinou manipuluje, přesvědčí je že nepotřebují peníze, mobil. Donutí je ať se odstěhují a oni jim věří :nevim:

osvc
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 23.07.18 11:43
@Lalelale píše:
@osvc Také jsem takovou kamarádku měla. Neměla moc šťastný život a nakonec ze dne na den se aktivně dala na víru, veganství, charitu, nechala si vytetovat něco ve smyslu, že šíří dobro a pomáhá. Sama se taktéž podobným lidem kdysi smála. Přišlo mi, že ji dohnala ta smutná minulost a ona zoufale chtěla někam patřit. Možná proto si ta tvoje našla guru, on budí dojem, že ví, co dělá, že ji někam vede, a ona se na něj může plně pověsit. Myslím si, že asi neuděláš nic. Já se s kamarádkou dál vídala, dala jsem si s ní bez keců veganské jídlo, vyslechla věci o víře… Nakonec se ona sama začala ozývat míň a míň, pak nepřišla na schůzku a pak už mě úplně zařízla. Občas si na ni vzpomenu, ale snažit už se nehodlám. Ona mé číslo má. Někdo prozře sám hodně rychle, někdo později, někdo nikdy. Jak tu padlo, tvoje kamarádka svéprávná je, její volba.

Achjo, přesně takhle se bojím, že to skončí. Nemohla jsem za ní 4 měsíce, protože prý byla v nějaké očistné fázi, kdy se nemohla s nikým jiným než guruem stýkat, to mi přišlo hodně zvláštní. Budu zkrátka doufat, že jí to buď přejde, nebo konečně najde štěstí zrovna s ním ;)

osvc
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 23.07.18 11:44
@rokris píše:
Vidím to stejně. Jiná rada není. V takových případech žádné rady ani poučování nepomůže. Musí se k němu proklestit sama. Vím, jak strašný je, když se na to musí člověk jen dívat. Mám to tak u velmi blízké osoby taky.

Napsala jsi to hezky, nejhorší je, když se na to musím jenom dívat a nemůžu nic dělat.

osvc
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 23.07.18 11:47
@Angll píše:

To já tam určitě pojedu, i když z toho mám trochu obavu, ale zároveň chci vědět, jak se má a kde to vůbec žije. Ten guru je mi velmi nesympatický, už když jsem ho prvně uviděla a ještě nevěděla, že nějaký guru vůbec je.

rokris
Kelišová 5749 příspěvků 23.07.18 11:51
@osvc píše:
Napsala jsi to hezky, nejhorší je, když se na to musím jenom dívat a nemůžu nic dělat.

Ano, je to strašný. To, že člověk neví, jak dlouho to bude trvat, ani jak to skončí. Ono se to dobře radí, nechat to být. Jenže to by člověku nesmělo na tom druhém záležet. Mám to tak už řadu let. A je to zničující.

osvc
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 23.07.18 11:54
@rokris píše:
Ano, je to strašný. To, že člověk neví, jak dlouho to bude trvat, ani jak to skončí. Ono se to dobře radí, nechat to být. Jenže to by člověku nesmělo na tom druhém záležet. Mám to tak už řadu let. A je to zničující.

Omlouvám se, ale jsem ráda, že mi rozumíš, vlastně mi do toho vůbec nic není, je to její život, ale nejde mi, aby mně to bylo jedno. Takže zaujmu vyčkávací pozici a budu tu pro ni ;)

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1876 příspěvků 23.07.18 11:54
@osvc píše:
Bohužel všechno tohle sama vím, jen mi to je asi líto a mám o ni obavy, to je asi celé.

Chápu te, vím co prožívas. Znám podobnou situaci na vlastní kůži (jako bych byla ty). Chvíli mi trvalo, nez jsem došla do teto fáze, kdy jen koukam, jak si moje blízká osoba ,,kazí” život a ,,nechává si ubližovat” a dokážu se od toho odpoutat s vědomím, ze ja za ni nejsem odpovědná, ted s tim nemohu dělat nic, ale protože danou osobu mam velmi rada, az me bude potřebovat (jakoze me opravdu bude potřebovat), jsem tu pro ni a pomohu ji se vším, co bude treba. Ale ted se snažím zůstat na blizku a tak, abych ji od sebe neodradila a mela ke me duveru i dal.

rokris
Kelišová 5749 příspěvků 23.07.18 11:57
@osvc píše:
Omlouvám se, ale jsem ráda, že mi rozumíš, vlastně mi do toho vůbec nic není, je to její život, ale nejde mi, aby mně to bylo jedno. Takže zaujmu vyčkávací pozici a budu tu pro ni ;)

Rozumím. :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama