Pořád tloustnu

Anonymní
30.8.11 01:43

Pořád tloustnu

Začala jsem hrozně tloustnout, vždycky když jdu kolem váhy tak se zvážím a za poslední měsíc a půl jsem přibrala 4kg! Vím že by mi většina z vás poradila ať přestanu jíst ale já skoro nejím. Občas si dám něco malího k snídani a až když přijde přítel z práce tak se najím s ním. Někdy si dám něco malího ale ne často.
Poradíte prosím jak se pokusit zhubnout? Za měsíc a půl máme svatbu a já se bojím že se nevejdu do šatů :-(
Chtěla jsem začít běhat jenže přítel semnou běhat nebude a navíc bydlíme v centru města tak nemám ani pořádně kde.
Děkuju za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Aty
7700
30.8.11 01:48

tak toje zásadní chyba, necháváš tělo hladovět a ono se pak bojí a střádá si. jez opravdu každé tři hodiny a kvalitně. stahni si „jste to co jíte“ třeba na uložto.cz ty rady jsou super, budeš pořád najedená a kilča půjdou dolů, nikdy nezhubneš, pokud tvůj mozek bude vyhodnocovat hladovějící tělo, dává signál, Uchovat co nejvíc pro možnost dalšího brzkého hladovění, takhle si akorát totálně rozhodíš zažívání a hodně ho zpomalíš a budeš akorát tloustnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.8.11 02:00

Já právě nemám hlad, když mám hlad najím se, zkoušela jsem jíst pravidelně ale když hlad nemám je mi z jídla špatně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Aty
7700
30.8.11 02:17

to není o tom, že bys měla mít hlad, aby ses najedla, hlad který vnímá mozek je ten, že stravu dostává nepravidelně v malých dávkách, někdy ve větších, to je pro mozek ten hlad. neví, kdy zase dostane najíst, tak si střádá i z toho mála, prostě nic nepustí. to že ti je z jídla špatně je asi proto, že si třeba pak dáš víc. ono stačí, když si každé tři hodiny dáš, třeba jenom plátek sýra, půl jablka, půl krajíce chleba s máslem, nebo půl rajčete, prostě klidně pidi porce, jestli ti je jinak zle, ale prostě ne dýl jak za ty tři hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26894
30.8.11 06:25

A nechala sis vyšetřit štítnou žlázu? Já bych určitě zašla k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
30.8.11 06:58
Anonymní píše:
Začala jsem hrozně tloustnout, vždycky když jdu kolem váhy tak se zvážím a za poslední měsíc a půl jsem přibrala 4kg! Vím že by mi většina z vás poradila ať přestanu jíst ale já skoro nejím. Občas si dám něco malího k snídani a až když přijde přítel z práce tak se najím s ním. Někdy si dám něco malího ale ne často.
Poradíte prosím jak se pokusit zhubnout? Za měsíc a půl máme svatbu a já se bojím že se nevejdu do šatů :-(
Chtěla jsem začít běhat jenže přítel semnou běhat nebude a navíc bydlíme v centru města tak nemám ani pořádně kde.
Děkuju za rady.

nehladovět, jíst 6× denně malé porce, hlavně zeleninu a maso klidně bez jakýchkoli příloh a pečiva a pohyb. zumba, kolo, jumping nebo něco takového všestranného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
30.8.11 07:24

Já přibývala hrozně po porodu,a že nejíš téměř je hodně velká chyba.Jak holky psali,to tělo si dělá zásoby tuku.Mě pomohlo jíst 5× denně,zdravě a hlavně pohyb.Dala jsem dolů 20 kg :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
30.8.11 07:31
Martysek píše:
A nechala sis vyšetřit štítnou žlázu? Já bych určitě zašla k doktorovi.

