Odpuzovač myší?

28414
24.9.10 17:34

Pomoc, myši !!!

Holky prosím poraďte.
Máme doma během 14 dnů už 4 myš :cert: Od března bydlíme v přízemí v rekonstruovaném domku (do té doby jsme bydleli nahoře - také nové). Ale bydlíme u lesa a pole, a jak je teď zoráno, tak holt mršky vylezly.
První se chytila do pastičky http://www.zahrada-naradi.cz/…-34889-0.jpg , druhá nám utekla do předsíně, tak jsme zabarikádovali vstup do chodby a vyhnali jsme jí z domu dveřma. Třetí jsme tu měli předevčírem, na včerejšek se ale do pasti nechytla a vyšlo to až ráno, kdy jsem ji chtěla ulovit ručníkem. Ona však utekla, ale zalezla mi do hadice od vysavače (měla jsem hadici celou sundanou kvůli vyčištění vysavače - ani ten kartáč tam nebyl, čistě jen hadice), tak jsem rychle oba dva konce zakryla ručníkem a myš vyklepla venku. No a před chvílí u kuchyně vidím další :cry: Už mám nastražený domeček a v něch pochoutky …
Připadám si jak špína, ale kdo mě zná ví, že uklízím každý den furt a všechno, jsem puntičkář na úklid.

Prosím, jak se jich zbavit. Existuje něco, co se nasype kolem domu třeba? Nebo jak na ně, už mě to začíná točit :evil: Ještě, že se jich nebojím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14721
24.9.10 17:39

Nojo, podzim :mrgreen: Trošku pomáhá kočka, pastičky nabité oříškem (ovšem pohled na násilně zemřelou myš prý nic moc) nebo jed na hlodavce (můj oblíbený). Ovšem zas nesmíš přemýšlet, kde ta myš zdechne :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5907
24.9.10 17:40

No tak to ti nezávidím,my je máme na půdě,takže jsem koupila Ratimor-jsou to menší granule,posypu je vanilkovým cukrem.Už jsou asi pryč,protože prej po těch granulích mají žízeň a nové návnady jsou plné.Držím palce,ať máš od těch potvor klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12880
24.9.10 17:41

nejjistější je pořídit si kočku ;-) podle mě nic jistějšího není. rodiče takhle bydlí v domku u lesa a pole a nemáme doma jedinou, pokud nám ji kočka nepřinese polomrtvou, abysme si ji ulovili :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
24.9.10 17:47

Mno, to jste mi moc nepomohly :lol:

Kočku nechci :think: A jed určitě ne, co kdyby zdechla za kuchyní, fuj :poblion:

Něco nasypat kolem domu, co je odpudí není? Ale zase kdyby to sežraly, a zase by chcíply doma … ježíš, se z nich pominu :evil:
Fuj a mají něco na sobě? Jako bremery a nějký nemoce? Vyznáte se v tom někdo? Prý to jsou rejsci, říkala kamarádka, takový ty pidi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5907
24.9.10 17:52

Hele,pak bys ještě mohla zkusit takový ten přístroj,co vysílá elektromagnetické vlny,pro ně je to nepříjemné a utečou.Něco jsem našla na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
24.9.10 17:52

tak mně se jedna včera zabydlela v ledničce :cert: Měla jsem z ní docela psotník. Nakonec jí :srdce: zneškodnil. Za poslední dobu je to už druhá, jedna se nám prokousala do ložnice. A pokaždý to je v době, kdy chlap není doma :cert:
Ratimor je dobrý, minulý rok nám pomohl. Jenže teď máme strach,aby ho nesezobaly slepice a naše štěnisko. Takže musíme vymyslet, jak ho zakamuflovat. :think:

Dokonce jsem někde četla: nasypat mouku se sádrou a nechat tam misku s vodou. :twisted: Což si vůbec nedovedu představit, jak to tu myš zatvrdí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
24.9.10 17:55

Tak sádrová myš mě dostala :lol: :lol: :lol:

Počkám ještě, co napadne chlapa :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12880
24.9.10 17:56

janinko, jojo, myši přenášejí choroby i parazity. prostě žádná sláva… :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
24.9.10 18:01

No často vytírám, bože, se zblázním :cry: :cry: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
24.9.10 18:01
janinkaz píše:
Tak sádrová myš mě dostala :lol: :lol: :lol:Počkám ještě, co napadne chlapa :think:

no bylo to na nějakým kutilským webu :twisted:
fuj…hlavně ten smrad myšiny je otřesný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
24.9.10 18:02

Janinko, pak zbývají jen pastičky. Domeček, jak máš na obrázku, nebo klasické. Doporučuju jako návnadu rozpůlený ořech nebo oříšek. Je totiž tvrdý a myš musí pořádně zatáhnout, aby ho sundala. A taky jim pekelně voní :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
24.9.10 18:03

Ok, dneska seberu ořech :wink:
A tady teda nic nesmrdí, žádná myšina :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
24.9.10 18:03
milhaus píše:
Hele,pak bys ještě mohla zkusit takový ten přístroj,co vysílá elektromagnetické vlny,pro ně je to nepříjemné a utečou.Něco jsem našla na netu.

Máme dva, vysílají ultrazvuk, podle mě vyhozené peníze, jeden jsme měli trvale ve sklepě a pak opravář říkal, že máme ožrané kabely od kotle a pochutnaly si i na obložení vodovodních trubek (takové to zateplení). Takže doporučuju dát ty peníze raději do pastiček a uzeného špeku. :palec:
Jinak potvrzuju, že sezóna právě začala. :cert: Ach jo. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
24.9.10 18:06
nozu píše:
nejjistější je pořídit si kočku ;-) podle mě nic jistějšího není. rodiče takhle bydlí v domku u lesa a pole a nemáme doma jedinou, pokud nám ji kočka nepřinese polomrtvou, abysme si ji ulovili :-) [/citace/]

Ale hlavně pozor na línou kočku. My měli madam, který by bylo jedno když by jí myšky lezly po hlavě.

Jinak jim asi nedomluvíš, takže buď pastičky, prej maj rádi čokoládu a nebo nějakej ten jed.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama