Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Asi bych to dala do sava to bily pradlo.Ale teda uz neper bily s tmavym.Ja bych klidne soupla par malejch veci s nasima a treba pro tvuj dobrej pocit prat v jeho prasku.Ale klidne bych vyprala i v nasem prasku.Myslim ze jsem vlastne prala vsechno dohromady.
Že na každé téma se najde někdo, kdo kritizuje ![]()
Mě se to stalo taky, zaprala jsem látkové pleny, normálně jsem je dala na vyvářku s dalším bílým a jsou zase bílé.
Taky se mi minulý týden tohle stalo
. Holky tu radily odbarvovač omylem....., ale kde jej v devět večer vzít… tak jsem do pračky / dala to bílé zaprané / na to vysypala dva kypřící prášky do pečiva a nalila haldu octa a Vanishe
a zapla pračku na nejvyšší možný stupeň podle prádla a nejdelší cyklus.
Všechno se vypralo… ![]()
Taky asi záleží na materiálech … ten fusak s tím pruhem -
aby sis neponičila ty barvy…
Kdo kritizuje jezismarja.To je snad jasny ze se bily nepere s tmavym.
no s tim pruhem, to bych dala na to spis ten odbarvovac omylem, a udelala bych zkousku stalobarevnosti pak az to hodila do kyble..
Tak to nebudeme tak strasne resit, prece nikdo neni neomylny ![]()
Jasně, stát se může každýmu ![]()
Ale, přeci diskuze je tu od pomoci - ne ?
tak jsem na to dala to savo, pleny OK, pytel taky a pruh zůstal, akorát teda trochu vybledly ty barvy těch postaviček - bylo to vyšívaný, takže nit nevydržela.
Já používám ariel a na něm je napsáno, že je dráždivý, tak proto ho nechci použít na věci malýho a na jeho používám Lovelu a ta teda moc nevypere, takže naše by nevyprala určitě, proto to nechci míchat dohromady, i když k tý Lovele trochu toho Arielu dávám, aby se to aspoň trochu vypralo a zároveň to tolik nedráždilo.
Petulle: ja taky ze zacatku pouzivala Lovelu, ale to mi nic nevypralo a po 3 mesicich jsem zacla pouzivat normalne ariel v kapslich a vypere to super a holka po tom nic nema takze ok, akorat teda davam sensitive avivaz
Me taky lovela a ani lanza nic nevypraly.Tak sem prala v persilu,ten je bez fosfatu a prala jsem to pro vsechny dohromady.A vypere dobre jako ariel.
já tu Lovelu chci vypoužívat, už jí tam moc nemam a taky jsem si řikala, že bych už najela na nějakej šetrnej prášek a prala bych to společně s našim, no a to poslední prádlo se mi takhle nepovedlo.
no holky já chemik a přesto se mi zadařilo, že měl manžel celou várku slipů růžových, stačila jediná miniponožtička v červené barvě a bylo vymalováno. Je fakt, že to statečně nosil , jen ho nesměl nikdo přejet
. Ale co poradit se savem na barevné bacha, odbělí a už to ničím nepřebarvíte, snad jen vaniš na bílé prádlo bych doporučila a an to omylem zabarvené, ale u barevnýho taky bacha obsahuje savo- tedy chlor sice v menším množství, ale je tam. Jinak já jsem na třídění už tak úchylná, že peru černé a tmavé s jeansy, pak čistě bílé, a červené a růžové co máme požehnaně. Jiné barvy se u nás doma těžko najdou, jen tyto 4, a to právě proto aby se netřídilo kvůli jednomu kousku
Petul, ahoj
Já myslím, že už v pohodě můžeš prát věci malého v normálním prášku, pokud nemá nějaké exémy.
Já jsem měla tedy dětský prášek od Amwaye, ale jak píšeš, taky se mi nechtělo prát pár kousků, tak už od miminka jsem občas něco šoupla k našim věcem a nic mu nebylo, tak od půlroka třídím a peru jeho věcí s našima dohromady, ten dětskej stejně třeba skvrny od jídla nevypere. ![]()
Ahoj madi
, to máš pravdu. Plno oblečení mam flekatý, protože to ta Lovela nezvládla, takže už budu asi teda prát s našim prádlem, exemy nemá a nic jinýho krom modřin jsem mu na těle nenašla.
OOO bože… ted se mi to stalo taky…
Měla sem z večera připravené bílé prádlo na vyprání…Nevim jak se mi do pračky dostala ještě nepraná utěrka, která byla sice bílá, ale s růžovejma pruhama, a ta kurv… mi všechno bílé prádlo obarvila na ružovo..
Asi mi trefí. Ještě že mm doma jeden ten odbarvovač, okamžitě sem vypla pračku, vyždímala, a ted to peru znova s odbarvovačem.
Akorád mám strach, jedno tričko má na sobě černý nápis, a bojim se aby odbarvovvač neodbarvil i to. Mám ten klasickej pytlík z DM asi za 40kč.
Co myslíte?