Taky bych tipla štítnou žlázu, když skoro nejíš, tak je těch 4 kg za měsíc a půl opravdu dost, zkus zajít k doktorovi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
30.8.11 07:34

Nebo taky můžeš zadržovat vodu, já někdy než mám dostat měsíčky, tak přiberu třeba i 2 kila a jak je dostanu, jde to hned dolů..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3065
30.8.11 07:52

Takhle jsem si taky roky držela „linii“, přestože jsem hódně cvičila - v práci jsem neměla čas ani myšlenku na jídlo, jedla jsem dvakrát denně, dietně, a přesto jsem byla oplácaná. Pak jsem zůstala doma, veškerý pohyb měla zakázaný a jedla až 11× denně, přesto jsem pěkně zhubla. Buď si těch hodně porcí ráno nachystej, nebo si aspoň napiš, co v kolik sníš, dej si upomínky do mobilu a pak to sněz. Co je a co není zdravé sama víš.

Buď to hodně chceš a pak ti i tvůj rozum říká, že najíst se musíš i když nemáš hlad (protože když jsi jedla jen když jsi hlad pocítila, vedlo to k přibírání :nevim: ) nebo nechceš. Máš zabržděný metabolismus, pravidelným jídlem se ti nastartuje a začne spalovat.

Navíc ten předsvatební stres ti nepomáhá, člověk se musí snažit o to víc. Hodně štěstí v den D a ať myslíš na jiné věci než kila :kytka: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23591
30.8.11 07:53

Hlavně to chce zažít pořádně jíst. Je to přesně tak jak psala Aty. Jíst pravidelně po malých porcích. A jak si na tom s pitným režimem? Ono to chce i hodně pít nejlépe neslazené čaje nebo vodu.
A pokud opravdu nejíš, tak dojít k doktorovi, aby zjistil, kde je chyba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15510
30.8.11 08:35

Základní chyba je v tom, že nejíš.

Jíst ráno „něco malého“ a pak až občas večer s přítelem je pitomost a není divu, že přibíráš. Pohyb, jak to vypadá, moc nemáš, takže to je klasický zpomalený metabolismus. Zjednodušeně řečeno, každé sousto, které sníš, si Tvůj organismus uloží na horší časy, protože se bojí, že ho zase necháš o hladu.

Samozřejmě pokud máš snad i nějaké zdravotní problémy, konzultuj to s doktorem - ale jinak bude podle mne stačit, když se obeznámíš se zásadami zdravé výživy. Jednou z těch nejzákladnějších je právě pravidelnost v jídle a zákaz vynechávání jednotlivých jídel. Upravuješ-li váhu, musí se jíst pravidelně, i když zrovna nemáš hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
30.8.11 09:53

Já bych si nechala zkontrolovat tu štítnou žlázu, může to být tím. Nebo stresem. Nestresuješ se hodně? Tělo při stresu reaguje různě - buď hubnutím nebo naopak tloustnutím „z vody“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jrk
494
30.8.11 11:40
Anonymní píše:
Děkuju za rady.

Vzdyt to sama pises co delas za chyby:
Takze ty vubec necvicis (zumba, power joga, ani jine) - to nemusis s pritelem ale muzes s kamoskou.
Nejis… zasadni a hlavni chyba, telo trpi, dela si zasoby. Vznika JOJO efekt a nakonec smlsnes neco hodne kalorickeho aby jsi vubec mohla fungovat.
Nauc se jit a jist dobre, zacni doma si delat poradne jidlo at telo nabere hmotu ne sadlo.

Jak jsem psal v prispevku zde zde .

• doporucuji zkouknout porad jste to co jite, Pohlreich-a, pod poklickou
  • cist co je na obalu napsano, nejist cukry, ecka a jine blafy
  • NEJDULEZITEJSI: jist pravidelne v primerenych davkach = nemas hlad
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jrk
494
30.8.11 11:41

a 4 Kg neni tolik to se da za tyden dat dolu. Pokud nejsi jedna z tech co umi brecet a ma tisice vymluv. Skutek utek.
Pritel se mnou behat nechce, bydlim v centru tady se cvicit neda…blablabla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama