Poradíte prosím, když si nevím rady?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 13:08
Poradíte prosím, když si nevím rady???

Dostala jsem se do složitější šlamastiky, ale nemohu za to. Jistě už kde kdo poznal na vlastní kůži jak je těžké hledat práci, hlavně když podniky zneužívají agenturní systém.. Za poslední dva roky se mi nepodařilo sehnat jinou práci na HPP než přes agentury. Bohužel u agentur to chodí tak že vás nechají v práci měsíc, dva a pak vás z různých důvodů vykopnou. Takže dva roky střídavě pendluji mezi pracákem a agenturami.

V srpnu jsem nastoupila do zaměstnání přes agenturu se smlouvou na půl roku, bohužel pokud nechci umřít hladem a jít na pracák, tak lepší možnosti nemám :nevim: Zjistila jsem že jsem těhotná, takže půjdu na rizikové. Není to o tom že bych se chtěla flákat, ale pracuji ve fabrice, kde je prach, smrad a tohle si na svědomí nevezmu. Pokud by se agentura dozvěděla o mém těhotenství, vyrazí se mnou dveře :-O Nikdo s těhotnou ženskou prostě mít soucit nebude.

Takže když od listopadu půjdu na rizikové, tak mě do konce smlouvy zbývají tři měsíce a dálší tři měsíce budu v ochranné lhůtě. Když mě skončí ochranná lhůta budu na rozhraní šestého a sedmého měsíce. Co ted?

Spočítala jsem si že mám odpracováno 17. měsíců za poslední dva roky. S těmi třemi měsíci do konce pracovní smlouvy budu mít odděláno 20 měsíců. Takže nárok na rodičovský příspěvek bych měla mít. Pochybuji o tom že mě dají mateřskou, když mám práci rozkouskovanou po x agenturách.. Na mateřskou se nastupuje 6-8 týdnů před porodem, ale jak to je když na mateřský příspěvek nárok nemám, pouze na ten rodičovský?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 03.10.14 13:12

Pokud nemáš nárok na mateřskou, tak budeš prostě ode dne porodu pobírat rodičovský příspěvěk…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 13:13

No jo, ale když mě skončí ochranná lhůta zhruba v sedmém měsíci a do porodu budou zbývat dva měsíce tak to budu bez peněz?

mag
Extra třída :D 11116 příspěvků 03.10.14 13:15

Zustaneš na nemocenské do konce šestinedělí a poté zacneš pobírat rodičovský příspěvek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 13:15

Jak jsem psala, já odpracovanou dobu mám. Problém je v tom že za poslední dva roky jsem střídala jednu agenturu za druhou, protože jiné pracovní možnosti nebyly.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 13:16
@mag píše:
Zustaneš na nemocenské do konce šestinedělí a poté zacneš pobírat rodičovský příspěvek.

A z té nemocenské mě budou něco platit, nebo mám až do porodu smůlu?

mag
Extra třída :D 11116 příspěvků 03.10.14 13:17

V ochranné lhůtě budeš šest měsíců, tak ti to vyjde i na tu mateřskou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 13:18

Nevím jestli mě na ty dva měsíce pošlou na pracák, kde nemám vyčerpanou podporu, nebo jak se tohle řeší?

mag
Extra třída :D 11116 příspěvků 03.10.14 13:19

Normálně budeš až do mateřské na nemocenské a bude ti placena.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 03.10.14 13:19

A nebylo by lepší se prostě nechat přeřadit na místo, které je pracovně vhodné i pro těhotné? Možná se tu ozve nějaká personalistka. Ale podle mne to jde. A pokud tě nepřeřadí na vhodné místo, tak jsou ti tuším povinni vyplácet normálně mzdu a ty budeš doma… Ale nerada bych tu kecala nějaké blbosti…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 13:21

Já jsem to pochopila tak, že ochranná lhůta trvá jen tak dlouho, kolik mám odpracováno u posledního zaměstnavatele. Což budou tři měsíce. Dálší tři měsíce budou trvat do konce pracovní smlouvy a pak přichází na řadu ochranná lhůta. Takže nevím zda v tomto případě je ochranná lhůta tři měsíce, nebo půl roku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 13:22
@Black Cat píše:
A nebylo by lepší se prostě nechat přeřadit na místo, které je pracovně vhodné i pro těhotné? Možná se tu ozve nějaká personalistka. Ale podle mne to jde. A pokud tě nepřeřadí na vhodné místo, tak jsou ti tuším povinni vyplácet normálně mzdu a ty budeš doma… Ale nerada bych tu kecala nějaké blbosti…

Vyrazily by se mnou hned dveře. Něco jiného je zákon a něco jiného fabrika kde se nikdo s nikým nemazlí :nevim:

mag
Extra třída :D 11116 příspěvků 03.10.14 13:24

Ochranná lhůta trvá jako poslední pracovní pomer, max. 180 dnů.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 13:25
@Anonymní píše:
No jo, ale když mě skončí ochranná lhůta zhruba v sedmém měsíci a do porodu budou zbývat dva měsíce tak to budu bez peněz?

budeš na nemocenské a pak si můžeš vybrat, buď hned po porodu zažádáš o rodičák, nebo počkáš po 6ti nedělí - na to můžeš mít neschopenku, pak rodičák. Na ten máš nárok tak jak tak, dostaneš automaticky na 4 roky. Ale jestli jsi byla stále zaměstnaná, tak je to fuk, na mateřskou bys dosáhnout měla. Tam je jedno, kolik agentur jsi vystřídala, důležité je, zda bylo placeno nemocenské pojištění.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 13:28
@martina.se píše:
budeš na nemocenské a pak si můžeš vybrat, buď hned po porodu zažádáš o rodičák, nebo počkáš po 6ti nedělí - na to můžeš mít neschopenku, pak rodičák. Na ten máš nárok tak jak tak, dostaneš automaticky na 4 roky.

Jak jsem psala, když mě skončí pracovní smlouva budu mít odpracováno 20 měsíců. Takže jsem si myslela že můžu být v klidu půl roku mimo pracovní smlouvu - ochranná lhůta, sociálka, pracák - na tříletý rodičovský příspěvek bych měla mít nárok, nebo ne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >