Reklama

Poradite s druhym jmenem pro holcicku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 22:51
Poradite s druhym jmenem pro holcicku?

Ahojky…Prosim o radu..cekame holcicku a mame vybrane jmeno Denisa..prijmeni bude Kadlecova, chtela bych i druhe jmeno..Moc se mi libi Izabell, nebo Agata, ale porad vaham ci davat druhe jmeno a jake..poradite? :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 06.12.17 22:55

Já tenhle trend moc nechápu. Druhé jméno by podle mě měl dát člověk, který k tomu má nějaký důvod (např. chce dát jméno po předkovi nebo někom blízkém), dávat ho jen tak, že se mi chce a vlastně netuším jaké, mi přijde divné. Denisa Kadlecová mi zní moc hezky a úplně to stačí.

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 06.12.17 22:59

Pokud k tomu nemas nejaky vnitrni duvod, druhe jmeno nedavej. Denisa sama o sobe je vznesene a mene obvykle jmeno. Holcicka se bude vyjimat. Rozhodne se tak nejmenuje kazda druha.

Mondousek
Kecalka 130 příspěvků 06.12.17 23:00

Taky bych dala jen Denisku, v kombinaci s těmi druhými se mi to nelíbí, ale toť jen můj názor.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 3 inzeráty 06.12.17 23:15

Proc davat druhe jmeno? Pokud k tomu neni duvod - vira, predci atd. nedavala bych. Modni je to dnes, ale za par let uz nebude. Jinak Denisa Kadlecova je pekne a nadcasove jmeno! Nekazila bych ho Izabelou ani nicim jinym. :kytka:

Micka2000
Kecalka 459 příspěvků 06.12.17 23:21

Dekuji..Je fakt ze Deniska uz neni tak obvykle jmeno..Ale hrozne se mi libila Bella i Agy, proto jsem nad tim uvazovala..

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 15987 příspěvků 06.12.17 23:23

K Denise něco krátkého - D. Anna, D. Sofie třeba..ale je výrazné i samostatně

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.12.17 23:35

Druhé jméno jedině jako ke křtinám a normálně nepoužívat, mě by nebavilo se podepisovat tak dlouze.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 07.12.17 00:13
@Mína47 píše:
Druhé jméno jedině jako ke křtinám a normálně nepoužívat, mě by nebavilo se podepisovat tak dlouze.

A ona je nějaká povinnost se podepisovat celým jménem? Že mi o tom nikdo neřekl. Já dvě křestní jména mám a v běžných záležitostech (pošta a podobně) používám jen to první, podepisuju se obvykle jen příjmením. Jediné místo, kde opravdu musím uvádět obě jména, jsou oficiální právní dokumenty a formuláře státních úřadů a to mě potká kolikrát za rok? Čtyřikrát, pětkrát? Tak z toho mi ruka fakt neupadne, že napíšu o pár písmenek víc.

@Anonymní píše:
Ahojky…Prosim o radu..cekame holcicku a mame vybrane jmeno Denisa..prijmeni bude Kadlecova, chtela bych i druhe jmeno..Moc se mi libi Izabell, nebo Agata, ale porad vaham ci davat druhe jmeno a jake..poradite? :srdce:

Zakladatelko, já tě chci podpořit. Nenech se rozhodit negativními komentáři. Na dvou jménech není nic špatného, v řadě evropských států je to pořád ještě běžné a není to ještě tak dávno, co bylo i u nás. Je úplně jedno, proč chcete dát dvě jména, k tomu není potřeba žádný speciální důvod, že se vám to tak líbí, úplně stačí. Jste to vy jako rodiče dítěte, kdo o jeho jméně rozhoduje, a pokud chcete dát dvě, dejte je.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 07.12.17 00:34

Jestli jsi nejsi jistá tak druhé jméno nedávej. Druhé jméno se dá dítěti kdykoliv dopsat, když si to rozmyslite. Kamarádka teď dávala druhé jméno 7 a 5 letému. Dřív bylo druhé jméno křtěné.

beruska9
Extra třída :D 10627 příspěvků 07.12.17 03:55
@Mína47 píše:

Mam rada tenhle argument…syn ma 2 kratka jmena, pismen stejne jak treba Sebastian, kterych je spousta :roll: :mrgreen:

@Anonymní píše:
Ahojky…Prosim o radu..cekame holcicku a mame vybrane jmeno Denisa..prijmeni bude Kadlecova, chtela bych i druhe jmeno..Moc se mi libi Izabell, nebo Agata, ale porad vaham ci davat druhe jmeno a jake..poradite? :srdce:

Bohuzel z tehle 2 se mi k Denise nehodi ani jedno…bud popremyslejte nad jinym a tyhle si nech pro pripadne dalsi dite, nebo kdyz bys hodne chtela, tak spis Agatu, ale radeji jine…

Voltiček
Ukecaná baba ;) 1366 příspěvků 07.12.17 04:52

Zapomíná se na klasická jména, líbí se mi i netradiční, ale třeba Magdalena nebo Miroslava (Mirka), už se to dává málo. Líbila by se mi Gabriela.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 07.12.17 06:19
@Kassy píše:
Zakladatelko, já tě chci podpořit. Nenech se rozhodit negativními komentáři. Na dvou jménech není nic špatného, v řadě evropských států je to pořád ještě běžné a není to ještě tak dávno, co bylo i u nás. Je úplně jedno, proč chcete dát dvě jména, k tomu není potřeba žádný speciální důvod, že se vám to tak líbí, úplně stačí. Jste to vy jako rodiče dítěte, kdo o jeho jméně rozhoduje, a pokud chcete dát dvě, dejte je.

Do oficialnich listin ano. Musis ho pouzivat, stejne jako tituly.

Me prijdou proto dve jmena predevsim neprakticka, ani u krtu jsme druhe jmeno nadavali vyjma jednoho syna, jenz nema jmeno zadneho svetce. Ale pokud se to nekomu zda krasne, proc by to nedal? Podle me to nejde vydiskutovat, to musi proste rodic citit nebo necitit.

Leppäkerttu
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 07.12.17 09:17

Zakladatelko, pokud se vam dve krestni libi, tak je klidne dejte. Ja ziju v zemi, kde je mozne dat krestni az ctyri (a lide je fakt davaji) a zadna extremni neprakticnost to ani tak neni. K Denise se mi nicmene moc Agata ani Izabela nehodi :nevim: Co treba nejake jmeno, ktere uz mate v rodine, po predcich a tak?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.17 11:46

Ja spis chtela poradit, jake jmeno by k tomu slo…Nejde mi jen o to aby mela dve jmena..Chtela bych pouzivat obe. Protp jsem resula Izabell, ptze se mi libi Bella..Rozhodne nechci mit druhe jmeno jen proto, ze babicka byla Emilie nebo Marie..to ne..Libi se mi i Denisa Mia…Jasne, proste nekdo je skriktne proti tomu davat dve jmena a nekdo to proste chape a respektuje..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >