Příspěvek na bydlení a smlouva

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Foxisssss
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 02.10.14 23:10
Prispevek na bydleni a smlouva

Krasny vecer,
chtela jsem se zeptat, zda nektera z vas ma zkusenost s touto situaci:
Nastehovali jsme se s pritelem a detmi do pronajmu, chci zadat o prispevek na bydleni a nejsem si jista, jak budou na urade pohlizet na to, ze za A) je smlouva psana na me a pritele a za B) trvaly pobyt v byte mam jen ja a deti, pritel je stale psany u rodicu.
Nedelaji na urade cavyky s tim, ze ve smlouve je o jednoho cloveka navic, ikdyz s nami bydli, ale TP zde nema, nebo jsou pro ne rozhodujici jen osoby s TP?

Predem diky za odpovedi :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 02.10.14 23:20

Ne, pokud přiznáš jeho příjem, tak jim je jedno, že tam nemá TP.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 05:58

@Foxisssss pokud je ve smlouvě, tak ho samože budou počítat spolu s váma.. co bys jiného chtěla? :think:

aleba
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 58 inzerátů 03.10.14 06:47

Není dne aby se tu neobjevil podobný vychcánkovský dotaz :poblion:

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 03.10.14 07:05

@terinka4444 Pokud bude zadat o příspěvek na bydlení a on tam nemá TP, tak jim může jeho příjmem vytapetovat kancelář, presto to nikoho zajímat nebude.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 03.10.14 07:11

@Foxisssss A) zkušenost nemám, ale asi to problém nebude. B) nedelaji. Nezapomen, ze smlouva musí byt nájemní, ne podnájemní, žádat můžeš az po třech měsících.

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 03.10.14 07:17

Jak může být nájemní smlouva psaná na dva lidi? 8o

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 03.10.14 07:55
@berry4 píše:
Jak může být nájemní smlouva psaná na dva lidi? 8o

Může, jedná se o „společný nájem bytu“ - můžou to být manželé, druh s družkou, sourozenci nebo rodič s dospělým dítětem. Všichni spolunájemci pak mají stejná práva i povinnosti vyplývající z nájemní smlouvy.

Pro příspěvek na bydlení jsou posuzovány osoby, které v daném bytě mají trvalé bydliště. Jsou posuzováni i ti, kteří tam trv. pobyt mají ale nebydlí tam!!!

silvik.sk
Echt Kelišová 9818 příspěvků 03.10.14 08:05

@Foxisssss
a proč se ptáš? Kdyby je zajímal příjem přítele, tak bys na příspěvek nedosáhla?

M2015
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 03.10.14 08:09

Podnajem byt nemuze v prve rade musi byt najemni sousedka to ma take to, ze driv take jakoze byla sama, ale pak se vzali a urad ji to jen trochu ponizil ten prispevek na bydleni… Ale to se optej, ja nic takoveho nikdy neobihala tak netusim, jen z doslechu:-/

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 03.10.14 08:11
No tak to není pravda, zkušenost týden stará.
@Raduš.ka44 píše:
@terinka4444 Pokud bude zadat o příspěvek na bydlení a on tam nemá TP, tak jim může jeho příjmem vytapetovat kancelář, presto to nikoho zajímat nebude.
berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 03.10.14 08:37

@KačuliKačka no dobře, ale jako spolunájemce tím pádem mám povinnosti vyplívající z nájemní smlouvy-tzn. i podílet se na úhradách za nájem a energie. Tím pádem jsem uživatelem bytu a jsem započítaná do společných příjmů, ne? Nehledě na to, kde mám tp.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 03.10.14 08:41
@terinka4444 píše:
No tak to není pravda, zkušenost týden stará.

Leda bys to motala s doplatkem na bydlení. Však na to mají programy a pochybuju, že je to nechá zadat příjem osoby, která nepatří do okruhu společně posuzovaných osob.

„Rodinou pro účely státní sociální podpory se rozumí soužití rodičů a nezaopatřených dětí ve společné domácnosti. Za nezaopatřené dítě je považováno dítě do skončení povinné školní docházky a dále, pokud se buď připravuje na budoucí povolání, nebo je zdravotně postižené, nejdéle však do 26 let. U příspěvku na bydlení jsou společně posuzovány všechny osoby, které jsou v bytě hlášeny k (trvalému) pobytu, podmínka společné domácnosti se nevyžaduje.“ (mpsv.cz)

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 03.10.14 08:43

@berry4 POkud nejsi hlášená k TP, tak tvoje příjmy započítat nemůžou. Ale tak mě napadlo, jestli uživatelce neuznají jen polovinu nákladů na bydlení, když je smlouva na dva lidi. Ale s tímhle se fakt setkávám poprvé, tak nevím, jak se to řeší.

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 03.10.14 08:49

@Raduš.ka44 já se s tím také setkávám poprvé, to bych ráda věděla od zakladatelky, jak je tam nakonec budou počítat. Ve smlouvě je, tp tam nemá… :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >