Reklama

Poraďte mi prosím zamlklé těhotenstní nebo omyl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bambulka75
Povídálka 29 příspěvků 28.11.17 15:55
Poraďte mi prosím ZAMLKLÉ TĚHOTENSTVÍ NEBO OMYL?

Zdravím, zoufale prosím o radu. Ještě se ani přesně neví v kterém týdnu jsem a včera na kontrole mi bylo oznámeno " Jedla jste? Jinak za 4 hodiny vás bereme na revizi dělohy, protože plod je mrtvý, bez činnosti srdce".
Zhroutila jsem se. Měla jsem poslední menstruaci 1/10 a to jen jeden den a dva dny špinění, ani nevíme kdy jsem otěhotněla, protože jsme se s manželem 15/7/2017 brali a hned za tři měsíce se nám to povedlo a Bůh nám požehnal těhotenstvím a teď toto…
Nebrali mi ani odběry, nic… Srdeční činnost byla poprvé slyšet 15.11 ale v jiné klinice, mají dvě…a na jiném ultrazvuku. Odmítla jsem revizi a posunula datum za 4 dny…potřebovala jsem to odbrečet, přijmout a hlavně se s tím nějak vyrovnat. Takové hr hr vše rychle jak na běžícím páse v masně no hnus…Žádná empatie a pochopení.
Letěla jsem za jinou doktorkou do nemocnice (ona je starší a zkušenější ti dva byli bez zkušeností, mladí doktůrci, pokaždé je tam někdo jiný a to není nejlepší pro důvěru). Řekla mi, že jsem udělala dobře a vzala mi odběry a za tři dny, respektivně zítra jdu na další, aby se porovnaly hodnoty. Na ultrazvuku ale srdeční činnost také nezaznamenala…Nechá­pu jak se to mohlo stát,, no naděje umírá jako poslední. Četla jsem včera mnohé recenze a dočetla jsem se, že jedna paní, tím že odmítla revizi a chtěla také počkat, zachránila si dvojčátka, protože činnost srdce se najednou ukázala. Jsem starší 42 let, jsem obézní, co když plod se otočil, nebo mám srůsty, co když ultrazvuk to nezachytil… Kdybych měla bolesti, nebo špinila, nebo krvácela, měla křeče, ale z toho NIC NEMÁM!!!. Mám nalité prsa, nausea (pocit na zvracení) únava, chuťánky, občas píchne v podbřišku, děloha se zvětšuje bříško roste… nechápu. nemohu to přijmout, protože se bojím, že žije a zabíjí mi ho.
Není možné to zjisti ještě jinak? Máte někdo zkušenost, že jste najednou neslyšeli srdeční činnost a pak se projevila? Má smysl to odkládat a zbytečně si dávat naděje? Já jsem s manželem věřící, takže se snažíme to s láskou přijmout, manžel mě neskutečně podporuje a modlíme se za zázrak. Miminko jsme moc chtěli, máme i roky…mrzí nás to.Byla bych vděčná za jakoukoliv radu, nebo co mohu pro to udělat, abych si byla jistá tedy, že je mrtvé…Nebo obráceně.
Budu vděčná za jakoukoliv radu…a omlouvám se, píšu to rychle, bez korektury, snad jsem nenasekala spousty chyb. Trápí mě moc tato situace.
Ve čtvrtek jsem objednaná na revizi a zítra k té věřící gynekoložce, tak jsem zvědavá…Ona alespoň byla milá, pohladila mě a řekla nebojte, pro Boha nic není nemožné, počkáme, zkontrolujeme a když né, bude další uvidíte…To je jiný lidský přístup, né jak ti hlupani mladí nezkušení, je to mrtvé, je to mrtvé…aji dveře otevřeli, že lidi mě viděli až do obýváku s prominutím, jak volala dalšího mladého doktůrka ke kontrole…vteřinu kuknul..jj je to mrtvé…hnus…zhroutil se mi svět…Mohli to podat jinak.. Šla jsem pěšky domů a probrečela celý den, než jsem byla schopná to odevzdat Pánu a prosit ho o zázrak…
Děkuji za rady, zkušenosti…
S vděčností :pray:

Příspěvek upraven 28.11.17 v 16:01

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 28.11.17 16:01

Nechápu, jak to mohli soudit pouze na základě ultrazvuku, to HCG mi při podezření dělali snad vždycky, jedou se potvrdilo, jednou ne. Je to vcelku spolehlivý ukazatel, takže uvidíš, co zítra krev.

Coctailgirl
Kecalka 237 příspěvků 28.11.17 16:01

Tyjo tak to je hnus! Ja bych si ztezovala, takovy pristup :((( drzim vam moc palce! Bohuzel nemuzu poradit nemam zkusenosti :(

Bambulka75
Povídálka 29 příspěvků 28.11.17 16:05
lalaláček Děkuji za odpověď, moc povzbudila.

Takže se Vám to také stalo a přitom vše bylo v pořádku? Takže se může stát, že to jednou třeba nejde slyšet? Ta mladá doktorka mě chtěla za pár hodin hnát na sál a přitom já jsem úplně v poho…Mít jistotu, že je mrtvý bobek, tak to příjmu, odbrečím a amen…ale takto? Mám obavu, aby mi neudělali výškrab (ještě mi mohou něco třeba pokazit, perforace dělohy atd..víte jak to chodí ty komplikace, navíc jsem starší, mám srůsty) chceme další miminko..Ach jo..to je ale bezmoc!

sabinka098
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 28.11.17 16:08

Dobry den, toto jsem prodelala v breznu muj gynekolog mi rekl, ze akce neni nedalo mi to a druhy den sem sla na pohotovost do nemocnice a tam mi udelali ultrazvuk a akce sla akorat rikali, ze plod je mensi ale jinak v poradku. Takze radost obrovska druhy den sem sla zase k mymu doktorovi a tam akce nesla druhy den na revizi jeste pred revizi sem chtela ultrazvuk a bohuzel nesla akce. Strasne tezce sem to nesla dlouho mi trvalo nez sem se stim vyrovnala.

sabinka098
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 28.11.17 16:11

Prave proto se tomu rika zamkly potrat protoze nejsou zadne priznaky me taky nebylo vubec nic.

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 28.11.17 16:17

@Bambulka75 Zažila jsem v 10.tt. Od 8.tt jsme měla potvrzenou srdeční akci plodu. Na kontrole v 10.tt srdeční akci doktor nenašel a poslal mě na revizi. Ještě před revizí mě dělal ultrazvuk jiný lékař, kontroloval i průtoky Dopplerem, ale také nic nenašel. Nikdo mi tehdy Hcg nebral, nemělo to smysl.
Bohužel se to stává a s věkem riziko, že embryo nebude v pořádku, stoupá.
Je mi líto, ale moc velké naději bych si neděla.

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 28.11.17 16:24

Mrzí mě to, ale když vás zkontrolovali několikrát tak to musí být pravda. Krvácet nemusite, proto se tomu říká zamlkle těhotenství. Stalo se mi to také a bylo mi strašně, ale narozdíl od vás jsem se chtěla mrtvého telicka co nejrychleji zbavit. Nechali mě čekat víkend a bylo to strašné. Držím palce

Bambulka75
Povídálka 29 příspěvků 28.11.17 16:32
Tlukot srdce

No ale mě jen tentokráte nešlo slyšet srdíčko, předtím vše v poho…myslím si, že když je mi dobře, tak je na místě vyčkat alespoň pár dní a ultrazvuk zopakovat, přijde mi to normální tenhle postup, né hned vás hnát na revizi. Co když byl otočený, nebo prostě přes tu svalovou dutinu nešlo to dobře zachytit? Já jsem ráda, že mi ta druhá gynekoložka vzala odběr a alespoň mi dala jistotu, že budu jistá v tom, že opravdu bobek zemřel. Je to čas i na smíření.. Jsem si vědoma i toho, že není zdravé s tím otálet, ale 4 dny nic nezkazí. Mě osobně vnesou pokoj…

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 28.11.17 16:37

@Bambulka75 pokud si to tak přejete tak je to v pořádku. Ze by byl otoceny je hloupost, v tomto týdnu je zárodek opravdu maličký, nefunguje tam žádné otáčení jako u velkých decek co napr. nechteji ukázat prirozeni. Pokud zkontrolovali několikrát na více pracovištích, mrzi me to, ale opravdu je to zamlkle těhotenství.

Bambulka75
Povídálka 29 příspěvků 28.11.17 16:48

@Vladimirovna oni kontolovali jen jednou, včera. Uvidím odběry jak zítra dopadnou, naděje umírá poslední…

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 28.11.17 16:52
@Bambulka75 píše:
No ale mě jen tentokráte nešlo slyšet srdíčko, předtím vše v poho…myslím si, že když je mi dobře, tak je na místě vyčkat alespoň pár dní a ultrazvuk zopakovat, přijde mi to normální tenhle postup, né hned vás hnát na revizi. Co když byl otočený, nebo prostě přes tu svalovou dutinu nešlo to dobře zachytit? Já jsem ráda, že mi ta druhá gynekoložka vzala odběr a alespoň mi dala jistotu, že budu jistá v tom, že opravdu bobek zemřel. Je to čas i na smíření.. Jsem si vědoma i toho, že není zdravé s tím otálet, ale 4 dny nic nezkazí. Mě osobně vnesou pokoj…

To otočení v tomhle stádiu těhotenství nehraje roli. Samozřejmě je rozhodnutí jen na Tobě a 4 dny určitě nic nezkazí.

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 28.11.17 16:54

@Bambulka75 aha. No klidně se jednou splést mohli ale tady ne. Obojí je možné :,(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 17:21

Chodila jsem s mrtvým Pridem 3 měsíce bez nějakých potíží. Srdíčko se neroztlouklo… Hcg ještě rostlo. Nechci ti brát naděje, ale pokud UTZ opakovaně neprokáže srdeční akci, tak je to marné…

lachtanice86
Kelišová 6040 příspěvků 28.11.17 19:18

Můj gynekolog mi řekl že není akce i když na předchozí kontrole byla. Vzali krev. Za 4 dny jsem šla na kontrolu. Plod se nezvetsil. Hcg nestoupalo jak mělo.. Takže revize i přes to že bolest prsou i nevolnosti byly stále.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >