Smlouva DPP a úřad práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 07:15
Smlouva DPP a úřad práce

Dobrý den,

Měla bych na Vás tady takový dotaz - v červenci jsem začala pracovat, smlouvu mám na DPP. Teď půjdu v puli října žádat o přídavek na bydlení, žádám tak každé čtvrtletí. Vím, že díky práci na příspěvek toho čtvrtletí nedosáhnu, ale práci jsem měla jen teď do září a já pak v prosinci zase nechci běhat s novou žádostí a potvrzením od majitele bytu a tak. (Jinak jsem stále na rodičáku)

Teď mám, ale problém s tím jak dokázat svojí práci - pracuji z domova a šéfová je taková „jiná“, takže u té vím, že mi nějaké potvrzení nenapíše.

Má tedy o mě úřad práce přehled a nějaké poklady, třeba o tom, že pracuji má a pokud ne bude jim stačit smlouva (výše odměny je napsána) + výpis z ůčtu, kam mi finance dorazily?

Plat nepřesáhl částku 10tis.

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 02.10.14 07:29

Pokud teď na příspěvek nedosáhneš, tak tě čeká vyřizování, tomu se prostě nevyhneš. Co se týče výdělku - možná to uznají, správně ale má být od zaměstnavatele částka a razítko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.15 08:04
Dpp a placeni

Prosím vás… Hledám si práci, našla jsem skoro vše jen na dpp. Teď mě vzali, ale vypadá to, že jen na prázdniny. Vím že si mužů vydělat max 4600 aby mi ÚP platil zdravotní. Oni ovšem chteji, abych měla 150h měsíčně což je nějakých 8000., musela bych se ohlásit. Z ÚP nic nepobiram ani jsem nikdy nepobirala. Co kdybych byla na úřadě a neřekla, že beru nějakých 8000._ jak to zjistí? Prosím mortalisty ať mlčí, neříkám. Že to udelam, strach mi to asi stejně nedovolí, ale ptam se.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65077 příspěvků 15.06.15 08:23

No, jsi povinna tu DPP nahlásit a pak doložit potvrzení od zaměstnavatele o výši výdělku. A jinak nevidím důvod proč se neodhlásit, i když si zaplatíš sama zdravotní, tak na tom budeš finančně pořád líp, než když budeš sedět na UP.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.15 08:29

@j.a.n.i1 to sice ano, ale je to jen na dva měsíce. Jak oni zjistí, že jsem někde na Dpp?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65077 příspěvků 15.06.15 08:38

Třeba přes finančák to mohou zjistit…

Caramelkaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.15 08:45

Je to tak jak píše Jani 1, musíš chodit s výplatní páskou každý měsíc na UP a prokazovat, že jsi nepřesáhla částku 4 600,–, takže je to o domluvě ( jedině by ti účetní byla ochotná dávat na výplatní pásku ty 4 tisíce a doplatek by ti dávala bokem.
já bych to, ale neriskovala.

Freudstein
Kecalka 234 příspěvků 23.06.15 11:03

Me napadla jedna moznost. Pracuji na brigade (v bance), jsem u toho na UP i socialce. Prijem je maly.
Zajma me, pokud byse clovek odhlasil z UP (pripadne byl vyrazen ze nevzal nejakou praci), dokladal potom jen prijem na socialku treba 3000czk bude ho nadale socialka doplacet? Tedy hmotna nouze, prispevek na zivobyti, prispevek na bydleni.
Smysl to ma, ze by clovek mohl zatim delat nadale brigadu za tech min penez nez ho vezmou na HPP a vydela tak plnou vyplatu. Protoze kdyz ho UP nekde nacpe, je jasny ze ji nejspis bude muset nechat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >